Announcement

Collapse
No announcement yet.

Events/Havades

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • تحقيقات پليس فسا نشان داد: يكي از سه پسر جواني كه به دختر 18 ساله در منزل مجردي تعرض كرده بودند، خواستگار وي بوده است.

  به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، اين حادثه، دهم آبان*ماه امسال در فسا رخ داد.

  دختر جوان ساعت 14 همان روز به آگاهي اين شهرستان مراجعه كرد و حادثه را به اطلاع ماموران رساند.

  وي در تشريح ماجرا اظهار كرد: يكي از متهمان به هويت «ج» كه پيش از اين، او را مي*شناختم، مرا فريب داد و به بهانه خواستگاري و ازدواج به يك خانه مجردي كشاند.

  دختر 18 ساله ادامه داد: پس از رفتن به اين منزل، از سوي «ج» و دو تن ديگر مورد تعرض قرار گرفتم.

  با اظهارات قرباني، بلافاصله ماموران پليس طي چند ساعت پيگيري انتظامي، متهم اصلي و دو تن ديگر به هويت*هاي «ح» و «س» را شناسايي و دستگير كردند.

  به گزارش ايسنا با وجود اين كه شاكي در جريان بازجويي*هاي پليسي اعلام كرده بود: «ج» به بهانه خواستگاري و ازدواج، وي را به تجاوزگاه كشانده است به همراه سه متهم دستگير شده جهت ادامه تحقيقات به مقام قضايي معرفي شد.
  Comment


  • با وقوع سه حادثه مصدوميت و قطع عضو سه كارگر جوان حين كار با دستگاه چرخ گوشت صنعتي، در هفته گذشته، سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران گفت: وقوع اين حوادث طي تنها يك هفته بي*سابقه است.

   مهندس فتح اله تيموري در گفت*وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا، با اشاره به وقوع بي*سابقه حوادث ناشي از چرخ گوشت طي هفته گذشته، گفت: اين گونه حوادث به طور معمول، سالانه يك يا دو بار رخ مي*دهند، اين در حاليست كه تنها طي هفته گذشته، سه حادثه دلخراش ناشي از گير كردن اعضاي بدن كارگران در ميان دستگاه چرخ گوشت رخ داد كه بي*سابقه بود.

   بررسي*ها نشان داد: چرخ گوشت*هاي صنعتي حادثه آفرين،*همه غير استاندارد بودند

   وي تصريح كرد: چرخ گوشت*هاي صنعتي حادثه آفرين طي اين مدت همه غير استاندارد بودند.

   سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران با بيان اين كه پيش از اين، دستورالعمل و توصيه*هاي ايمني لازم به كارخانجات توليد كننده چرخ گوشت خانگي اعلام شده بود، خاطرنشان كرد: در پي ارايه اين توصيه*ها، كارخانجات توليد كننده چرخ گوشت نيز بلافاصله وارد عمل شده و نواقص ايمني را برطرف كردند.

   به گفته مهندس تيموري، متاسفانه حوادث رخ داده طي هفته گذشته مربوط به چرخ گوشت*هاي صنعتي غيراستانداردي بود كه به صورت غيرمجاز و دست*ساز با استفاده از ابزار و آلات چدني و تركيب چند دستگاه، با حداقل ايمني* در كارگاههاي زيرزميني ساخته شده*اند كه به دليل عدم مطابقت با استانداردهاي لازم اغلب حادثه آفرين هستند.

   به گزارش ايسنا وي با تاكيد بر اين كه اين دستگاهها به دور از چشم مسوولان و پنهاني ساخته مي*شوند، اضافه كرد: چرخ گوشت*هاي صنعتي اغلب در كارخانه*هاي غذا سازي بزرگ كاربرد دارند.

   نقص عضو سه كارگر تنها طي هفت روز

   سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران با اشاره به اين كه گلويي بزرگ اين دستگاهها براي چرخ كردن حجم زيادي از گوشت بسيار خطرناك است، خاطر نشان كرد: طي هفته گذشته، سه كارگر حين كار كردن با اين دستگاه و هنگام انداختن گوشت به داخل گلويي دچار حادثه نقص عضو از ناحيه دست شدند.

   به گزارش ايسنا وي عنوان كرد: بر اين اساس مي*توان گفت: عدم آموزش كارگران، ناايمن بودن دستگاه و خستگي ناشي از كار در وقوع حوادث ناگوار و مصدوميت شديد از نوع نقص عضو نقش اساسي دارد.

   مهندس تيموري با ارايه هشدار و توصيه به صاحبان اين صنايع و كارگران به ايسنا گفت: افراد دقت داشته باشند به تنهايي با اين دستگاهها كار نكنند، چرا كه در صورت وقوع كوچكترين حادثه، فرد مصدوم هيچ*گونه واكنش مطلوبي از خود نداشته و احتمال افزايش خسارات و تلفات بسيار زياد است.

   مؤسسه استاندارد بايد نسبت به فعاليت كارگاههاي غيرمجاز اقدام كند

   به گفته سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران، مسوولان اماكن عمومي و مؤسسه استاندارد بايد نسبت به فعاليت سازندگان چرخ گوشت*هاي صنعتي در اماكن غيرمجاز اقدام كرده و با آنها برخورد قانوني داشته باشند.

   مهندس تيموري اضافه كرد: چرخ گوشت*هاي صنعتي در كارخانه*هاي استاندارد يا توليد نمي*شوند و يا در صورت توليد، نكات ايمني در ساخت آنها رعايت نمي*شود.
   Comment


   • دو تبعه افغاني كه قصد انتقال يك محموله كراك از طريق قطار مشهد به تهران را داشتند با هوشياري پليس راه*آهن شناسايي و دستگير شدند.

