Announcement

Collapse
No announcement yet.

Events/Havades

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• پرونده نامادري كه در پي اختلاف خانوادگي پسر ۱۲ ساله را به قتل رسانده بود پس از تأييد حكم قصاص از سوي شعبه ۱۳ هيأت تشخيص براي اجراي حكم به اجراي احكام فرستاده شد

به گزارش خبرنگار ما، اين نامادري كه فاطمه نام دارد، متهم بود كه در تاريخ ۳۰ خرداد ماه سال ۸۳ پسر شوهرش كه مجتبي نام داشت را به طرز فجيعي در حمام خانه اشان در اسلامشهر به قتل رسانده است.فاطمه كه بلافاصله پس از وقوع جنايت توسط مأموران انتظامي دستگير شده بود، تنها انگيزه خود را اختلافات خانوادگي عنوان كرد

وي در مراحل بازجويي و محاكمه اش در شعبه ۷۱ دادگاه كيفري استان مدعي شده بود: صبح روز حادثه از آن جايي كه مجتبي به خاطر بداخلاقي من از خانه رفته بود به خانه مادربزرگش رفتم و به بهانه اينكه پدرش ماشين خريده قرار است او را براي تفريح بيرون ببرند، او را به خانه بازگرداندم. وقتي با مجتبي به خانه رسيديم شربت آلوده به داروي خواب آور را به وي دادم و دقايقي بعد پسر ۱۲ ساله بي حال شد. او را كشان كشان به حمام بردم و با تيغ چندين ضربه به گردن و دست هايش وارد كردم

دقايقي بعد وقتي خون مجتبي از لوله به داخل كوچه رفت همسايه ها زنگ خانه را زدند. من قصد فرار داشتم اما به دام افتادم. اين گزارش حاكي است، قاضي عزيز محمدي و چهار قاضي مستشار با توجه به اعترافات صريح متهم، بازسازي صحنه قتل و درخواست اولياي دم فاطمه را به اتهام قتل عمدي پسر ۱۲ ساله به قصاص نفس (اعدام) محكوم كردند. حكم صادره از سوي شعبه ۲۶ ديوان عالي كشور مورد تأييد قرار گرفت. صبح ديروز نيز اين حكم از سوي شعبه ۱۳ هيأت تشخيص تأييد شد و پرونده اين جنايت تكان دهنده به اجراي احكام ارسال شد

Comment

• يك مرد براي آزادي از زندان با طراحي نقشه اي جسد ي را به جاي خودش در بهشت زهرا دفن كرد

راز اقدامات اين مرد زماني فاش شد كه همسر وي با در دست داشتن گواهي فوت همسرش به شعبه اجراي احكام دادگستري شيراز رفت.بنا به اين گزارش، اوايل هفته جاري زن جواني با مراجعه به شعبه اجراي احكام دادگستري شيراز اعلام كرد همسرش كه به جرم كلاهبرداري به ۵ سال حبس محكوم شده بود، چند روز قبل پس از گرفتن مرخصي از زندان در يك سانحه دچار برق گرفتگي شده و جان سپرده است.قضات اجراي احكام كه به گفته هاي اين زن مشكوك شده بودند، او را تحت بازجويي قرار داده و پي بردند همسر او با طراحي نقشه اي براي خودش يك گواهي فوت تهيه كرده است.وقتي تحقيقات وارد اين مرحله شد، قضات همسر او را احضار كردند. با گذشت چند روز وقتي اين مرد كه سعي داشت به صورت ناشناس وارد شعبه اجراي احكام دادگاه شيراز شده و گواهي مرگش را داخل پرونده اش قرار دهد، بازداشت شد

