Announcement

Collapse
No announcement yet.

Events/Havades

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • پس از 25 روز تعقيب و مراقبت نامحسوس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران، 90 هزار آمپول نورجيزك، تمجيزك، سوپر جيزك، دورجيزك و 20 هزار آمپول غير مجاز از اعضاي يك باند توزيع كشف شد.

  به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ سعيد كسروي بهروز، جانشين معاونت مبارزه با مواد مخدر فرماندهي تهران بزرگ در تشريح نحوه دستگيري 4 عضو باند توزيع كننده آمپول*هاي غير مجاز گفت: حدود 25 روز پيش، گزارشاتي مبني بر پخش آمپول*هاي غير قانوني و قاچاق در اختيار ماموران قرار گرفت و بدين ترتيب تحقيقات پليس از منابع و مخبرين آغاز و با دريافت اطلاعاتي مشخص شد: افراد سودجو در تهران علاوه بر قاچاق اين داروها، اقدام به توليد آمپول*هاي غير قانوني نيز مي*كنند.

  وي افزود: بدين ترتيب با شناسايي دو محل از مكان*هاي انبار آمپول*هاي غيرمجاز و مراقبت* نامحسوس و شناسايي متهمان، سرانجام طي شب گذشته هفتم آذر ماه، در ابتدا يكي از اين محل*ها در مركز شهر (واقع در خيابان كارگر) پس از هماهنگي با مراجع قضايي مورد بازرسي قرار گرفت و با دستگيري دو متهم حاضر در محل، تعداد 83 هزار عدد آمپول به همراه برچسب*هاي تقلبي و قرص*هاي روانگردان كشف و ضبط شد.

  سرهنگ كسروي بهروز با بيان اين كه دو تن ديگر از اعضاي اين باند در محلي ديگر دستگير شدند، اظهار كرد: ماموران در منزل ديگري كه متعلق به يكي از اعضاي اين باند بود نيز مقاديري آمپول غيرمجاز كشف كردند كه بدين ترتيب حجم كشفيات پليس از اعضاي اين باند به رقم قابل توجه 90 هزار آمپول نورجيزك، تمجيزك، سوپر جيزك و دورجيزك به همراه 20 هزار عدد آمپول غيرمجاز رسيد.

  وي در خصوص نحوه ورود اين حجم از آمپول*هاي غيرمجاز به پايتخت توضيح داد: اين آمپول*ها كه به هيچ وجه استاندارد نيستند، اغلب در پاكستان تهيه مي*شوند و سپس از شرق كشور به داخل ورود پيدا مي*كنند و در اين ميان متهمان اين پرونده نيز معترف شدند كه آمپول*ها را در جاسازي*هاي حرفه*اي دبه*هاي گازوئيل به تهران قاچاق كرده*اند.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، جانشين معاونت مبارزه با مواد مخدر فرماندهي تهران بزرگ با هشدار نسبت به مصرف اين آمپول*ها گفت: متاسفانه افراد معتاد با تصور اين كه اين آمپول*ها در زمان نرسيدن مواد و يا در دوران ترك مواد مخدر انرژي*زا است و جنبه تقويتي دارد، اقدام به مصرف اين آمپول*ها مي*كنند؛ غافل از آنكه اغلب اين آمپول*ها از سوي فروشندگان سودجو تهيه شده و مواد پرشده در آنها كورتون است كه به مبلغ هر عدد 2هزار تا 2500 تومان در سطح شهر به فروش مي*رسند.


  هشدار پليس: كراك جاي هروئين را در ميان خرده فروشان پايتخت گرفته است

  به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ سعيد كسروي بهروز با هشدار نسبت به عرضه گسترده كراك در سطح پايتخت گفت: در حال حاضر با وجود قيمت بالاي كراك به ميزان هر كيلو 9 ميليون تومان، اين مخدر جاي هروئين را در ميان خرده فروش*ها گرفته، به طوري كه افزايش مصرف در ميان تقاضا كنندگان موجب گرم شدن بازار اين ماده مخدر نيز شده است.

  به گفته وي، در 8 ماهه اول امسال، 43 كيلو كراك از سوي ماموران پليس پايتخت كشف شده است.

  جانشين معاونت مبارزه با مواد مخدر فرماندهي تهران بزرگ با اشاره به اين كه مصرف كراك تمام نسوج و استخوان افراد را از بين برده و مرگ دلخراشي را براي اين دسته از مصرف كنندگان رقم مي*زند، *درباره عدم شست*وشوي فوتي*هاي مصرف كننده كراك پيش از دفن گفت: موضوع را شنيده*ايم، اما هنوز از منابع رسمي خبري در اين خصوص دريافت نشده است.


  كشف 4740 كيلو مواد مخدر در پايتخت طي 8 ماه

  جانشين معاونت مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در تشريح عملكرد 8 ماهه، اظهار كرد: در اين مدت چهار هزار و 740 كيلو انواع مواد مخدر كشف شد كه بيشترين فراواني با كشف چهار هزار و 30 كيلو مربوط به ترياك بوده و پس از آن نيز هروئين با كشف 79 كيلو بيشترين فراواني را داشته است كه اين ميزان كشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، 38 درصد افزايش كشف مواد مخدر را نشان مي*دهد.

  به گزارش ايسنا وي همچنين با اشاره به دستگيري 41 هزار و 491 تن در خصوص مواد مخدر طي 8 ماهه اول گفت: *در اين مدت 38 باند مواد مخدر متلاشي شد و 26 هزار و 526 توزيع كننده خرد و 13 هزار و 600 تن معتاد شناسايي و دستگير شدند كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، آمار دستگيري*ها حاكي از 34 درصد افزايش است.

  سرهنگ كسروي بهروز در ادامه افزود: به دنبال فروپاشي باندهاي قاچاق مواد مخدر تعداد 20 قبضه گرم كشف و توقيف شد.


  هنوز اعلام آمادگي نكردند

  جانشين معاونت مبارزه با مواد مخدر فرماندهي تهران بزرگ در خصوص اجراي «طرح نجات» در پايتخت نيز اظهار كرد: از ابتداي آذر ماه، نيروي انتظامي آمادگي خود را در خصوص جمع*آوري معتادان تابلو و ادامه اجراي طرح «شفق» اعلام كرده است، اما هنوز ديگر ارگان*هاي حاضر در اين طرح همچون بهزيستي و وزارت بهداشت و درمان آمادگي خود را اعلام نكرده*اند و بر اين اساس نيروي انتظامي نيز در انتظار اجراي سياست كلي است.