    به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مقارن ساعت 21:45 روز 19 آبان ماه جاري، در حالي كه ماموران مبارزه با مواد مخدر پليس راه*آهن خراسان حين كنترل مسافران قطار فوق*العاده 10 «مشهد ـ تهران» به رفتار دو تن از مسافران مرد تبعه افغانستان كه قصد ورود به سالن مسافري راه*آهن مشهد را داشتند، مشكوك شدند و بدين ترتيب با دستگيري هر دو مظنون، آنها را جهت بازجويي به كلانتري انتقال دادند.

    با آغاز تحقيقات از اين دو تن، پليس اقدام به بازرسي ساك دستي و وسايل همراه آنها كرده و با اقدامات فني پليسي موفق به كشف چهار كيلو و 650 گرم مواد مخدر از جاسازي محموله در نايلوني پلاستيكي حاوي آجيل و تخمه شد.

    به گزارش ايسنا در پي كشف اين محموله و بررسي*هاي به عمل آمده سرانجام متهمان اعترافات كردند: در ازاي وعده دريافت مبلغ دو ميليون و 300 هزار تومان، مي*بايست محموله مواد مخدر را به تهران انتقال و در محل از پيش تعيين شده به مشتري تحويل مي*دادند.

    همچنين ماموران مبارزه با مواد مخدر پليس راه*آهن خراسان پي بردند: فرد مجهول*الهويه*اي كه فقط از طريق تلفن عمومي با متهمان ارتباط برقرار كرده بود، پس از تحويل محموله چهار ميليون توماني كراك در تهران حاضر به پرداخت مبلغ وعده داده، شده بود.

    با تكميل تحقيقات اين پرونده، متهمان به مراجع قضايي ارجاع شدند.
    Comment


    • در پي خودكشي مرد ميانسال كه خود را به دار آويخته بود، پليس با انجام تحقيقات احتمال داد: متوفي بر اثر فشار رواني شديد به دليل اختلافات خانوادگي به زندگي*اش پايان داده است.

     به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 15 روز چهاردهم آبان*ماه، خانواده مرد 45 ساله پس از ورود به منزل با جسد او مواجه شدند كه با پيراهن از وسط اتاق به دار آويخته شده و جان داده بود.

     خانواده اين مرد پس از باز كردن پيراهن و پايين آوردن جسد كه از حلقه لوستر آويزان شده بود، با كلانتري 118 *«ستارخان» تماس گرفته و حادثه را به ماموران اطلاع دادند.

     با حضور كارآگاهان اداره ويژه قتل در محل، احتمال خودكشي اين مرد قوت گرفت.

     جسد اين مرد كه مشخص شد به دليل خفگي با پيراهن جان باخته جهت بررسي*هاي بيشتر به پزشكي قانوني انتقال يافت.

     اين در حالي بود كه تحقيقات صورت گرفته از خانواده مرد ميانسال و همسايه*ها مشخص كرد كه همسر متوفي مدتي قبل با مراجعه به دادگاه، مهريه خود را به اجرا گذاشته و پس از مدتي نيز از او جدا شده و با اجاره خانه*اي مستقل به تنهايي زندگي مي*كند.

     پليس احتمال مي*دهد كه اين مرد بر اثر فشار رواني شديد به دليل اختلافات خانوادگي، دست به خودكشي زده است.
     Comment


     • فرمانده مركز اجرايي امر به معروف و نهي از منكر ناحيه مقاومت سيد الشهداء شهرستان اسلامشهر از متلاشي شدن باند فساد در شهرك واوان خبر داد.

      مرتضي نبوي در گفت*وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا، اظهار كرد: سركرده اين باند ملقب به «خاله»، منزلش را به محل تردد اعضاي اين باند تبديل كرده بود.

      وي با بيان اين كه اين دختر فراري 22 ساله، دو سال پيش از آستارا به تهران فرار كرده و در اين خانه مخفي شده بود، گفت: به اين ترتيب با متلاشي شدن اين باند، 4 زن و 4 مرد شناسايي و دستگير شدند.

      زوج فروشنده كراك دستگير شدند

      نبوي از دستگيري زن و شوهري فروشنده كراك خبر داد و افزود: اين زن به بازاريابي و توزيع كراك مبادرت مي*كرد.

      به گفته وي، از اين زوج حين دستگيري، 15 بسته كراك كشف شده است.

      كشف و توقيف 5 هزار ليتر سوخت گازوئيل قاچاق

      فرمانده مركز اجرايي امر به معروف و نهي از منكر ناحيه مقاومت سيدالشهداء اسلامشهر همچنين به كشف و توقيف 5 هزار ليتر سوخت گازوئيل قاچاق اشاره كرد و افزود: 5 تن از مزاحمين نواميس در هنگام پاكسازي بوستان*ها دستگير شدند.

      به گفته وي، فردي كه در پل عابر پياده اقدام به زورگيري، اخاذي و مزاحمت اخلاقي براي نواميس مردم مي*كرد، با اطلاع*رساني به موقع مردم توسط ماموران اين مركز شناسايي و دستگير شد.

      متلاشي كردن باند توزيع مواد مخدر

      نبوي از دستگيري و متلاشي كردن باند توزيع مواد مخدر خبر داد و افزود: در اين ميان از 7 توزيع كننده مواد مخدر دستگير شده، سه تن با قرار صادره آزاد شدند.

      به گفته وي، از اعضاي اين باند، مقادير زيادي ترياك و 60 بسته كراك كشف شده است.

      به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران نبوي با اشاره به استعمال كراك در بين جوانان و نوجوانان، افزود: والدين به لحاظ جلوگيري از گرايش فرزندانشان به استعمال كراك با خصوصيات، نيازمندي*ها و شرايط روحي آنان آشنا شوند و ارتباط صميمانه با فرزندانشان برقرار كند.