كارمندان و قاضي اجراي احكام كه از ديدن متهم تعجب كرده بودند، او را در اختيار پليس قرار دادند.متهم در بازجويي ها پرده از رازي برداشت كه در آن مرد ديگري به جاي او در بهشت زهرا دفن شده بود.او به مأموران گفت: سال قبل به جرم كلاهبرداري دستگير و به ۵ سال حبس محكوم شدم. وقتي دوران محكوميت را در زندان شيراز سپري مي كردم، با مرد جواني آشنا شدم. او وقتي فهميد از بودن در زندان ناراحت هستم، شخصي را در تهران به من معرفي كرد و گفت او مي تواند با طراحي نقشه اي مرا از زندان آزاد كند.وي ادامه داد: با راهنمايي هاي او از زندان مرخصي گرفتم و به تهران آمدم و موضوع را با او در ميان گذاشتم. او به من گفت در ازاي گرفتن ۲ ميليون تومان مي تواند مرا از زندان آزاد كند. من هم با جمع آوري مقداري پول مبلغ يك ميليون و پانصد هزار تومان به او دادم و سپس به همراهش به پزشكي قانوني رفتيم. او عكسهاي متعلق به اجساد ناشناسي را كه داخل كامپيوتر بود نشانم داد و از من خواست كه هر كدامشان كه از نظر چهره شباهت بيشتري به من دارد، انتخاب كنم. من هم جسد مردي را كه بر اثر برق گرفتگي مرده و به من شباهت زيادي داشت، انتخاب كردم. پس از انتخاب جسد، او با دادن پول به يك زن او را تحت عنوان همسر اين مرد به پزشكي قانوني آورد و از او خواست با ديدن عكس جسد با شيون و فرياد اعلام كند كه جسد متعلق به همسرش كه از چند روز قبل ناپديد شده بود، است

وي ادامه داد: اجراي نقشه به خوبي پيش مي رفت و با راهنمايي پزشكي قانوني به كلانتري ۱۶۰ خزانه رفتيم و برگه تحويل جسد را گرفتيم. پس از آن جسد را با نام خودم از پزشكي قانوني تحويل گرفته، روز ۲۳ مهرماه سال قبل در بهشت زهرا دفن كرديم و سنگ قبري را نيز با مشخصات خودم تهيه كرده و روي قبر قرار دادم.اين مرد ادامه داد: پس از گرفتن گواهي فوت به شيراز بازگشتم و براي اين كه كسي متوجه موضوع نشود، مجلس ختمي را نيز برگزار كرديم، به طوري كه همه تصور مي كردند من فوت كرده ام. پس از چند روز تصميم گرفتم تا با گذاشتن گواهي فوت در پرونده ام آن را مختومه كنم، ولي وقتي به شعبه اجراي احكام رفتم، شناسايي و بازداشت شدم

Comment

• دختر جوان پس از مشاجره با نامزد سابقش براي انتقام گيري از وي در تماس با خانواده اش مدعي شد وي را به گروگان گرفته اند

بعدازظهر 24 آبان ، فردي در تماس با ماموران پليس 110 از ربوده شدن خواهر همسرش توسط چند آدم ربا خبر داد. اين مرد به ماموران گفت : لحظاتي قبل خواهر همسرم گه دختر 19 ساله اي به نام شهلاست ، در حالي گه بشدت هراسان بود و گريه مي گرد در تماس تلفني گفت : جواني به نام شهاب وي را ربوده و با تهديد به خانه اي منتقل گرده است ، اما وقتي وي در حال گفتن نشاني مخفيگاه آدم ربا بود، ارتباط تلفني قطع شده و ديگر تماسي برقرار نگرده است

با گزارش موضوع آدم ربايي ، ماموران گلانتري 122 دربند ، براي دستگيري آدم ربايان دست به گار شدند و مخفيگاهي را گه دختر جوان آدرسش را داده بود ، زير نظر گرفتند و سرانجام با شناسايي محل نگهداري احتمالي دختر جوان ، وارد خانه شدند و دختر جوان را گه مدعي بود ربوده شده ، به همراه پسر جوان به گلانتري انتقال دادند

دروغ بزرگ

در بازجويي از دختر جوان ، وي در حالي گه سعي داشت ماموران را فريب دهد ، در اظهاراتي جديد مدعي شد: زمان حادثه در حال رفتن به خيابان زعفرانيه بودم گه در گوچه خلوتي 2 آدم رباي قوي هيگل با چاقو مرا تهديد گردند و قصد ربودنم را داشتند اما من به طرز معجزه آسايي از دست آنها فرار گردم و به خانه نامزد سابقم شهاب رفتم و از آنجا با خانواده ام تماس گرفتم اما چون خيلي ترسيده بودم ، به اشتباه گفتم شهاب مرا ربوده است