  سرهنگ كسروي بهروز با بيان اين كه تنها در آبان ماه، 9 هزار و 415 عدد قرص روانگردان و 21 هزار و 198 آمپول غيرمجاز كشف شده است، از افزايش حجم مصرف اين مخدر*هاي صنعتي ابراز نگراني كرد.
  Comment


  • دو گروه از اراذل و اوباش محله*هاي شهرك «احمديه» و «پاسگاه نعمت*آباد» كه در پي اخلال در نظم عمومي، عربده و قمه*كشي از سوي ماموران پايگاه پنجم اطلاعات پليس امنيت و كلانتري «152» خاني*آباد دستگير و ظهر امروز در مناطق ارتكاب جرم گردانده شدند.

   به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، هفته گذشته، دو گروه از اراذل و اوباش مناطق شهرك احمديه و پاسگاه نعمت*آباد در خيابان «لوله گاز» در پي اختلاف بر سر جابه*جايي دو دستگاه خودرو با يكديگر درگير شدند.

   در جريان اختلاف پيش آمده، تعداد زيادي از اوباش با تجمع در اين خيابان شروع به عربده*كشي، شكاندن شيشه چندين منزل مسكوني و بيش از 12 دستگاه خودرو كرده و به اين ترتيب درگيري رخ داده بالا گرفت.

   با اخلال در نظم عمومي و مسدود كردن خيابان از سوي اين افراد، ساكنان منطقه كه به شدت دچار ترس و وحشت شده بودند، بلافاصله پليس را در جريان موضوع قرار دادند.

   به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران با اعزام ماموران پايگاه پنجم اطلاعات پليس امنيت و كلانتري 152 «خاني*آباد» در اقدامي گسترده حدود 30 تن از افراد حاضر در درگيري را دستگير و به محل كلانتري منتقل كردند.

   اين در حالي بود كه با بررسي*هاي صورت گرفته، تنها 7 تن از متهمان اصلي در اختيار ماموران قرار گرفته و بقيه با قرار وثيقه تا روشن شدن موضوع آزاد شدند.

   سرهنگ تنها، فرمانده پايگاه پنجم اطلاعات پليس امنيت تهران با بيان اين كه تحقيقات جهت شناسايي ساير متهمان ادامه دارد به ايسنا، گفت: در پي دستگيري متهمان، موضوع به اطلاع مقامات قضايي رسيد و دستور گرداندن آنها در مناطق ارتكاب جرم صادر شد.

   وي افزود: بدين ترتيب هر 7 متهم كه تعدادي از آنها پيش از اين سوابقي در زمينه اوباشگري داشتند، در دو محله شهرك احمديه و پاسگاه نعمت*آباد چرخانده شدند.

   فرمانده پايگاه پنجم اطلاعات پليس امنيت تهران با اشاره به ميانگين سني متهمان بين 18 تا 25 سال، خاطرنشان كرد: تمامي متهمان به هويت*هاي «نوراله» ، «رضا» ، «يحيي» ، «ارسلان» ، «عقيل»، «مهدي» و «شكر» پس از اجراي حكم قضايي در اختيار پايگاه پنجم اطلاعات پليس امنيت قرار خواهند گرفت.
   Comment


   • دو متهم به سرقت كه با موتورسيكلت اقدام به سرقت گردنبند و كيف زنان در خيابان كرده بودند، در حالي دستگير شدند كه مشخص شد: يكي از آنها، دو سال قبل به جرم گردنبند قاپي روانه زندان شده و با قرار وثيقه آزاد شده بود.

    به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ سلطاني، معاون مبارزه با سرقت پليس آگاهي تهران بزرگ در اين خصوص گفت: آخر هفته گذشته، ماموران كلانتري 108«نواب» حين گشت*زني در محدوده با مشاهده مرد موتورسواري كه گردنبند يك عابر را ربوده و متواري شد، جهت دستگيري وي وارد عمل شده و پس از دقايقي تعقيب و گريز متهم را دستگير كردند.

    وي افزود: با انتقال متهم به هويت «وحيد» به دادسرا،* با توجه به اين كه وي ابتدا منكر ارتكاب سرقت شده بود جهت بررسي*هاي بيشتر به پايگاه هشتم پليس آگاهي منتقل شد و پس از مواجهه حضوري با شاكي، در جريان بازجويي*هاي پليسي به سرقت از او اعتراف كرد.

    بر اساس اين گزارش متهم اعتراف كرد كه به همراه فردي به هويت «اميرعلي» معروف به «امير يدي» مرتكب سرقت ديگري نيز شده است.

    بدين ترتيب با اطلاعاتي كه «وحيد» در اختيار پليس قرار داد، «امير يدي» نيز روز دوشنبه هفته جاري دستگير شد و به جرم ارتكابي اعتراف كرد.

    در حالي كه مشخص شد كه «وحيد» سال 83 نيز به جرم گردنبند قاپي به همراه فردي به نام «مجيد» روانه زندان شده و با سپردن وثيقه آزاد شده است، داديار شعبه ششم دادسراي امور جنايي تهران در مواجهه با ضد و نقيض گويي*هاي متهمان دستور انتشار عكس آنها در رسانه*ها را داد كه شاكيان و مالباختگان با شناسايي آنها جهت پيگيري موضوع به پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.
    Comment


    • با گذشت يكسال و نيم از رسيدگي به يك پرونده مرگ مشكوك در جريان يك تصادف مشخص شد: در پي برقراري يك رابطه غيراخلاقي، *دوست مقتول با همكاري زن وي، نقشه جنايت را در جاده عملي كرده است و براي صحنه*سازي، قتل را تصادف جلوه داده*اند.

     به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، به دنبال كشف جسد مردي 30 ساله به هويت «رضا» در 5 تير ماه سال 83، در جاده روستاي نمك*كور واقع در 20 كيلومتري اراك، بررسي*هاي اوليه پليس حاكي از وقوع تصادفي مرگبار بود كه طي آن ظاهرا خودرو مقصر كه متوجه حركت متوفي در پشت نبوده، با وي برخورد كرده و از محل متواري شده است.

     بر اين اساس عليرغم پيگيري*هاي صورت گرفته از سوي ماموران پليس، هيچ نتيجه*اي در خصوص اين پرونده به دست نيامد و تا اين كه سرانجام پس از گذشت حدود يكسال و نيم با دستور ويژه سردار رييس پليس وقت آگاهي ناجا مبني بر رسيدگي سريع به اين پرونده، اكيپي ويژه در پليس آگاهي استان مركزي تشكيل شد.