      فرمانده مركز اجرايي امر به معروف و نهي از منكر ناحيه مقاومت سيدالشهداء اسلامشهر با تاكيد بر اين كه فضاي جامعه داراي آلودگي*هاي زيادي است، گفت: با تعامل خانواده با جوانان و هدايت*هاي لازم، جوانان مي*توانند براحتي اين مسير را طي كنند.      Comment


      • فرمانده انتظامي استان تهران از انهدام 5 مركز بزرگ فساد و فحشا با دستگيري 32 زن و مرد خبر داد.

       به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سردار رضا زارعي در تشريح اين خبر اظهار كرد: پليس مبارزه با مفاسد اجتماعي استان تهران و كرج از طريق منابع اطلاعاتي، از فعاليت چند مركز فساد و فحشا در اين شهرستان مطلع شدند.

       بر اين اساس پس از به دست آمدن اين اطلاعات، ماموارن پليس، اكيپ ويژه*اي جهت انجام تحقيقات اوليه و دستگيري اعضاي اين باند تشكيل داده و عمليات*هاي پليسي را آغاز كردند.

       وي افزود: در تحقيقات به عمل آمده از سوي پليس مشخص شد: تعدادي زن و مرد به طور گسترده در مناطق مختلف كرج با اجاره كردن منازلي، آنجا را به مراكز فساد و فحشا تبديل كرده و دختران، زنان و مردان را به دام فساد مي*كشانند.

       به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران سردار زارعي ادامه داد: بدين ترتيب ماموران با اقدامات فني و اطلاعاتي طي مدت يك ماه، تحقيقات و بررسي*ها را تكميل كرده و با شناسايي سوژه*هاي اصلي و نيز نحوه ارتباط آنها با ساير اعضاء موفق شدند، مراكز فساد را يكي پس از ديگري در مناطق آزادگان، چهارراه مصباح، شاهين ويلا و حصارك شناسايي كنند.

       به گفته وي، پس از شناسايي كامل اعضاي باند، پليس آگاهي كرج با اخذ نيابت قضايي در اولين اقدام با تعقيب و مراقبت*هاي لازم، مركز فساد در ميدان آزادگان كه از سوي زن و شوهري راه*اندازي شده بود را طي يك عمليات غافلگيرانه منهدم كرد.

       فرمانده انتظامي استان تهران عنوان كرد: در اين عمليات، سركرده اصلي باند به نام «زليخا» معروف به «نسرين» و همسرش «احمدرضا» كه مسؤوليت گرفتن پول را برعهده داشت، به همراه 4 زن و 7 مرد به نام*هاي «پ»، «ف»، «م»، «س»، «ج»، «الف»، «اك»، «مه»، «مح»، «ر» و «ع» دستگير شدند.

       سردار زارعي در خصوص انهدام مركز فساد در چهارراه مصباح كرج، اظهار كرد: بنا بر تحقيقات پليس، دو خواهر به نام*هاي «مرجان» و «شراره» با تشكيل مركز فساد در زمينه اشاعه آن به صورت باندي در اين منطقه به همراه دو فرد ديگر به نام*هاي «مريم» و «محمدحسين» فعاليت مي*كردند كه در عمليات غافلگيرانه، اعضاي اين باند دستگير شدند.

       وي ادامه داد: اين در حالي بود كه متهمان حين انتقال به كلانتري، مبلغ دو ميليون و 800 هزار تومان به ماموران پليس پيشنهاد رشوه دادند كه موضوع صورتجلسه و ضميمه پرونده شد.

       فرمانده انتظامي استان تهران از كشف دو دستگاه ماهواره، سه قبضه ديش، سه عدد ال*ام*بي، 140 سي*دي مبتذل، مقداري مشروبات الكلي، مواد مخدر و آلات استعمال از اين دو مركز فساد و همچنين توقيف سه دستگاه خودرو پرايد خبر داد.

       سردار زارعي در خصوص متلاشي شدن سه مركز فساد ديگر در كرج نيز اذعان كرد: ساعت 20 روز 15 آبان ماه، پليس مبارزه با مفاسد اجتماعي كرج طي سه عمليات جداگانه، سه مركز فساد در منطقه شاهين ويلا و حصارك كرج را منهدم و سركرده*هاي اصلي اين باند به نام*هاي «راضيه» و «مژده» به همراه 7 زن و 6 مرد ديگر را دستگير كردند.

       به گزارش ايسنا وي گفت: «راضيه»، يكي از سركردگان اصلي باند هنگام انتقال به اداره آگاهي مبلغ 226 هزار تومان به پليس پيشنهاد رشوه كرد كه صورتجلسه و ضميمه پرونده شد.

       رييس پليس استان تهران خاطرنشان كرد: در بازرسي از اين سه مركز فساد، 10 فقره چك حامل به ارزش 12 ميليون و 204 هزار تومان، يك قبضه اسلحه كمري، 15 قوطي مشروبات الكلي، دو دستگاه ماهواره، دو دستگاه رسيور، ادوات استعمال مواد مخدر، يك جلد آلبوم حاوي تصاوير مبتذل زنان و مردان، 7 دست آلات قمار و مقداري مواد مخدر كشف و ضبط شد.

       فرمانده انتظامي استان تهران با بيان اين كه تعدادي از دستگيرشدگان، دختران نوجوان هستند، خاطرنشان كرد: اين دختران به دلايل مختلف از منزل فرار كرده و در دام اين باندهاي خطرناك گرفتار شده و از سوي افراد سودجو مورد بهره برداري و سوءاستفاده*هاي جنسي قرار مي*گرفتند.

       به گزارش ايسنا وي با هشدار به خانواده*ها از آنها خواست نسبت به فرزندان و دوستان آنها، نظارت و هوشياري بيشتري داشته باشند،

       به گفته سردار زارعي، اجراي طرح افزايش امنيت اجتماعي همچنان ادامه دارد و چند مركز فساد ديگر نيز در كرج مورد شناسايي قرار گرفتند كه تحقيقات جهت انهدام آنها در حال انجام است.
       Comment


       • متروي آزادي ... ساعت 14:9 يكشنبه چهاردهم آبان ماه

        پسري جوان در اقدامي ناگهاني، خود را به زير چرخ*هاي قطار مترو كه قصد توقف در ايستگاه آزادي داشت، انداخت.