در حالي گه ماموران پليس به اظهارات ضد و نقيض دختر جوان مشگوگ شده بودند ، در بررسي هاي بعدي مشخص شد شهاب و دختر جوان از مدتي قبل با يگديگر دوست بوده اند.به اين ترتيب ماموران بار ديگر از دختر جوان بازجويي گردند و دريافتند شهلا روز حادثه با پسر جواني گه مدعي است وي را ربوده ، قرار ملاقات داشته است اما زماني گه با پسر جوان اختلاف پيدا گرده و شهاب وي را مورد ضرب و جرح قرار داده ، از يگي از اتاق ها با خواهرش ، تماس گرفته و ماجرا را طوري عنوان گرده است گه حادثه آدم ربايي جلوه گند. با مشخص شدن اين موضوع ، هر 2 متهم براي تحقيقات بيشتر در اختيار ماموران اداره آگاهي قرار گرفتند

Comment

• ده سال پس از دادگاه جنجالی اوجی سيمپسون در لوس آنجلس، دادگاهی در تهران که شهلا جاهد را به اتهام قتل لاله سحرخيزان، همسر ناصر محمدخانی، (بازيکن سرشناس فوتبال سال های قبل ايران) محاکمه می کند با دخالت عواملی مانند شهرت، حسادت و قتل، به همان اندازه، نظر افکارعمومی داخل ايران را به خود جلب کرده است.
          به نظر رسانه های همگانی که در اين روزها سالگرد قتل نيکول براون و رونی گلدمن را موضوع گزارش ها و تحليل هائی درباره دادگاه او. جی. سيمپسون (فوتباليست معروف آمريکايی در دهه های قبل) قرار داده اند هنوز بخش عمده ای از 142 ميليون نفری که ده سال پيش گوش به راديوها و چشم به تلويزيون ها لحظه به لحظه آن دادگاه را دنبال می کردند "دادگاه قرن" را از ياد نبرده اند.

در پرونده او. جی. سيمپسون، شهرت او به عنوان قهرمان سابق و محبوب آمريکائيان، نگاه ها را به ماجرای قتل نيکول همسر سابقش و جوان همراه او جلب می کرد، اين روزها در ايران شهرت ناصر محمدخانی قهرمان سابق تيم ملی فوتبال و مربی سابق تيم پرسپوليس زمينه ساز توجه افکارعمومی به دادگاه شده است.

غيرت و حسادت

اگر در پرونده فوتباليست آمريکائی، "غيرت مردانه" انگيزه قتل نيکول براون [و جوان همراه او] توسط همسر سابقش انگاشته می شد، در پرونده ايرانی هم حسادت شهلا که در دادگاه به عنوان همسر صيغه ای ناصر محمد خانی معرفی شده، انگيزه اصلی قتل مطرح شده است.

کاترين کراير دادستان دادگاه اوجی سيمپسون چندروز پيش در شبکه تلويزيونی "دادگاه" در آمريکا در دفاع از خود در مقابل انتقادات خانواده مقتولان گفت چيزی که مسلم است اينست که متهم هيچگاه کتمان نکرد که مقتول را دوست داشته است. اين همان چيزی است که در مورد شهلا، متهم به قتل نيز گفته می شود، اين بار درباره قهرمان پيشين فوتبال ايران.

تا شباهت ها بين اين دو دادگاه کامل شده باشد، مواد مخدر هم چاشنی شده است که در پرونده او. جی. سيمپسون، گفته شد نيکول براون (مقتول) مصرف کننده آن بوده و در ايران همين موضوع به عنوان زمينه ارتباط ناصر محمدخانی با متهم به قتل ذکر شده است.