     به گزارش ايسنا، پس از بررسي مجدد بر روي پرونده و انجام تحقيقات محلي و جمع*آوري اطلاعات توسط كارآگاهان، مشخص شد: مظنون اصلي اين پرونده مردي به هويت «ع» 29 ساله بوده است كه در زمان وقوع حادثه دستگير شده و به مدت 72 ساعت در اختيار آگاهي قرار داشته است، اما در آن زمان به دليل نبود دلايل و مدارك آزاد شده است.

     در ادامه بررسي*هاي به عمل آمده همچنين مشخص شد: اين مرد كه در ابتدا به عنوان مظنون اصلي مورد بازجويي قرار گرفته، زن مقتول را به صيغه خود درآورده است و با فرزندان مقتول نيز رفتار خوبي ندارد، از اين رو، براي دومين بار دستگير شد و با دستور مقام قضايي در اختيار پليس آگاهي قرار گرفت.

     به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران سرانجام پس از بازجويي*هاي متعدد فني، نامبرده (مظنون اصلي پرونده) پس از حدود يكسال و نيم لب به اعتراف گشود و درباره نحوه ارتكاب جنايت به ماموران گفت: پيش از ارتكاب قتل با «رضا» (مقتول) رفت و آمد خانوادگي داشتم و به دنبال ورود به منزلش با همسرش «ف» آشنا شده و با برقراري ارتباط بين ما، «ف» پيشنهاد كشتن شوهرش را داد.

     متهم اذعان كرد: به اين ترتيب براي عملي كردن نقشه قتل، «رضا» را به بهانه*اي با خودرو مزدا پدرش به جاده نمك*كور برده و در آنجا پس از درگيري با وي و وارد كردن يك ضربه چاقو به شكمش، او را در جاده رها كردم و سپس در حالي كه از زنده ماندنش مي*ترسيدم، با دنده عقب گرفتن خودرو با وي برخورد و سپس از روي جسدش عبور كردم و از محل متواري شدم.

     بدين ترتيب با اعترافات تكان دهنده متهم به قتل، «ف» به اتهام معاونت در ارتكاب قتل به پليس آگاهي انتقال داده شد و ضمن تأييد اظهارات «ع» به جرم ارتكابي اعتراف كرد.

     بر اساس اين گزارش هر دو متهم اين پرونده به دستور مرجع قضايي روانه زندان شدند.
     Comment


     • متهمي كه در جريان سرقت از يك منزل در اصفهان، زن و مرد صاحبخانه را به قتل رسانده بود پس از دستگيري در جريان بازجويي*هاي پليسي به قتل اين زوج اعتراف كرد.

      به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 10 دقيقه بامداد پنجم مهر ماه سال جاري، «مهدي» كه قصد سرقت طلاجات و وسايل با ارزش منزلي در اصفهان را داشت، با استفاده از طناب از روي پشت*بام وارد اين منزل شده و با اطلاع از اين كه منزل مجهز به دزدگير است تا صبح در خانه مخفي شد تا ساكنان خانه به محل كارشان بروند و بعد براي سرقت وارد عمل شود.

      بر اساس اين گزارش با زود بيدار شدن زن خانه، نقشه*هاي سارق به هم ريخت، چرا كه زن پس از آمدن به اتاق پذيرايي با مشاهده وي، جيغ كشيد و جهت بيدار كردن همسرش به اتاق خواب رفت كه در همين حال متهم با چاقو، ضربه*اي به او وارد كرد.

      اين در حالي بود كه همسر اين زن نيز عليرغم اين كه از خواب بيدار شد، قبل از اين كه بتواند از خود حركتي نشان دهد با ضربه چاقوي متهم از پاي در آمد، اما زن صاحبخانه كه هنوز جان در بدن داشت به سمت قاتل به راه افتاد و به اين ترتيب پيش از هر اقدامي، با ضربات متعدد چاقوي او به قتل رسيد.

      به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، ادامه بررسي*هاي پليسي حاكي از آن بود كه متهم به قتل پس از ارتكاب اين جنايت قصد فرار داشت كه متوجه شد: برادر يكي از مقتولان و سرايدار منزل با شنيدن سر و صدا از منزل وارد اتاق*ها شده*اند، از اين رو در گوشه*اي از منزل، خود را مخفي كرد.

      با رسيدن ماموران پليس، متهم قصد پريدن از پنجره به داخل حياط را داشت كه مصدوم و دستگير شد.

      «مهدي» كه به دليل شدت جراحات وارده در پي سقوط از ارتفاع هنگام فرار قادر به بازجويي نبود به بهداري زندان منتقل شد و پس از بهبودي نسبي تحت بازجويي قرار گرفت و ضمن اعتراف به ارتكاب اين جنايت اذعان كرد كه هيچ همدستي نداشته است.
      Comment


      • با تلاش ماموران معاونت آگاهي شهرستان نجف*آباد، متهم به قتل شش روز بعد از ارتكاب جنايت شناسايي و در تهران دستگير شد.

       به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ نوروزعلي رهبري، رييس مركز اطلاع*رساني فرماندهي انتظامي استان اصفهان با اعلام اين خبر افزود: در پي كشف جسد فردي به نام «شير آقا» 25 ساله كه بر اثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده بود بلافاصله ماموران دايره بررسي صحنه جرم معاونت آگاهي شهرستان نجف*آباد در محل وقوع قتل حاضر و براي بررسي و جمع*آوري آثار احتمالي به جا مانده از متهم يا متهمان به قتل وارد عمل شدند.

       وي ادامه داد: به اين ترتيب در جريان تحقيقات به عمل آمده و اقدامات ويژه ماموران در اين خصوص سرانجام در كمتر از شش روز متهم به قتل به هويت «غ ـ س» 19 ساله شناسايي و در تهران دستگير شد.

       سرهنگ رهبري در ادامه عنوان كرد: پس از انتقال متهم از تهران به معاونت آگاهي شهرستان نجف*آباد، طي تحقيقات فني صورت گرفته، وي اظهار كرد: حدود ساعت 18 روز 28 آبان ماه سالجاري، در محل كار خود در اصفهان بودم كه دوستانم با من تماس گرفته و گفتند كه بروم و برادر زنم را ببينم. من نيز به درب منزل او رفته و از او علت ملاقات را جويا شدم كه بيان كرد: فردي به نام «شيرآقا» پشت سر خواهر من حرفهاي ناموسي زده و ادعا كرده كه با او رابطه غيراخلاقي داشته است.

