Announcement

Collapse
No announcement yet.

Events/Havades

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • در اثرآلودگی شديد هوای تهران دولت اعلام کرده است که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ادارات تعطيل خواهند بود. پيشتر و با اعلام وضعيت اضطراری، تمامی مدارس تعطيل شده بود
  دولت از مردم خواسته است از راندن اتومبيل خودداری کنند و از وسايل نقليه عمومی استفاده کنند. بيشتر آلودگی تهران ناشی از خودروهاست.

  شدت آلودگی هوای تهران باعث شد تا تمامی مدارس اين شهر طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه، 5 و 6 دسامبر (15 و 16 آذرماه) تعطيل اعلام شود.

  در پی تشديد آلودگی هوای اين شهر طی روزهای اخير، "کميته نظارت و هماهنگی مواقع اضطراری آلودگی تهران" شامگاه روز دوشنبه تشکيل جلسه داد و اعلام داشت که براساس گزارش های هواشناسی، هوای اين شهر در تعدادی مناطق در وضعيت اضطراری و در مناطق ديگر در وضعيت هشدار قرار گرفته و انتظار می رود اين روند در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نيز ادامه يابد
  در نتيجه، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تمامی مدارس 22 منطقه شهر تهران، شهر ری و شميران در مقاطع مهد کودک تا پايان متوسطه در نوبت های صبح و عصر تعطيل خواهد بود.

  اين کميته از شهروندان تهران درخواست کرده است تا حد امکان از خروج غير ضروری از خانه های خود و استفاده از خودروهای شخصی خودداری ورزند.
  به گفته کارشناسان محيط زيست در ايران وضعيت اضطراری با قرار گرفتن شاخص آلودگی (Pollutant Standards Indes - psi) بين 250 و 350 واحد و وضعيت بحرانی با افزايش اين شاخص به بالای 350 واحد اعلام می شود

  به بيماران قلبی و ريوی توصيه شده در مراکز پر رفت و آمد شهر حضور نيابند و فعاليت بدنی خود را کاهش دهند.

  خبرگزاری دولتی ايران - ايرنا - از قول يکی از مسئولان برنامه های بهداشت هوای وزارت بهداشت گزارش کرده است که در شرايط اضطراری، عمليات آلوده ساز عمرانی و خدمات شهری شهرداری ها، مانند آسفالت کاری، و همچنين رفت و آمد خودروهای دودزا متوقف می شود.

  به گفته وی، در خلال پنج سال گذشته، تنها در دو مورد آلودگی تهران در وضعيت اضطراری فرار گرفته هرچند هنوز به وضعيت بحرانی نرسيده است  Comment


  • Man Pleads Guilty in Horse-Sex Case

   A man has pleaded guilty to trespassing in connection with a fatal horse-sex case.

   James Michael Tait, 54, of Enumclaw, was accused of entering a barn without the owner's permission. Tait admitted to officers that he entered a neighboring barn last July with friend Kenneth Pinyan to have sex with a horse, charging papers said. Tait was videotaping the episode when Pinyan suffered internal injuries that led to his death.

   Tait pleaded guilty Tuesday and was given a one-year suspended sentence, a $300 fine, and ordered to perform eight hours of community service and have no contact with the neighbors.

   The prosecutor's office said no animal cruelty charges were filed because there was no evidence of injury to the horses.   Comment


   • پسر نوجوان 17 ساله‌اي كه چندي پيش مرد ميانسالي را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، مدعي شد: شدت تنفر از رابطه جنسي با مقتول بدليل نياز مالي، مرا به ارتكاب جنايت وا داشت.

    مقارن ساعت 3 و 30 دقيقه بامداد 23 آبانماه سال جاري، مأموران گشت انتظامي كلانتري 146 عوارضي اتوبان تهران ــ كرج حين گشت زني به توقف مشكوك يك دستگاه خودروي پرايد در حاشيه كيلومتر 17 بزرگراه كرج مشكوك شدند

    در بازرسي از خودرو، مأموران با جسد راننده در حالي كه آثار جراحات در ناحيه شكم او مشخص بود، مواجه شدند

    با آغاز بررسي اين پرونده در اداره دهم آگاهي پليس تهران، مأموران در لحظات اوليه از طريق گوشي تلفن همراه موفق به شناسايي هويت متوفي 51 ساله به نام محمد ــ‌ ب شدند

    از سوي ديگر كارآگاهان اداره قتل، پس از بررسي محل وقوع جنايت، با توجه به شواهد و قراين موجود مبني بر عدم سرقت هيچ يك از لوازم خودر و يا اموال مقتول با رد هرگونه احتمال زورگيري و سرقت، به دنبال سرنخي، خانواده مقتول را مورد بازجويي قرار دادند

    بر اين اساس پليس در جريان تحقيقات پي برد: مقتول كه كارمند بازنشسته يكي از ارگانها بوده است، در پي مرگ همسرش از چند ماه قبل به تنهايي زندگي مي‌كرده و شب‌ها نيز با خودرو پرايدي كه متعلق به دخترش بوده، مسافركشي مي‌كرده است

    در حالي كه تحقيقات پليسي براي شناسايي متهم يا متهمان به قتل از خانواده مقتول به بن‌بست رسيده بود، سرنخي مربوط به ارتباط پنهاني مقتول با پسران نوجوان به دست آمد، به طوري كه اين روابط گاه منجر به ارتباطات جنسي نيز ‌شده بود.