        نفس*ها در سينه حبس شده بود. گويي ضربان قلبش مي*زد. به پزشكي قانوني نبردندش.

        ساعت 15 ... اورژانس بيمارستان حضرت رسول (ص)

        اورژانس آن روز، روز پركاري داشت، اتاق مخصوص بيماران بدحال بود. درب آن مرتب باز و بسته مي*شد. مردي بر روي تخت خون*آلود دراز كشيده بود، چند پزشك و پرستار جوان كه به نظر مي*رسيد، دانشجو هستند بالاي سر بيمار بدحال مشغول بخيه زدن سرش بودند. دستگاه تنفس مصنوعي كار مي*كرد. از ميان صورت خون*آلود و كبودش نمي*شد، تشخيص داد چند سال دارد.

        اما جواني*اش پيدا بود...

        به سختي نفس مي*كشيد، پزشكان مي*گفتند فقط نبضش مي*زند. احتمال زنده ماندش كم است.

        وضعيت ظاهري دلخراش مرد جوان، با نگاههاي كنجكاوانه مراجعه*كنندگان، دل را به رحم مي*آورد. همه سر تكان مي*دادند... افسوس ... افسوس ...

        گويي همه مي*دانستند اين همان جواني است كه در اقدامي، خود را به زير چرخ*هاي قطار مترو آزادي پرتاب كرده بود، اما بر خلاف آرزويش هنوز زنده مانده بود.

        نيم ساعتي گذشت. ديگر تختش كاملا آغشته به خون بود. بين گفت*وگوي پزشكان، كلمه «مجهول*الهويه» بسيار شنيده مي*شد.

        او را براي سي*تي*اسكن به بخش ديگري منتقل كردند.

        دوشنبه ساعت 16... اورژانس بيمارستان

        اتاق بيماران بدحال، آن روز خالي بود. به دنبال همان جوان، تخته وايت*برد كوچكي كه بالاي هر تخت بيمار نصب مي*شود، نظرم را جلب كرد «مجهول*الهويه ... 25 ساله». خودش بود.

        بي*رمق بي*رمق، حتي صداي نفسهايش هم نمي*آمد، اما زنده بود.

        مانيتور بالاي سرش با اونهمه سيمي كه به بدنش وصل بود، علائم حيات را نشان مي*داد.

        اسمش را مي*دانستم. «داوود ... داوود...».

        با صداي من، چشمهايش را باز كرد. دست و پايش را بي*هدف تكان داد. آيا از اين كه به زندگي برگشته، خوشحال است؟

        پرستار بخش مي*گفت: تا به حال كسي سراغش نيامده است. فقط چندين بار، افرادي كه اعلام كرده بودند از اقوام و آشنايانش هستند، تماس تلفني گرفته*اند، اما هنوز هيچ*يك مراجعه نكرده*اند.

        ـ خانوم! با او نسبتي داريد؟!

        سه*شنبه ...

        «مجهول*الهويه» سر جاي قبلي*اش نبود. سراغش را از پرستار بخش گرفتم، گفت: براي جراحي به اتاق عمل منتقل شده است.

        چهارشنبه، ساعت 16

        از لاي درب اتاق جراحي اورژانس جراحي، صورت كبودش، با آن همه زخم*هاي عميق مشخص بود. پرستار اتاق گفت: حالش بعد از جراحي بهتر شده. اما هوشيار نبود.

        جمعه، ساعت 15:30

        جمعيت زيادي در كوريدور اورژانس جراحي منتظر ايستاده و يك به يك براي سركشي از بيمارانشان منتظر بيرون آمدن مراجعه كننده قبلي و پوشيدن گان بودند.

        با عجله يكي از گان*ها را به تن كردم، سمت راست، روي دومين تخت دراز كشيده بود. جاي زخم عميقي بر روي پاي چپش ديده مي*شد.

        هنوز تحت مراقبت ويژه بود. جلوتر رفتم. *به بهانه*اي سر صحبت را باز كردم. جوياي احوالش شدم. خاله*اش بالاي سرش بود، با خنده در حالي كه نگاههاي تعجب آميزش را از من بر نمي*داشت، رو به «داوود» گفت: شنيدم «شصت پات رفته تو چشت، اما مثل اين كه بدجوري رفته».

        «داوود»، خنده* كودكانه*اي كرد. با ترديد فراوان سرانجام پس از رفتن ملاقاتي، سر صحبت را با او باز كردم. در خصوص روز حادثه (يكشنبه) پرسيدم، گفت: «اتفاق آني بود».

        اول گفت: «نمي*خواد در اين مورد صحبت كند»، اما بعد ادامه داد: «براي اين كار به آنجا نرفته بودم». احساس كردم هنوز در هوشياري كامل نيست.

        بيرون كه آمدم، مادر پيرش را ديدم. براحتي مي*شد شادي را در صورت چروكيده*اش ديد.

        احوال پسرش را پرسيدم، گفت: «25 سال دارد. 20 سال پيش، پدرش را از دست داده است».

        در خصوص اقدام به خودكشي، خواهر جوانش مي*گفت: «داوود» از حدود 6 سال پيش، دچار بيماري اعصاب شد. اين بيماري در خانواده ما ارثي است؛ اگرچه در «داوود» با شدت گرفتن بيماري و تبديل آن به اسكيزوفرني و افسردگي شديد، قوت گرفت.

        خواهرش مي*گفت: پيش از اين، چند بار با خوردن بنزين، قصد خودكشي داشت اما ناموفق بود. از چند ماه پيش به طور مرتب مي*گفت صداهايي در گوشم مي*شنوم، «داوود بپر، بپر». علاقه عجيبي به پريدن پيدا كرده بود.