       متهم در ادامه اعترافاتش اظهار كرد: با شنيدن حرف*هاي برادر زنم، در حالي كه به شدت عصباني شده بودم به درب منزل «شيرآقا» رفتم و از او خواستم كه مقابل كلينيك نبي*اكرم (ص) شهرستان نجف*آباد بيايد.

       متهم ادامه داد: چند ساعت بعد، «شيرآقا» با موتورسيكلت آمد و با هم به سمت باغات شيخ*آباد رفتيم و در آنجا سه افغاني به نامهاي «الف» و «ع» و «ق» كه از دوستانم بودند به محل آمده و رو در روي «شيرآقا» گفتند كه او پشت سر خواهرم حرف زده است، ولي او حرف نمي*زد، از اين رو در يك لحظه عصباني شدم و با چاقويي كه از قبل تهيه كرده بودم، يك ضربه به شكم وي و چندين ضربه پي در پي به كمر و كتفش وارد و او را رها كردم و سپس به سمت اصفهان و بعد تهران متواري شدم.

       رييس مركز اطلاع*رساني فرماندهي انتظامي اصفهان گفت: پس از اقرار متهم، ماموران، همدستان متهم را شناسايي و دستگير كرده پس از بازجويي جهت سير مراحل قانوني به همراه پرونده متشكله تحويل مقامات قضايي دادند.
       Comment


       • پسربچه سه ساله هندي، زنده زنده خوراك گله*اي از خوك*ها شد.

        به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، بي*بي*سي گزارش داد: «آجاي»، ساكن روستاي سامياپوربدلي از توابع شمال غربي دهلي نو بود.

        وي زماني كه والدينش سرگرم صرف ناهار بودند از خانه خارج شد، ولي راه بازگشت را گم كرد.

        اين در حالي بود كه مادرش در پي جست*وجو براي يافتن او متوجه شد كه گله*اي از خوك*ها مشغول جويدن چيزي هستند و دقت كه كرد، تكه*اي از لباس بچه*اش را از دهان خوكي آويزان ديد.

        برخي از همسايه*ها گفتند كه آجاي را ديده بودند با تكه ناني در دست از خانه خارج شده و از اين رو احتمال دارد، علت حمله خوك*ها به او همين تكه نان بوده است.

        صاحب خوك*ها هم*اكنون در بازداشت به سر مي*برد تا به دليل سهل*انگاري در نگهداري از خوك*هايش و نيز مرگ آجاي محاكمه شود.
        Comment


        • چهار مرد كه براي ترك اعتياد به يك مركز ترك اعتياد فاقد مجوز مراجعه كرده بودند، به طرز مشكوكي جان باختند.

         به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در اين حادثه كه مقارن 5 آذر ماه سال جاري، در شهرستان اروميه رخ داد، ماموران كلانتري 20 اين شهرستان از موضوع مطلع شده، با حضور در محل مشاهده كردند: چهار تن در طبقه زيرزمين يك مركز ترك اعتياد (مؤسسه تبليغاتي ترك اعتياد) كه فاقد مجوز قانوني بوده است، در حالي به طرز مشكوكي فوت شده*اند كه دودكش بخاري نصب شده در اين محل داخل يك سطل آب قرار داده شده است.

         در اين حال با حضور نماينده شركت گاز و بررسي نصب غيرمجاز لوله بخاري، اعلام شد: اين عمل به انتشار گاز در محل منجر شده است.

         به گزارش ايسنا با بررسي*هاي پليس فوت شدگان به هويت «م ــ الف» 22 ساله، «ج ــ ي» 40 ساله، «ع ــ ح» 35 ساله و «ع ــ ش» 26 ساله كه همگي معتاد بودند، شناسايي شدند.

         بدين ترتيب با انتقال اجساد به پزشكي قانوني و بررسي علت فوت، مشخص شد: هر چهار تن بر اثر خفگي با گاز دي*اكسيد كربن جان خود را از دست داده*اند.         Comment


         • با دستگيري اعضاي باند 7 نفره سرقت از منازل شرق تهران، متهمان دستگير شده به 15 فقره سرقت از منازل ويلايي اعتراف كردند.

          به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ سلطاني، معاون مبارزه با سرقت پليس آگاهي تهران بزرگ، در تشريح اين پرونده گفت: ماموران كلانتري 147«گلبرگ»، ساعت 5 صبح اول شهريور ماه سال جاري، پس از مشاهده مردي كه به طرز مشكوكي در كنار خيابان نشسته بود، مظنون شده و در حالي *كه با ضد و نقيض گويي*هاي وي مواجه شدند، او را جهت تحقيقات بيشتر به كلانتري و سپس به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران منتقل كردند.

          وي افزود: با انتقال متهم به هويت «علي» به پايگاه چهارم آگاهي تهران، مشخص شد كه وي از سارقان سابقه*دار منزل بوده و تا كنون چندين بار در اين رابطه دستگير شده است.

          بدين ترتيب بازجويي از متهم در خصوص احتمال ارتكاب سرقت*هاي ديگر آغاز شد تا اين كه سرانجام وي به 15 فقره سرقت از منازل ويلايي شرق و شمال شرق تهران با همدستي شش تن ديگر اعتراف كرد.

          معاون مبارزه با سرقت آگاهي تهران در اين خصوص به ايسنا گفت: با اطلاعاتي كه «علي» در اختيار پليس قرار داد، شش همدست وي به هويت «سيروس»، «عليرضا»، «صادق»، «وحيد»، «ابراهيم» و «مهدي» يكي پس از ديگري شناسايي و در چند عمليات جداگانه دستگير شدند.

          به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران متهمان دستگير شده نيز به همان 15 فقره سرقت با شگرد بالا رفتن از درب ورودي و تخريب درب اتاق*ها و سپس سرقت طلاجات، وجوه نقد و لوازم صوتي و تصويري اعتراف كردند.

          به گفته سرهنگ سلطاني، در حالي كه ارزش اموال مسروقه يك ميليون تومان برآورد شده است، با كشف مقداري از طلاجات، اين اموال به مالباختگان مسترد شد.

          تحقيقات جهت دستگيري مالخران اموال مسروقه همچنان ادامه دارد.
          Comment


          • دو سرنشين خودرو پرايد كه با ضرب و شتم يك پسر نوجوان قصد ربودن وي را داشتند، اما با مقاومت و فريادهاي اين پسر موفق به اين كار نشده بودند، 13 روز پس از اقدام به آدم*ربايي دستگير شدند.