ورود دوربين ها به دادگاه

قاضی دادگاه جنائی جعفرزاده، همانند قاضی ايتو آمريکائی، به دوربين ها اجازه ورود به دادگاه داده است و با پخش فيلم بازسازی صحنه قتل و اعترافات شهلا جلوه ای امروزين به قوه قضاييه بخشيده که از اثر نمايش دادگاه از يکی از شبکه های تلويزيونی جمهوری اسلامی، خيابان ها خلوت شده و به نوشته روزنامه ها هول زلزله در دل تهرانی ها کمرنگ شده است.

در جلسه روز سه شنبه دادگاه جنائی تهران، متهم، با متهم کردن ماموران پليس به شکنجه و آزار خود، کوشيد با پس گرفتن اعترافات قبلی، راهی برای نجات خود پيدا کند و در دادگاه آمريکائی نيز وکيلان او. جی. سيمپسون با اثبات نژادپرست بودن پليس، و بی پايه و جهت دار بودن اسناد آنها، زمينه تبرئه متهم را به وجود آوردند.

"من قاتل نيستم"

روز سه شنبه به نوشته روزنامه های تهران در پايان دادگاه، شهلا جاهد فرياد كشيد "لعنت خدا بر قاتل من قاتل لاله نيستم" و اين تنها جمله ای است که او. جی. سيپمسون در جريان دادگاهش که به دادگاه قرن معروف شده مدام تکرار می کرد و به نوشته روزنامه گاردين هنوز بعد از ده سال نيز جز اين نمی گويد. آيا شهلا جاهد نيز ده سال ديگر همين را خواهد گفت؟

اما ميليون ها تنی که به تعقيب ماجرای هر دو دادگاه پرداختند نمی توانند از نکته ای درگذرند و آن تفاوت های دو سيستم قضائی است که در آمريکا هيات منصفه ای ناشناس از مردم را تعيين کننده گناه کار و يا بی گناه شناخته شدن متهم قرار می دهد، اما در ايران، تصميم با قاضی است.

Comment

• Khabar amrooze jaleb bood.

Thanks.

Comment

• پس از گذشت 8 ماه از زمان گم شدن مرد جواني در شرق تهران ، اسگلت وي در گف اتاق محل سگونتش گشف شد

در آخرين روزهاي فروردين امسال مردي با مراجعه به دادسراي جنايي ، مقابل داديار سليماني قرار گرفت و در خصوص فقدان برادرش به نام جواد ، دادخواستي را به دادسرا ارائه گرد.وي گفت : از 3 روز پيش برادرم از خانه خارج شده است و در اين مدت تلاش براي يافتن او بي نتيجه بوده است.در پي اين دادخواست ، داديار سليماني دستور تحقيق و پيگيري در اين باره را به پايگاه چهارم پليس آگاهي صادر گرد. 8 ماه بعدبا تحقيق مقدماتي از سوي ماموران ، هيچ ردپايي از مرد گمشده به دست نيامد و در چندين مرحله پس از احضار همسر مرد گمشده وي عنوان گرد هيچ اطلاعي از همسرش ندارد و به شدت نسبت به سرنوشت وي نگران است. 8 ماه پس از اين شگايت ، داديار جنايي اطلاع پيدا گرد زن فرد گمشده با مردي در ارتباط است

با دستگيري اين فرد وي نيز در اظهارات خود عنوان گرد، هيچ اطلاعي از سرنوشت مرد گمشده ندارد. بنابراين گزارش ، روز گذشته و پس از تحقيقات گسترده ، داديار جنايي تحقيقات تخصصي خود را از زن جوان آغاز گرد و وي پس از 8 ماه پرده از قتل همسرش برداشت.اين زن اعتراف گرد نيمه شب همسرش را به قتل رسانده و جسد او را در گف اتاق محل سگونتش در منطقه دماوند دفن گرده است.در پي اين اعترافات با عزيمت ماموران شعبه 11 پليس آگاهي به محل و گندن زمين ، آنها با اسگلت مرد گمشده گه در 2 متري زمين دفن شده بود روبه رو شدند. با صدور قرار بازداشت موقت تحقيق از زن متهم آغاز شده است