        گويي روز حادثه با شنيدن همان صداي آشنا اقدام به پريدن كرده بود.

        مادرش، مي*گفت: چندين بار در بيمارستان بستري شده و تحت مراقبت قرار گرفته است، اما قرص*هايش را مرتب مصرف نمي*كرد كه اغلب دردسر ساز مي*شد.

        «داوود» فكر مي*كرد از پله*هاي خانه*شان افتاده است.

        ديگر حرفي باقي نمانده بود. گان را براي ملاقات كننده بعدي بيرون آوردم و تمام مسير بازگشت، به بيماري انديشيدم و اين كه «داوود» تنها با يك مراقبت درماني ساده مي*توانست همانند ميليونها جوان ديگر براي سفر سوار قطار مترو شود نه خودكشي.
        Comment


        • دو متهم به سرقت ضبط و پخش خودرو كه با از كار انداختن دزدگير‏، درب خودروها را با شاه*كليد باز مي*كردند، پس از دستگيري به 80 فقره ارتكاب جرم اعتراف كردند.

         به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ شعباني، سركلانتر هشتم پليس تهران بزرگ در خصوص چگونگي دستگيري متهمان، گفت: ساعت 15 روز پنج*شنبه نوزدهم آبان*ماه سال جاري، ماموران كلانتري 129«جامي»، دو جوان را مشاهده كردند كه در حال باز كردن درب خودرو پژو در يكي از كوچه*هاي فرعي خيابان جمهوري هستند.

         بدين ترتيب ماموران كه به دو جوان مظنون شده بودند، از آنها درخواست كارت شناسايي و كارت خودرو كردند كه در همين حين دو متهم اقدام به فرار كردند.

         سرهنگ شعباني افزود: در حالي كه تعقيب و گريز حدود 15 دقيقه به طول انجاميد، سرانجام ماموران با شليك سه تير هوايي، دو متهم را دستگير كردند.

         به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران در بازرسي بدني از دو متهم به هويت «اميرحسين» و «قسمت*اله»، پنج دستگاه پنل ضبط* وپخش خودرو كشف شد و اين در حالي بود كه بررسي*ها نشان داد: متهمان از سارقان سابقه*دار لوازم خودرو هستند، از اين رو جهت تحقيقات بيشتر به پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند.

         به گفته سرهنگ شعباني، دو متهم در جريان بازجويي*هاي پليسي در آگاهي به بيش از 80 فقره سرقت ضبط و پنل ضبط خودرو در كوچه*هاي فرعي خيابانهاي مركز پايتخت اعتراف كردند.

         اين دو تن همچنين معترف شدند: در ساعات خلوت بعد از ظهر، دزدگير خودروها را با شيوه*اي خاص از كار انداخته و سپس به وسيله شاه*كليد درب خودرو را باز كرده و در صورتي كه نمي*توانستيم درب را باز كنيم، شيشه را شكسته و ضبط و پنل خودرو را به سرقت مي*برديم.

         تلاش پليس جهت شناسايي مالخران اموال مسروقه ادامه دارد.

         دستگيري مردي كه زن جوان را تهديد به ربودن كرد

         سركلانتر هشتم پليس تهران بزرگ همچنين از دستگيري مرد 28 ساله*اي خبر داد كه با ايجاد مزاحمت براي يك زن، او را تهديد به ربودن كرده بود.

         به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ شعباني، افزود: با مراجعه زن 25 ساله* به كلانتري 161 «ابوذر» و اعلام اين كه يكي از اهالي محل كه داراي همسر و فرزند است، او را مورد مزاحمت تلفني و خياباني قرار مي*دهد، تحقيقات جهت دستگيري اين متهم كه زن جوان را تهديد به ربودن نيز كرده بود، آغاز شد.

         به گفته سركلانتر هشتم، زن جوان مدعي شد كه اين مرد قصد دوستي اجباري با او را دارد و وي را تهديد كرده كه در صورت مخالفت، او را خواهد ربود.

         بدين ترتيب اين زن با هماهنگي پليس، قرار صوري با متهم گذاشت كه در جريان آن، رييس كلانتري ابوذر وارد عمل شد و متهم را در محل قرار دستگير كرد كه جهت بررسي*هاي بيشتر تحويل مراجع قضايي شد.

         سركلانتر هشتم پليس پايتخت، خواهان برخورد شديدتر دستگاه قضايي با مزاحمان نواميس شد.
         Comment


         • جواني كه پس از شرب خمر در حالت نيمه عريان به خيابان آمده و اقدام به عربده*كشي كرده بود، پس از شليك دو تير هوايي دستگير شد.

          به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 22:10 جمعه، نوزدهم آبان ماه، ماموران كلانتري 116 «مولوي» از طريق مركز فوريت*هاي پليسي 110 در جريان عربده*كشي فردي در خيابان تختي قرار گرفته و به موقعيت اعلامي رفتند.

          بر اساس اين گزارش ماموران پس از حضور در محل مشاهده كردند: پسر جوان در حالي كه پيراهنش را درآورده با عربده*كشي در خيابان به چند خودرو عبوري نيز حمله*ور شده است.

          به گزارش ايسنا رييس مركز اطلاع*رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ با تاييد اين خبر اعلام كرد: متهم با ديدن عوامل كلانتري به طرف آنها حمله*ور شد و يكي از ماموران را با چاقو از ناحيه صورت و گردن مجروح كرد.

          به گفته وي، در اين حال خانواده و بستگان متهم با ماموران درگير شده و قصد فراري دادن او را داشتند كه در پي شليك تير هوايي، متهم به هويت «مهدي» 28 ساله دستگير شد.