           به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، 24 آبان ماه سال جاري، مردي با مراجعه به دادسراي ناحيه 16 تهران اعلام كرد كه دو سرنشين يك دستگاه خودرو پرايد مشكي رنگ قصد ربودن فرزند نوجوان او به نام «بابك» از مقابل منزل را داشته*اند كه پس از مقاومت و فريادهاي فرزندش *موفق به اين كار نشده و متواري شده*اند.

           با ارجاع پرونده به اداره مبارزه با آدم*ربايي پليس آگاهي تهران، تحقيقات جهت دستگيري دو متهم كه پسر نوجوان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده بودند، آغاز شد.

           سرهنگ سلطاني، معاون پليس آگاهي تهران بزرگ با بيان اين كه با تحقيقات صورت گرفته و چهره*نگاري و رديابي خودرو متهمان سرانجام مخفيگاه آنها شناسايي شد، به ايسنا گفت: به اين ترتيب در جريان پيگيري*هاي انجام شده، متهمان به هويت «محسن» و «محمدنجات»، هفتم آذر ماه در تهران شناسايي و دستگير شدند و در حالي كه ابتدا منكر هر گونه اقدام به آدم*ربايي شده بودند با مواجهه حضوري با پسر نوجوان لب به اعتراف گشودند و به اقدام نافرجام خود جهت ربودن وي اعتراف كردند.

           وي افزود: تحقيقات در خصوص انگيزه متهمان از ربودن پسر نوجوان همچنان ادامه دارد.           Comment


           • پسر 12 ساله*اي كه به همراه خانواده*اش به ميهماني رفته بود، غافل از پر بودن اسلحه به سمت دختر جوان صاحبخانه شليك كرد و وي را كشت.

            به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مقارن ساعت 22 يكي از روزهاي پاييزي، ماموران پاسگاه انتظامي «كوله ساره» در پي اطلاع از وقوع يك فقره قتل در روستاي «فرج*آباد» واقع در 70 كيلومتري غرب شهرستان كامياران كردستان، بلافاصله جهت بررسي موضوع به موقعيت مورد نظر اعزام شدند.

            ماموران به محض حضور در محل اعلام شده با جسد زني به هويت «زمانه» حدودا 22 ساله كه داخل مسجدي قرار گرفته بود، مواجه شدند و اين در حالي بود كه بستگانش قصد داشتند وي را دفن كنند.

            بر اين اساس تحقيقات پليسي با توجه به وقوع قتل جهت روشن شدن علت و نحوه انجام آن با احضار بستگان مقتوله آغاز شد.

            در اين ميان پدر مقتول به هويت «محمد» در بازجويي*هاي پليسي اظهار كرد: صبح همان روز شخصي به هويت «ح - ح» به اتفاق اعضاي خانواده*اش براي ميهماني به منزل ما واقع در روستاي فرج*آباد آمدند.

            وي با اشاره به اين كه از حدود 20 سال پيش با اين فرد رفت و آمد خانوادگي داريم، ادامه داد: شب حادثه هنگامي* كه مهمانان قصد خارج شدن از منزل را داشتند،«ح - ح» كه يك قبضه اسلحه شكاري تك لول به همراه داشت، آن را به پسر 12 ساله*اش «م - ح» داد و خود نيز به سمت درب خودرواش حركت كرد.

            در اين حال پسرش، اسلحه را به سمت «زمانه» گرفت و غافل از اين كه بداند يك تير داخل اسلحه است، حدودا در فاصله سه متري ماشه اسلحه را فشار داد كه متعاقب آن يك تير به شكم دخترم اصابت كرد كه در دم به مرگش منجر شد.

            به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران پدر مقتول در ادامه تحقيقات اعلام كرد: با توجه به غير عمد بودن وقوع حادثه*، هيچ شكايتي از خانواده متهم ندارم و اين در حالي بود كه اظهارات وي از سوي خانواده متهم نيز تاييد شد.

            بر اين اساس جسد مقتول جهت سير مراحل قانوني به سردخانه تحويل داده شد و متهم و پدرش جهت رسيدگي به پرونده بنا بر دستور مقام قضايي تحت نظر هستند.
            Comment


            • فرمانده انتظامي تهران بزرگ از آغاز اجراي طرح تشديد برخورد با حمل كنندگان سلاح و اراذل و اوباش خبر داد و اعلام كرد: به تمام اكيپ*هاي گشتي و اطلاعاتي اعلام شده كه به طور قاطع با اين افراد برخورد كنند.

             سردار احمدرضا رادان در گفت*وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا در اين باره افزود: با هماهنگي و رايزني*هايي كه با دستگاه قضايي صورت گرفته، دست پليس در برخورد قاطع با حمل كنندگان سلاح و اراذل و اوباش كه امنيت جامعه را به مخاطره مي*اندازند، بازتر شده، به طوري كه مقرر شده، پرونده متهمان اين پرونده*ها خارج از نوبت رسيدگي *شود.

             به گزارش ايسنا در همين حال رييس مركز اطلاع*رساني پليس تهران بزرگ با اعلام اين كه طرح مذكور از پنجم آذر ماه به اجرا در آمده است، در تشريح يك پرونده اظهار كرد: با اطلاعاتي كه ماموران دايره اطلاعات كلانتري 128 «تهران نو» مبني بر نگهداري سلاح توسط فردي به هويت «غلام» به دست آوردند، ساعت 19 و 30 دقيقه 5 آذر ماه، ماموران با حكم قضايي وارد منزل متهم 47 ساله در خيابان صفا شرقي شده و در بازرسي از منزل وي، يك قبضه اسلحه كلت كمري كه به طرز ماهرانه*اي در كمد جاسازي شده بود را به همراه پنج تير فشنگ جنگي و يك پوكه خالي كشف كردند.

             در حالي كه متهم پس از دستگيري اظهار كرد: اسلحه را جهت ترساندن فردي كه با او اختلاف دارد، خريداري كرده است.

             به اين ترتيب وي جهت تحقيقات بيشتر به پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

             بر اين اساس ساعت 13 هفتم آذرماه سال جاري نيز ماموران كلانتري «شهر زيبا» هنگام گشت*زني در محدوده به سه سرنشين جوان يك دستگاه خودرو پژو 405 در بلوار فردوس مظنون شده و دستور ايست دادند.

             در حالي كه راننده خودرو با افزايش سرعت قصد فرار داشت، با اجراي طرح مهار پس از نزديك به 30 دقيقه تعقيب و گريز، ماموران موفق به متوقف كردن خودرو و دستگيري سرنشينان آن به هويت «بهزاد» 23 ساله، «محمد» 25 ساله و «كيومرث» 25 ساله كه اهل شهرستانهاي مرزي غرب كشور هستند، شدند.