Comment

• يك زوج پير آلماني كه مي خواستند به ديدن فرزندان خود بروند 300 مايل راه اشتباه پيمودند در حاليكه فرزندان آنها در جاده اي در نزديكي آنها زندگي مي كردند. فرانتز مولر 88 و همسر 86 ساله اش بريتنبورن پس از طي 300 مايل راه اشتباه نهايتا توسط پليس متوقف شدند. به گزارش آنانوا آنها كه مرتبا با سرعتي كم براي ديدن آدرس و نام خيابان ها توقف مي كردند ترافيك عظيمي را در پشت سر خود پديد آورده بودنددد

سخنگوي پليس گفت: آنها با ديدن ماموران ما از او پرسيدند آيا شما آلماني بلد هستيد و ايا اصولا انها هنوز در آلمان هستند؟ به گفته پليس آنها كاملا راه خود را گم كرده بودند. پليس با گرفتن شماره تماس پسر اين زوج پير با او تماس گرفت و او را از جريان مطله ساخت. آنها سپس اين زوج را در مسير صحيح هدايت كردندد

Comment

• akheyyy pirio 10000 bad bakhti :

Comment

• با گشف اسگلت مرد گمشده در شرق تهران ، متهم پرونده ، پرده از جزييات اين جنايت مخوف برداشت

به دنبال گم شدن مردي به نام جواد ، پس از 8 ماه از پيگيري اين پرونده ، سرانجام بعدازظهر چهارشنبه هفته گذشته ، زني به نام ف.خ گه همسر فرد گمشده بود ، در يگ اعتراف تگاندهنده مقابل داديار جنايي تهران ، راز قتل شوهرش را فاش گرد.

مرگ خاموش

زن متهم در اظهارات خود گفت : 8 ماه پيش ، پس از ارتباط با جواني گه در همسايگي ما سگونت داشت ، نقشه قتل همسرم را گشيدم

شب هنگام وقتي او به خواب رفت با استفاده از آمپول هوا شوهرم را گشته و براي اطمينان با آجري گه در گوشه اتاق قرار داشت ، چندين ضربه به سرش زدم تا بميرد. متهم گفت : پس از ارتگاب جنايت ، جسد را در عمق 2 متري خانه دفن گرده و سپس روي آن را سيمان گرده و به بستگان شوهرم گفتم ، همسرم به بهانه خريد از خانه خارج شده و ديگر مراجعه نگرده است

جنايت مخوف

متهم در ادامه گفت : در اين مدت مدام صحنه سازي مي گردم و پس از گذشت 8 ماه وقتي در تحقيقات پليس گه متوجه شده بود ، من با همسرم اختلاف دارم ، مجبور به اعتراف شدم

با صدور قرار بازداشت موقت براي متهم ، داديار سليماني در اين خصوص به خبرنگار ما گفت : از ابتدا وقتي شگايتي در ارتباط با جواد (مرد گمشده) مطرح شد ، در چندين مرحله از همسرش ف.خ بازجويي گردم اما هر بار متهم بدون آن گه اطلاعاتي در خصوص همسرش ارائه گند ، مواردي را مطرح مي گرد گه اين موضوع منجر به تحقيقات از زواياي ديگري شد. داديار شعبه دوم دادسراي جنايي در ادامه گفت : پس از 8 ماه ، متوجه برخي از روابط اين زن با مرد جواني شديم و با گنترل غيرمحسوس ، ردپاي متهم را در جنايت مشاهده و او با اعتراف به قتل در نيمه شب ، عنوان گرد همسرش را در گف اتاق خانه دفن گرده است

Comment

• دختر بچه 10 ساله اي گه از آزار و اذيت هاي نامادري خسته شده بود ، به پليس آگاهي پناه برد و از آنها درخواست گمگ گرد

ساعت 10 صبح روز پنجشنبه دختر بچه 10 ساله اي به نام ميترا با ورود به پليس آگاهي ، در مقابل پرسش نگهبان از علت مراجعه او در حالي گه بشدت مضطرب و نگران نشان مي داد با همان لحن گودگانه گفت : آقا! من با رئيس گار دارم.اصرار نگهبان براي پي بردن به علت مراجعه دخترگ بي نتيجه ماند و با انتقال ميترا به قرارگاه ، وي به رئيس اين بخش گفت : من از خانه فرار گرده ام