          «مهدي» كه سابقه قبلي كيفري نداشته و به دليل مصرف بيش از حد مشروبات الكلي از حالت عادي خارج شده بود جهت انجام تحقيقات به پليس امنيت تهران بزرگ انتقال يافت.
          Comment


          • متهم 18 ساله كه در جريان درگيري دسته*جمعي، جوان 20 ساله*اي را با ضربات چاقوي ميوه خوري به قتل رسانده بود، دستگير شد.

           به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ خوئيني، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در تشريح پرونده، گفت: ساعت 30 دقيقه بامداد نوزدهم آبان ماه سال جاري، ماموران كلانتري 134 «شهرك قدس» در جريان وقوع درگيري دسته*جمعي در محله ارغوان قرار گرفتند.

           با حضور ماموران در موقعيت وقوع حادثه مشخص شد كه دو مجروح درگيري به هويت «سعيد» و «علي» در جريان اين درگيري مجروح شده و به بيمارستان آتيه منتقل شده*اند.

           اين در حالي بود كه تحقيقات ماموران پليس پس از حضور در بيمارستان مشخص كرد كه «سعيد» و «علي»، برادر هستند كه با 8 تن به هويت «حسين» ، «امير» ، «سعيد» ، «مجيد» ، «رضا» ، «عباس» ، «حسن» و «حسين» درگير شده بودند.*

           همچنين ادامه بررسي*ها نشان داد كه «سعيد» و «امير» نيز به بيمارستان امام خميني (ره) در بلوار كشاورز منتقل و بستري شده*اند.

           به گزارش ايسنا سرهنگ خوئيني اظهار كرد: در اين بين، «علي» بر اثر شدت جراحات و خونريزي جان خود را در بيمارستان آتيه از دست داد.

           به گفته وي، با شروع تحقيقات پليس جهت دستگيري ديگر عوامل درگيري، دو متهم ديگر به هويت*هاي «رضا» و «عباس» دستگير شدند.

           معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، افزود: با حضور كارآگاهان اداره ويژه قتل در موقعيت مشخص شد كه ديگر متهمان پرونده به نظرآباد متواري شده*اند، از اين رو با اخذ نيابت قضايي، ماموران به نظرآباد مراجعه كرده، اما در مرحله اول، موفق به دستگيري متهمان نشدند.

           به گفته سرهنگ خوئيني، سرانجام ساعت 10:20 روز 21 آبان ماه، متهمان متواري طي عملياتي دستگير و به پليس آگاهي پايتخت منتقل شدند.

           وي ادامه داد: در حالي كه هيچ يك از متهمان دستگير شده به ارتكاب قتل اعتراف نمي*كردند، سرانجام «حسين» 18ساله محصل مقطع دبيرستان در جريان بازجويي*هاي پليسي به وارد كردن ضربات چاقو به سينه و قلب «علي» اعتراف كرد.

           سرهنگ خوئيني خاطرنشان كرد: متهم در ادامه اعترافاتش گفت: پس از وارد كردن ضربات، چاقو را در سينه «علي» جاگذاشتم و متواري شدم.

           «حسين»، انگيزه خود از ارتكاب قتل را اين گونه بيان كرد: از خيابان ارغوان شرقي با دوستانم در حال عبور بودم كه «علي» كه راننده آژانس بود، چپ چپ نگاه مي*كرد كه ما بي*توجهي كرديم و به راه خود ادامه داديم. در اين حال «علي» كه با او درگيري قبلي نيز داشتيم، «حسين»، پسر خاله*ام را به زور به داخل آژانس منتقل كرد و به گروگان گرفت.

           متهم به قتل افزود: من نيز با كلانتري تماس گرفتم و از طرف ديگر، موضوع را به برادر بزرگترم «امير» نيز اطلاع دادم.

           وي معترف شد: با آمدن «امير» به محل و آغاز درگيري او با «علي»، وقتي ديدم كه برادرم از ناحيه سينه مجروح شده، عصبي شده و كارد ميوه خوري دسته چيني كه روز قبل از حادثه جهت رفتن به فرحزاد و خوردن گردو همراهم داشتم را از جيب در آورده و به طرف «علي» حمله*ور شدم.

           با دستگيري تمامي متهمان و شناسايي متهم اصلي، پرونده جهت تحقيقات بيشتر به شعبه اول دادسراي امور جنايي منتقل شد.           Comment


           • به دنبال مرگ مشكوك پيرزن 85 ساله*اي، تحقيقات كارآگاهان پليس از دختر 50 ساله وي آغاز شد.

            به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 5:30 صبح امروز، زني طي تماس با اورژانس از مرگ مادر پيرش خبر داد كه پس از بيدار شدن جهت اداي نماز صبح به زمين خورده و جان سپرده است.

            رييس مركز اطلاع*رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در تشريح اين خبر به ايسنا گفت: با اعزام عوامل اورژانس به محل حادثه واقع در خيابان دربند و اطلاع ماموران كلانتري 123 «دربند» از موضوع، به دليل مشكوك بودن مرگ پيرزن، كارآگاهان اداره ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ در موقعيت حاضر شدند.

            بر اساس اين گزارش در حالي كه دختر 50 ساله متوفي اظهار كرد كه مادرش بر اثر زمين خوردن جان باخته است، به دستور بازپرس پرونده، بازجويي*هاي پليس از دختر وي جهت مشخص شدن علت اصلي مرگ پيرزن با احتمال قتل وي آغاز شد.
            Comment


            • كشف جسد پيرزن 82 ساله كه با ضربات چاقو به گردنش به قتل رسيده بود، تحقيقات پليس جنايي در حالي جهت كشف راز قتل پيرزن آغاز شد كه بررسي*ها نشان داد: متهم يا متهمان براحتي و بدون اجبار وارد منزل مقتول شده*اند.