             به گزارش ايسنا با كشف يك قبضه كلت ساچمه*اي و 100 ساچمه* در بازرسي از خودرو، متهمان اعتراف كردند كه جهت زورگيري به تهران آمده، اما قبل از ارتكاب جرم دستگير شده*اند.

             تحقيقات در خصوص احتمال ارتكاب جرايم ديگر توسط متهمان در شهر خودشان ادامه دارد و سه متهم جوان جهت بررسي*هاي بيشتر به اداره مبارزه با سرقت مسلحانه و زورگيري پليس آگاهي منتقل شدند.

             بنابر اعلام مركز اطلاع*رساني پليس پايتخت، ماموران پايگاه يكم پليس آگاهي نيز پس از اطلاع از حمل سلاح توسط فردي در نياوران، روز هفتم آذرماه وارد منزل وي شده و پس از كشف يك قبضه اسلحه برنو به همراه 176 تير فشنگ، متهم را دستگير كردند.

             به گزارش ايسنا ساعت 22 و 45 دقيقه همان روز، ماموران يگان ويژه حين گشت*زني در اتوبان اشرفي اصفهاني پس از مظنون شدن به دو سرنشين خودرو پرايد به راننده آن دستور ايست دادند كه با بي*توجهي وي مواجه شدند.

             بر اساس اين گزارش در حالي كه تعقيب و گريز جهت متوقف كردن خودرو آغاز شد، يكي از سرنشينان در جريان تعقيب و گريز، وسيله*اي را از خودرو به كنار جاده پرتاب كرد.

             در اين حال تعقيب و گريز پس از 9 دقيقه پايان يافت و متهمان به هويت «ابوالفضل» 27 ساله و «مصطفي» 31 ساله دستگير شدند و در بازرسي از محلي كه وسيله*اي از سوي يكي از متهمان به آنجا پرتاب شده بود، يك قبضه اسلحه كلت كمري كشف شد.

             به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران متهمان كه تا كنون در خصوص انگيزه خود از حمل سلاح اعترافي نكرده*اند، جهت تحقيقات بيشتر به اداره مبارزه با سرقت مسلحانه و زورگيري اداره آگاهي تهران منتقل شدند.

             به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران ماموران يگان ويژه همچنين در بازرسي از يك دستگاه مزدا سواري با دوسرنشين مظنون، چهار تير فشنگ جنگي كشف كردند كه تحقيقات در اين خصوص همچنان ادامه دارد.

             بر اساس اعلام مركز اطلاع*رساني پليس پايتخت، ساعت 17 هشتم آذرماه، ماموران كلانتري 208 «پايانه جنوب» در پي مظنونيت به يك جوان در محوطه ترمينال، وي را مورد بازرسي بدني قرار داده و يك قبضه كلت كمري از او كشف كردند.

             در حالي كه بررسي*ها مشخص كرد: متهم به هويت «مصطفي» داراي سوابق كيفري بوده و پس از تحمل 6 ماه حبس به جرم حمل مواد مخدر به تازگي از زندان آزاد شده است، وي در بازجويي*هاي پليسي اعتراف كرد كه اسلحه را از يكي از شهرهاي مرزي غرب كشور خريداري كرده و قرار بوده كه آن را در مركز كشور به فردي ديگر بفروشد.

             با انتقال متهم به پليس آگاهي، تحقيقات پليس جهت دستگيري فردي كه قصد خريد اسلحه از متهم را داشته است، ادامه دارد.

             در اين رابطه فرمانده انتظامي تهران بزرگ به خبرنگار «حوادث» ايسنا تاكيد كرد: پليس به شدت با حمل كنندگان سلاح و اراذل و اوباش كه موجب برهم زدن امنيت عمومي مي*شوند، برخورد مي*كند.

             سردار رادان با بيان اين كه ايجاد امنيت يك توليد اجتماعي بوده و نيازمند مشاركت مردم است، ضمن تقدير از مشاركت عمومي از شهروندان خواست تا همكاريشان را بيش از پيش با پليس ادامه دهند.

             وي خاطرنشان كرد: به ماموران دستور داده شده كه به مظنونان به حمل سلاح اجازه هيچ عكس*العملي ندهند و با هماهنگي*هاي صورت گرفته با مقام قضايي، در حكم اين متهمان تشديد اعمال مي*شود.
             Comment


             • دو برادر جوان كه سوار بر خودرو پژوي 206 در شرق پايتخت اقدام به اغفال دختران مي*كردند با تلاش كارآگاهان اداره پنجم آگاهي عصر پنجشنبه در يك قرار صوري بازداشت شدند.              دستگيري اين دو جوان هنگامي*در دستور كار پليس قرار گرفت كه هفتم آذرماه دختر 14ساله*اي به نام مريم به همراه والدين خود به اداره پنجم آگاهي تهران بزرگ رفت و از پليس براي دستگيري دو پسر جوان كه پس از ربودنش در خيابان تهرانپارس، او را در باغهاي اطراف تهران مورد آزار قرار داده بودند كمك خواست.              دختر نوجوان درمورد چگونگي وقوع اين حادثه به كارآگاهان گفت: در مسير رفتن به خانه مادربزرگم، دو سرنشين شيك پوش يك خودرو پژو206 با چرب زباني مرا سوار خودرو خود كرده و به بهانه حرف زدن به باغ متروكه اي در اطراف بومهن كشاندند، آنها در آنجا بي اعتنا به التماس هايم مرا مورد آزار قرار داده و ساعاتي بعد مرا در حوالي منطقه تهرانپارس ازخودرو بيرون انداخته و متواري شدند.              با بررسي شكايت اين دختر نوجوان، با تحت نظر گرفتن باغ متروكه، تحقيقات پليسي براي شناسايي دو متهم آغاز شد، تا اينكه پنجشنبه گذشته كارآگاهان موفق به كشف سرنخهاي مهمي*از دو متهم شده و با كشاندن آنها بر سر يك قرار صوري، آنها را در يك عمليات پليسي دستگير كردند.
              سرهنگ داوود سلطاني معاونت اداره آگاهي تهران بزرگ با اعلام خبر دستگيري اين دو متهم گفت: اين دو جوان در بازجويي*ها با بيان اينكه برادر هستند اعتراف كردند با چرب زباني دختران نوجوان را اغفال كرده و بعد از انتقالشان به باغ متروكه آنها را مورد آزار و اذيت قرارمي*دادند.              برپايه اين گزارش اين دو برادر جوان در حال حاضر با دستور قاضي ساعي رئيس شعبه 77 دادگاه كيفري استان تهران در اداره 5آگاهي تهران تحت بازجويي قراردارند و پليس از كساني كه فريب اين دو برادر را خورده*اند خواست با مراجعه به اداره 5آگاهي شكايت خود را ارائه دهند.
              Comment