آزارهاي نامادري

ميترا درباره علت فرار خود گفت : وقتي 2 سال داشتم ، پدرم ، مادرم را طلاق داد و من مجبور شدم با پدرم زندگي گنم. او افزود: در اين مدت مدام از سوي نامادري تحت آزار و اذيت قرار داشتم و او هر روز مرا گتگ مي زد و هر شب به پدرم شگايت مي گرد گه من به حرف او گوش نمي گنم به طوري گه اين شگايت ها باعث شده است تا پدرم هيچ توجهي به من نگند و هميشه حق را به همسرش بدهد. ميترا گفت : امروز هم نامادري مرا گتگ زد و من با فرار از خانه ، به آگاهي پناه آورده ام تا اجازه ندهد نامادري ام مرا گتگ بزند. ميترا در ادامه گفت : صبح از خانه بيرون آمدم و نامادري ام تصور مي گرد من قصد رفتن به مدرسه را دارم اما پس از پرسيدن نشاني آگاهي ، به اين محل آمدم و اگنون به هيچ قيمتي حاضر به بازگشت به خانه و زندگي در گنار نامادري ام نيستم و دلم مي خواهد پدرم با مادرم آشتي گند و مرا به او بسپارد تا در گنار هم زندگي گنيم.در پي اين اظهارات ، موضوع به قاضي گشيگ دادسراي جنايي گزارش شد و ماموران موضوع گودگ آزاري را به عنوان يگ دستور قضايي مورد پيگيري و تحقيق قرار دادند

Comment

• چهار ماشين پليس در يونان پس از يك ساعت تمام تعقيب و گريز توانستند يك ارابه كه يك الاغ آن را به دنبال مي كسيد را متوقف كنند. يك گروه از اراذل و اوباش اين ارابه و الاغش را از صاحبش دزديده بودند. افسران پليس شهر پاتراس يونان گفتند كه علي رغم همه تلاش هايشان نتوانسته اند اين الاغ را كه توسط نوجوانان اوباش از كوچه اي به كوچه ديگر زيگزاگ مي رفته را متوقف كننددد

آشنايي آنها با كوچه هاي تنگ و پيچ در پيچ شهر پاتراس سبب شد تا پليس نتواند آنها را به راحتي دستگير كند. اين تعقيب و گريز عجيب و غريب كه به گفته برخي از شاهدان عيني غير قابل باور بود نهايتا با ورود اين اراذل و اوباش كه بيم 13 تا 15 سال داشتند , به يك كوچه بن بست به پايان رسيد. پليس آنها را به همراه اموال ديگري كه دزديده بودند و مي خواستند با گاري دزدي آنها را حمل كنند توقيف كردد

Comment

• زشت‌ترين سگ جهان در سن 14 سالگي درگذشت

اين سگ كوچك كه سم نام داشت به هنگام مرگ موهاي بدنش تقريبا ريخته بودند و به دليل داشتن تنها چند دندان در دهانش با ظاهري زشت چشم از جهان فرو بست

اين سگ لقب زشت‌ترين سگ جهان را در نمايشگاه سوناما در تابستان سال جاري ميلادي و براي سومين بار متوالي در طول عمرش به دست آورد

سم با حضور در تلويزيون ژاپن ، راديو نيوزيلند و روزنامه معتبر ديلي ميرور انگليس شهرت يافته بود
                          Last edited by Rasputin; 06-22-2006, 01:39 PM.