             به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مركز اطلاع*رساني پليس تهران بزرگ در اين خصوص اعلام كرد: ساعت 18:10 روز بيستم آبان ماه، ساكنان خيابان منتظري واقع در خيابان 35 متري امام*حسين (ع) شهرري پس از مراجعه به منزل پير زن 82 ساله به هويت «آرا» معروف به «زهرا» پس از اين كه كسي درب منزل وي را باز نكرد، مشكوك شده و موضوع را به پليس اطلاع دادند.

             بر اين اساس با حضور ماموران كلانتري 131 «شهرري» در موقعيت و ورود ماموران به آپارتمان، جسد پيرزن در حالي كه آثار ضربات چاقو به گردنش مشهود بود، مشاهده شد.

             بنا بر گزارش مركز اطلاع*رساني پليس با حضور كارآگاهان اداره ويژه قتل در محل و انجام بررسي*هاي پليسي مشخص شد كه مقداري طلا و النگو نيز كه همراه مقتول بوده، به سرقت رفته است.

             همچنين تحقيقات پليس نشان داد كه متهم يا متهمان براحتي و بدون اجبار وارد منزل شده*اند.

             به اين ترتيب تحقيقات جهت كشف راز اين قتل آغاز شد.
             Comment


             • در پي يك درگيري مسلحانه در قبرستان كرمانشاه، ماموران پليس موفق به دستگيري عاملان نزاع شدند.

              به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، به دنبال يك درگيري مسلحانه در قبرستان باغ فردوس، ماموران كلانتري 18 «سجاديه» كرمانشاه بلافاصله به محل مراجعه كرده و متوجه شدند كه دو تن از افرادي كه با كلت كمري اقدام به تيراندازي كرده بودند، از محل متواري شده*اند.

              در جريان اين درگيري، چهار تن كه دو تن از آنها به وسيله سلاح و چاقو از ناحيه پا و سر مصدوم شده بودند، توسط ماموران به بيمارستان منتقل شدند.

              اين در حالي بود كه با آغاز تحقيقات پليسي در خصوص درگيري رخ داده، ماموران پليس پس از شناسايي محل سكونت متهم متواري جهت دستگيري وي وارد عمل شدند.

              در اين حال متهم با مشاهده پليس به همراه فرزندش اقدام به درگيري مسلحانه با ماموران كردند و در جريان آن، متهم اصلي موفق به فرار و فرزندش با يك قبضه اسلحه كلاشينكف و يك كلت كمري دستگير شد.

              اين در حالي بود كه متهم حين فرار از دست ماموران، يك كيسه را به داخل حياط منزل همسايه پرت كرد كه در بررسي از آن، تعداد 101 تير فشنگ كلاشينكف و 59 تير فشنگ ژ3 كشف و ضبط شد.

              به گزارش ايسنا با ادامه يافتن بررسي*هاي پليسي در خصوص اين پرونده، 7 تن در اين درگيري دستگير و دو دستگاه خودرو نيسان متعلق به ضاربان كشف شد.

              از سوي ديگر به دنبال گزارشهاي مردمي، متهمان دستگير و به كلانتري منتقل شدند و در تحقيقات اوليه به تيراندازي و مجروح كردن سه تن در قبرستان اعتراف كردند.

              با تشكيل پرونده*اي در اين رابطه، تحقيقات پليس همچنان ادامه دارد.
              Comment


              • حشيش، گراس، كراك، شيشه و ... چه مي*خواي؟ بگو تا سه سوت برات جور كنم!»

               اين را مرد ميانسالي كه در نزديكي درب ورودي پارك لاله ايستاده، در گوش رهگذران جوان زمزمه مي*كند.

               «پنج هزار تومان حشيش مي*خوام.»

               ـ «فقط 5 هزار تومان ؟! OK! پولت را بده و با فاصله دنبالم بيا.»

               دقايقي پس از ورود به پارك، اشاره كرد كه همين*جا بايست.

               جلوتر رفت و با مرد ديگري كه چهره*اش از دور مشخص نبود، صحبت كرد؛ گويي پول را به او داد.

               ـ چند دقيقه صبر كن تا بياورد.

               با گذشت نزديك به يك ربع، مردي كه چهره*اش از دور مشخص نبود به محل قبلي آمد و پس از ملاقات مرد ميانسال، مواد را به او داد.

               مرد، به محل مواد در لابه*لاي شمشادهاي كنار پايش اشاره كرد و بعد به سرعت رفت.

               سرجايش بود، دقيقا همان مقدار كه مي*خواستم.

               ... اما هيچ اثري از مواد فروش*ها نيست!

               به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، پروسه فروش مواد مخدر در پاركها و برخي محله*ها نشان دهنده آنست كه قاچاق اين مواد حتي در سطح خرده فروشي نيز به صورتي كاملا سازمان يافته و شبكه*اي صورت مي*گيرد، به طوري كه در بسياري موارد، دستگيري براحتي امكانپذير نيست و اين به دليل آنست كه باندهاي مافيايي خرده فروشي مواد مخدر در محدوده خود به هيچ*كس خارج از باند اجازه فعاليت نمي*دهند و اين پيچيدگي*ها، كار پليس را براي دستگيري قاچاقچيان اصلي دشوار كرده است.

               اين در حاليست كه برخي از مرتبطان دسته چندم اين باندها حتي نمي*دانند كه براي چه كسي كار مي*كنند!!
               به گزارش ايسنا، شواهد موجود حكايت از آن دارد كه فروشندگان و خريداران مواد مخدر همچنان پاركها و برخي مراكز تفريحي عمومي را به محيطي آلوده و خطرناك براي معاملات خود تبديل كرده*اند و در اين حال ماموران يگان اجرائيات شهرداري كه زير نظر نيروي انتظامي،* در بيشتر پاركهاي آلوده مستقر هستند، به همراه عوامل اداره عمليات شهري معاونت مبارزه با مواد مخدر پليس كه بتازگي در اين زمينه مسووليت پيدا كرده*اند، بر شدت مقابله خود افزوده*اند.               تنها30 درصد پيگيري*هاي پليسي پس از دستگيري يك مواد فروش به دستگيري*هاي بعدي منجر مي*شود

               «تنها30 درصد پيگيري*هاي پليسي پس از دستگيري يك مواد فروش به دستگيري*هاي بعدي منجر مي*شود»، اين نكته*اي است كه سرهنگ كشفي، معاون مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در گفت*وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا بدان اشاره مي*كند.