              • محاكمه عاملان ترور شهيد حسن مقدس معاون دادستان تهران و سرپرست دادسراي عمومي و انقلاب ارشاد و همچنين قتل يك درجه دار نيروي انتظامي و يك شهروند تهراني در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامي تهران به رياست قاضي ابوالقاسم صلواتي روز گذشته به طور علني برگزار شد.               به گزارش خبرنگار قضايي ما، در ابتداي جلسه فخرالدين جعفرزاده معاون دادستان تهران به عنوان نماينده مدعي العموم كيفرخواست دو تن از متهمان پرونده را قرائت كرد.               در كيفرخواست صادره آمده است: مجيد ۲۶ ساله ، متهم به مباشرت در ۳ فقره قتل عمد از جمله ترور شهيد حاج حسن مقدس معاون دادسراي تهران و بشير سمامي درجه دار نيروي انتظامي نگهبان بانك ملي شعبه بلوار نيكنام و هوشنگ تلاشي، مشتري بانك ملي است.               همچنين متهم مباشرت در چهار فقره ايراد جرح عمدي از طريق تيراندازي با سلاح گرم در جريان سرقت مسلحانه نسبت به مسعود صامتي، كارمند بانك ملي شعبه نيكنام، حسين رمضاني، ستوان يكم نيازي و عباس انصاري كه هر سه مأمور نيروي انتظامي در پرونده اتهامات خود دارد.               وي در پنج فقره سرقت مسلحانه از بانك هاي ملي شعبه خيابان آهنگ، شعبه امامت، شعبه نيكنام، بانك صادرات شعبه صفاي شرقي و بانك ملي شعبه حداد عادل و مشاركت در سرقت مسلحانه سه دستگاه اتومبيل شخصي، مشاركت در سرقت مسلحانه اسلحه سازماني نگهبان سفارت قرقيزستان از نوع كلاشينكف و مباشرت در سرقت سلاح كمري نگهبان بانك صادرات صفاي شرقي و بانك ملي شعبه نيكنام، حمل و نگهداري سه قبضه سلاح غير مجاز و مهمات (رولور، طارق عزيز و كلاشينكف) شركت كرده است.               حسين (متهم رديف دوم) متهم است به معاونت در ترور شهيد حسن مقدس از طريق تهيه وسيله فرار و تسهيل ترور، معاونت در سرقت مسلحانه سلاح كلاشينكف از نگهبان سفارت قرقيزستان، مشاركت در سرقت مسلحانه از بانك ملي شعبه امامت، مشاركت در سرقت مسلحانه دو دستگاه اتومبيل، حمل و نگهداري سه قبضه اسلحه غير مجاز (رولور، طارق عزيز و كلاشينكف) و مهمات مربوطه، استعمال مواد مخدر از نوع كراك.

               نماينده مدعي العموم ادامه داد: ساعت ۱۵ و ۵۱ دقيقه روز يازدهم مرداد سال ۸۴ شهيد حسن مقدس در خيابان قصيرترور و تحقيقات از همان زمان آغاز شد.               وي افزود: در روز دوم بهمن سال ۸۴ فردي كه خود را از كاركنان وزارت امور خارجه معرفي مي كرد، از طريق تلفن با سرپرست دادسراي جنايي تهران اعلام كرد كه فردي در دوبي به سفارت يكي از كشورها مراجعه و قصد پناهندگي داشته و خود را ضارب حسن مقدس معرفي مي كند.               با تلاشها و پيگيري هاي صورت گرفته در تاريخ بيست و دوم ارديبهشت سال ۸۵ از طريق نمايندگي سياسي ايران در امارات و با همكاري پليس بين الملل اين فرد به تهران منتقل شد. جعفرزاده ادامه داد: متهم در بازجويي هاي متعدد اعتراف كرده است: ما در خانه اي در هاشم آباد تهران با چند تن از رفيقان و يك خانم در خانه بوديم كه همان شب از سوي مأموران دستگير شديم و به دادسراي وزرا رفتيم كه در آنجا به جزاي نقدي به مبلغ ۶۵۰ هزار تومان محكوم شديم.               بعد از آن من تصميم به كشتن قاضي گرفتم و فكر كردم اگر قاضي آن شعبه را بكشم، چون دست آن قاضي پرونده دارم، گير خواهم كرد، بنابراين تصميم گرفتم رئيس دادسراي ارشاد را بكشم و بعد از دو هفته كنترل رفت و آمد وقتي حسن مقدس در آخر وقت اداري با اتومبيل پژو خود از دادسرا بيرون آمد، در پشت چراغ قرمز ايستاد و من كه در آن طرف خيابان ايستاده بودم، به سمت او رفتم و از سمت چپ با شليك دو گلوله به سرش او را ترور كردم و بعد از آن به سمت شمال خيابان فرار كردم، سر چهارراه به سمت خيابان فرعي رفتم كه حسين ـ متهم ديگر پرونده ـ با موتوسيكلت منتظر من ايستاده بود و با هم از صحنه ترور فرار كرديم.               وي افزود: متهمان با توجه به اقرار و اعتراف صريح در جرايم ارتكابي و تشريح نحوه ارتكاب ترور و سرقت هاي مسلحانه و دو فقره قتل و ترسيم كروكي محل ترور و نظريه كارشناسي اسلحه شناسي اداره تشخيص هويت و به استناد دلايل و مستندات پرونده بزهكاري متهمان در حد محاربه و افساد في الارض محرز است، از نظردادسرا مجموع عملكرد متهمان طبق اظهارات خودشان بنا بوده اعمال جنايتكارانه خود را ادامه دهند و در اين راه نيز تشكيل شبكه داده اند كه اينها از مصاديق بارز افساد في الارض است و به استناد اصل ۶۷ از قانون اساسي جمهوري اسلامي و رعايت ماده ۲۱۴ از قانون آيين دادرسي كيفري و ماده ۹ قانون اصلاح تشكيل دادگاه هاي عمومي و انقلاب و مواد ،۱۸۳ ۱۸۵ و ۱۹۰ از قانون مجازات اسلامي تقاضاي صدور اشد مجازات را براي متهمان دارم.               براساس اين گزارش، قاضي صلواتي پس از تفهيم اتهام به متهم رديف اول (مجيد) از او خواست از اتهامهاي وارده خود دفاع كند كه وي در دفاع از خود گفت: من دفاعي از خود ندارم!قاضي دادگاه: چرا به فكر ترور حسن مقدس افتاديد. متهم: به خاطر حكم دادگاه كه براي من صادر كرده بود.قاضي دادگاه: مگر ايشان شما را محكوم كرده بود كه ترور كردي؟               متهم: ايشان رئيس دادسرا بود و من رئيس آن دادسرا را زدم. چون ما بي گناه بوديم و ما را محكوم كرده بودند.               قاضي دادگاه: شما در خانه خودتان كه با جمعي در حال خوشگذراني بوديد و يك زن هم در آنجا حضور داشت.               متهم: ما كار خلافي نكرده بوديم و وقتي هم محكوم شديم دادگاه به اعتراض ما گوش نكرد. من هم اين تصميم را گرفتم.               قاضي دادگاه: آيا وابسته به حزب يا تشكيلاتي هستيد.متهم: نه، من به خاطر اعتراضي كه به حكم دادگاه داشتم اين كار را انجام دادم و پس از ترور حسن مقدس يك ماه در خانه پنهان شدم سپس به امارات رفتم و به سفارت آمريكا در دبي رفتم، گفتم من يك قاضي را ترور كرده ام و اگر به من كمك كنيد افراد ديگري را خواهم كشت.               اما آنها از من حمايت نكردند. سپس وكيل مدافع خانواده قاضي مقدس و خانواده هاي اولياي دم هوشنگ تلاشي و بشير سمامي مطالبي را بيان كردند و قصاص متهم (مجيد) را خواستار شدند.حسين متهم رديف دوم در دفاع از اتهامهاي وارده به قاضي دادگاه گفت: تمام كارهايي كه انجام داده ام قبول دارم.               من قبل از ترور حسن مقدس در كيش بودم و وقتي به تهران آمدم، مجيد به من گفت كه دادگاه او را محكوم كرده است و او مي خواهد تا رئيس «قاضي ها» را بكشد.               قاضي دادگاه: رئيس «قاضي ها» منظورش چه بود؟متهم: رئيس دادسرا را بكشد. چون همه قاضي ها از او اطاعت مي كردند . براساس اين گزارش ساعت يك و سي دقيقه پس از سه ساعت، رسيدگي به محاكمه متهمان به روز ديگري موكول شد.               Comment