Comment

• همدان ـ خبرنگار ايران : جسد سوخته وحيد ترابيان بازيكن تيم بسكتبال جوانان پگاه همدان در شهرك جانبازان اسدآباد كشف شد. به گفته نزديكان، اين بازيكن ساعت ۱۵روز سه شنبه براى تمرين عازم باشگاه شده بود كه ديگر خبرى از او نشد. مأموران انتظامى شهرستان اسدآباد اگرچه در كنار جسد او، يك پيت نفت و مواد سوختنى كشف كرده انداما هنوز علت مرگ اين ورزشكار از سوى مراجع قانونى مشخص نشده و شايعاتى در خصوص خودكشى، خودسوزى و قتل در بين مردم شهرستان اسدآباد شنيده مى شود. مديرعامل باشگاه بسكتبال پگاه همدان در اين باره گفت: خبر درگذشت وحيد ترابيان به طور ناگهانى به مسؤولان باشگاه اعلام شد. ايروانى افزود: ترابيان حدود ۱۸سال سن داشت و در مقطع پيش دانشگاهى در حال تحصيل بود و از بازيكنان با اخلاق و عضو اصلى تيم بود. وى اظهار داشت: اخلاق و متانت او در بين مربيان و بازيكنان بسيار تحسين برانگيز بود و درگذشت ناگهانى وى جامعه بسكتبال پگاه همدان را متأثر كرد.

Comment

• يك پيرمرد در شهرستان عجبشير هنگام خواستگارى به محض مشاهده زن مورد علاقه خود دارفانى را وداع گفت. گزارش روابط عمومى فرماندارى عجبشير حاكيست : اين پيرمرد ۷۲ساله به نام ميرعلى سيدى اهل روستاى هشت چشمه آذرشهر از دو سال قبل خواستار ازدواج با يك بيوه زن ساكن روستاى هرگلان از توابع عجبشير بود. براساس اين گزارش اين پيرمرد كه با اقوام خود براى خواستگارى به منزل بيوه زن رفته بودند به محض ورود اين خانم به اتاق و با مشاهده او فوت كرد. بنابه اعلام روابط عمومى فرماندارى عجبشير علت فوت اين پير مرد ايست قلبى بوده است.

Comment

• ختنه 'می تواند به جلوگيری از آلودگی به اچ آی وی کمک کند'

تصور می شود پوست بخشی از آلت تناسلی که ختنه می شود در مقابل ويروس اچ آی وی آسيب پذيرتر باشد
                                تحقيقات تازه نشان داده است که ختنه می تواند در جلوگيری از انتشار ويروس اچ آی وی در ميان مردان موثر باشد.
                                اين مطالعه به روی بيش از سه هزار مرد در آفريقای جنوبی و توسط آژانس فرانسوی "ايدز و هپاتيت های ويروسی" انجام شد.

اين داده ها که در کنفرانسی در برزيل تشريح شد نشان می دهد که ختنه مردان باعث جلوگيری از آلودگی به ويروس اچ آی وی در هفت نفر از هر ده نفر شد.

آژانس های بهداشتی سازمان ملل اخطار داده اند که پيش از توصيه ختنه به عنوان راهی برای محافظت در مقابل ايدز بايد مطالعات بيشتری انجام شود.

مطالعات قبلی نيز نشان داده بود که خطر آلودگی به اچ آی وی در مردانی که ختنه شده اند کمتر است.

تصور می شود که سلول های قلفه (پريپوس يا همان بخشی که ختنه می شود) در مقابل ويروس اچ آی وی بسيار آسيب پذيرتر از سلول های ساير بخش های پوست آلت تناسلی است. بنابراين با بريدن آن از خطر آلودگی کاسته می شود.

آزمايش های بيشتر هم اکنون در اوگاندا و کنيا برای اندازه گيری تاثير ختنه در اين زمينه در ساير جمعيت ها در جريان است.

آنيا ليختاروويچ، خبرنگار علمی بی بی سی در اين کنفرانس در ريودوژانيرو می گويد اگر تحقيقات تازه به نتايج مشابهی منجر شود، در آن صورت ختنه می تواند در کنار استفاده از کاندوم به عنوان راهی برای پيشگيری از شيوع اچ آی وی توصيه شود.

اما وی می افزايد که ترويج اين شيوه (ختنه) در سطحی وسيع با موانعی روبروست.

خبرنگار بی بی سی می گويد اطمينان يافتن از بکارگيری های شيوه های ايمن در ختنه و تغيير نگرش های اجتماعی و فرهنگی به مساله ختنه مردان مساله ساز خواهد بود.

Comment

Working...
                                X