               وي مي*گويد: البته بايد به اين نكته نيز توجه كرد كه تمام اين 30 درصد عضو باند نيستند، چرا كه در بسياري موارد، نفر بعدي كه پس از دستگيري متهم نخست شناسايي و دستگير مي*شود، معمولا يك تن است و اين در حاليست كه مقدار قابل توجهي مواد مخدر نيز در جريان اين دستگيري كشف نمي*شود.

               سرهنگ كشفي با ارايه تعريف پليس از باندهاي خرده فروشي مواد مخدر تصريح مي*كند: در صورتي كه سه تن و يا بيشتر كه جرمشان طبق قانون جزو جرايم جنايي بوده و در حالت عادي به بيش از 4 سال حبس محكوم مي*شوند، به طور پيوسته، تنگاتنگ و عموما پلكاني مرتبط باشند، تشكيل باند داده*اند.


               جرم تعيين شده براي قاچاقچيان كراك بايد همانند هروئين باشد


               معاون مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي تهران بزرگ ادامه مي*دهد: در اين ميان هروئين نسبت به ديگر انواع مواد مخدر، بار جرمي بالاتري دارد. همچنين در خصوص كراك نيز، اعتقاد پليس بر اين است، با توجه به خطراتي كه اين نوع مخدر براي مصرف كننده دارد، جرم تعيين شده آن نيز همانند هروئين در نظر گرفته شود.

               به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، شعب مبارزه با مواد مخدر در كلانتري*ها در سطح ابتدايي، پايگاههاي مبارزه با مواد مخدر پليس در سطح متوسط و اداره عمليات ويژه معاونت مبارزه با مواد مخدر در سطح بالاتر، وظيفه مبارزه با فروشندگان مواد مخدر را بر عهده دارند، اما آيا كلانتري*ها مي*توانند از آنسوي فروش مواد مخدر پرده بردارند؟

               اين پرسشي است كه سرهنگ كشفي در پاسخ به آن مي*گويد: كلانتري*ها به محض دستگيري يك متهم با هر مقدار مواد مخدر، وي را به پايگاه و يا معاونت تحويل مي*دهند و به اين ترتيب پيگيري پرونده از عهده كلانتري*ها خارج مي*شود.

               وي با بيان اين *كه در مرحله بعدي، كارآگاهان اطلاعات معاونت مبارزه با مواد مخدر، وظيفه شناسايي فروشندگان مواد را بر عهده دارند، اضافه مي*كند: پس از شناسايي اين افراد، عوامل اداره عمليات ويژه جهت دستگيري متهمان وارد عمل مي*شوند.

               سرهنگ كشفي ادامه مي*دهد بايد به اين نكته نيز اشاره كرد كه در مواقعي كه متهم دستگير شده حاضر به همكاري با پليس نمي*شود و يا به دليل بي*اطلاعي از مخفيگاه سركرده باند قادر به اين امر نيست، با همان مقدار كم مواد به دست آمده، به مراجع قضايي ارجاع و پس از مدت كوتاهي نيز آزاد مي*شود.


               دست*هاي پنهان كجاست؟

               هر وقت معتاد تابلو و يا فروشندگان سابقه*دار مواد مخدر در يك منطقه دستگير مي*شوند، ساكنان محل با اطمينان از آزادي آنها طي چند روز آينده صحبت مي*كنند و معتقدند كه دست*هاي پنهاني در كار است...
               Comment


               • وكيل مدافع سينا پايمرد، نوجواني كه به ادعاي وكلايش به اتهام ارتكاب قتل عمد پيش از 18 سالگي محاكمه شده است، گفت: با ارائه مدركي جديد مبني بر ابتلاي سينا پايمرد به افسردگي پيش از ارتكاب قتل، از ديوان عالي كشور تقاضاي اعاده دادرسي كرده*ايم.


                نسرين ستوده در گفت*وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اعلام كرد: روز گذشته مدرك جديدي را مبني بر وجود بيماري افسردگي دوقطبي (جنون ادواري) به ديوان عالي كشور ارايه كرده درخواست اعاده دادرسي كرده*ام

                كه اين مدرك ثابت مي*كند سينا پايمرد از تقريبا دو سال پيش از ارتكاب قتل به اين بيماري مبتلا بوده است.


                وي ادامه داد: بر اساس اعلام روانپزشكي كه سينا پايمرد را مورد معالجه قرار داده است، سينا از سال 81 تحت نظر و مبتلا به بيماري افسردگي دوقطبي بوده است اما به دليل آن*كه نوع بيماري خود را نپذيرفته بود، از مصرف دارو خودداري مي*كرد.


                وكيل مدافع سينا با بيان اين*كه به استناد قانون با مدرك جديدي مبتني بر مبتلا بودن سينا به بيماري افسردگي دوقطبي پيش از زمان ارتكاب جرم و ارايه*ي اين مدرك به ديوان عالي، اعاده اين دادرسي را درخواست كرده است، ابراز اميدواري كرد اين اعاده، رسيدگي به پرونده را مجددا آغاز كند و اجازه دهد بر مبناي مدرك جديد، رسيدگي مجددي در اين پرونده صورت گيرد.


                ستوده خاطرنشان كرد: با ارايه*ي اين مدرك به ديوان عالي، ظرف يك هفته*ي آينده نتيجه مشخص خواهد شد و اميدوارم اين مدرك پذيرفته شود.
                Comment

                Working...
                X