               • وكالت پنهاني عروس جوان براي بخشيدن مهريه به داماد زندگي 14 روزه شان را با جنجال روبه رو كرد.                به گزارش خبرنگار ما، چندي پيش داماد جواني با مراجعه به دادگاه خانواده(۱) تهران گفت: وقتي تحصيلات دانشگاهي ام به اتمام رسيد، با اصرار خانواده ام به فكر ازدواج افتادم و پس از مدتي در محيط كارم با دختري آشنا و نسبت به او علاقه مند شدم.                وي افزود: اين مسأله را با خانواده ام درميان گذاشتم و آنها به خواستگاري رفتند. همه صحبت ها و شرايط به خوبي پيش رفت و تمام قرارها گذاشته شده بود تا اين كه بر سر مهريه اختلافي پيش آمد.                داماد جوان ادامه داد: وقتي ديدم مهريه اي كه خانواده عروس تعيين كرده زياد است با توجه به گرفتاري هايي كه مهريه هاي سنگين در زندگي زناشويي ايجاد مي كند، حاضر به قبول آن نشدم و با وجود علاقه اي كه نسبت به آن دختر داشتم، قرار ازدواج را بر هم زدم و چون پدر عروس هم حاضر نشد از حرف و خواسته اش براي مهريه كوتاه بيايد، همه چيز به هم خورد.                تازه داماد گفت: چند روز بعد در محل شركت دختر مورد علاقه ام را ديدم. او با ناراحتي به من گفت چرا به خاطر ماديات مي خواهي زندگي مان را به هم بريزي. تو ميزان مهريه اي را كه پدرم اعلام كرده قبول كن و من در عوض به صورت پنهاني به تو وكالتي براي بذل مهريه مي دهم تا ميزان مهريه ام را مطابق خواسته ات پايين بياوري.                داماد جوان اضافه كرد: بعد از عقدكنان از برگه وكالت استفاده كردم و مهريه را طبق آنچه با عروس توافق كرده بوديم، تبديل كردم. در همين زمان زندگي مشترك ما هم آغاز شده بود و همسر من بر اثر سادگي يك روز اين مسأله را با خواهرش در ميان گذاشته و گفته بود به خاطر علاقه اي كه به من داشته وكالت براي بذل مهريه به من داده است و من با استفاده از آن ميزان مهريه را كم كرده ام.                وي افزود: از زماني كه خانواده او متوجه اين مسأله شدند، اختلاف در زندگي ما شديد شد. من و زنم تا ۱۴ روز مقاومت كرديم ولي يك روز وقتي از محل كار به خانه آمدم، ديدم همسرم كه آن روز مرخصي گرفته بود، در خانه نيست.                وقتي با او تماس گرفتم به من گفت چرا از وكالت بذل مهريه استفاده كرده اي و مهريه مرا كم كردي؟از اين حرف تعجب كردم .بعد از توضيحات زياد از او خواستم كه به خانه برگردد. داماد جوان گفت: در حالي كه ميز شام را چيده و منتظر بازگشتش بودم او با پليس به خانه آمد و ادعا كرد او را به خانه راه نمي دهم.                بعد از تحقيق، پليس متوجه شد كه او حقيقت را پنهان كرده است.وي گفت: همسرم وقتي جهيزيه اش را برد و حرف تمام كساني را كه براي ادامه زندگي مان واسطه شده بودند، نشنيده گرفت، راهي براي من باقي نگذاشت.                من در شرايط خيلي بدي از نظر روحي هستم و هر طور شده مي خواهم زودتر از او جدا شوم.فرحناز خسروشاهي - معاون دادگاه خانواده(۱) - در حالي كه دستور ارجاع اين دادخواست را به يكي از شعب دادگاه كرده بود به خبرنگار ما گفت: وقتي يك دختر و پسر تصميم به زندگي مشترك مي گيرند بايد توجه داشته باشند كه به كسي اجازه دخالت ندهند زيرا بسياري از زندگي هايي كه بر اثر دخالت اطرافيان از هم مي پاشد بر مبناي حسادت و حسرتي است كه از زندگي اين زوج به وجود آمده است.
                Comment

                Working...
                X