    بدين ترتيب كارآگاهان اداره مبارزه با جرايم جنايي با بررسي قرارهاي ملاقات و معاشرت مقتول با پسر بچه‌ها متوجه شدند كه در شب حادثه، وي با نوجوان 17 ساله‌اي به نام محسن ــ ش كه خدمتكار نظافتي يك شركت بوده، قرار ملاقات داشته است.

    با قوي شدن ظن پليس به محسن، وي به اتهام ارتكاب قتل دستگير شد و در تحقيقات فني پليس به جرمش اعتراف كرد.

    به گزارش ايسنا، محسن متهم به قتل 17 ساله خوزستاني كه براي كار به تهران آمده بود، در جريان بازجويي‌ها به مأموران گفت: در جريان يك حادثه در خيابان به طور كاملا اتفاقي با مقتول آشنا شدم و در جريان روابط دوستانه‌اي كه داشتيم، وي پس از اين كه مدتي مرا مورد حمايت مالي قرار داد، تمايل خود را در برقراري روابط جنسي مطرح كرد.

    محسن افزود: بر اين اساس از زماني‌كه محمد خواسته خود را مطرح كرد، در قبال سوءاستفاده جنسي خود به من پول يا لباس مي‌داد

    اين نوجوان 17 ساله در ادامه اظهاراتش به مأموران اعتراف كرد: پس از گذشت مدتي از رابطه جنسي كه به طور مداوم در خيابان و يا به طور پنهاني در خانه مقتول انجام مي‌شد، دچار احساس انزجار شديد شدم، به طوري كه به خاطر تنفر شديد تصميم انتقام از محمد به دليل سوءاستفاده‌هاي جنسي كردم. بدين ترتيب روز قبل از حادثه به سراغش رفته و با اغفال وي براي شب بعد قراري را ترتيب دادم

    محسن متهم به قتل در ادامه اعترافاتش در جريان اين حادثه هولناك به پليس گفت: بعد از رسيدن به محل توانستم وي را براي رفتن به مكان خلوتي در كرج با خود همراه كرده و در زماني كه وي پس از توقف در بزرگراه درخواستش را مطرح كرد با وارد كردن ضربات چاقو بر شكمش به او پاسخ دادم و از آنجايي كه در آن موقع شب هيچ خودروي عبوري حاضر به سوار كردن من نشد براي رسيدن به تهران به صورت پياده براه افتادم
    Comment


    • زني كه با خوراندن هرويين به نوزاد سه ماهه‌اش، او را به قتل رسانده بود، دستگير شد.

     در پي فوت مشكوك كودك سه ماهه به نام «عباس» در كرج، مأموران در اين خصوص بررسي‌هاي لازم را آغاز كرده و از مادر كودك بازجويي كردند.

     مادر كودك به نام «ليلا» 26 ساله در بازجويي‌هاي اوليه منكر ارايه هرگونه اطلاعي در خصوص علت مرگ فرزندش شد اما در ادامه بازجويي‌ها اقرار كرد كه اوايل بامداد پانزدهم آبانماه سال جاري در حاليكه فرزندش در حال گريه كردن بوده با اين تصور كه در پي اعتياد خودش، كودك شيرخواره‌اش نيز معتاد شده است براي آرام كردن وي، مقداري هرويين را داخل آب حل كرده و به او خورانده است.

     به نوشته پليس خبر، اين زن افزود: قصد كشتن فرزندم را نداشتم، از اين رو پس از مرگ فرزندم، جسد او را به همسرم كه به اتهام توزيع مواد مخدر دوران حبس خود را در زندان مي‌گذراند نشان دادم تا فكر نكند كودك را فروخته‌ام.

     بازپرس قتل دادسراي كرج پس از بازجويي از متهم، او را به اتهام قتل فرزندش روانه زندان كرد     Comment


     • Iranian kills woman when she proposes

      52-year-old Iranian has been sentenced to death for killing his 70-year-old lover when she asked to marry him, a newspaper reported Monday.

      A court report in the Etemad daily said a taxi driver, identified only as Hamidreza, became furious when his elderly lover Setareh proposed marriage.

      "I went to her house and she said she had deep feelings for me and suggested we get married," he told the court.

      Hamidreza explained he already had a wife and children. "She then got frustrated and slapped me," he said.

      The man knocked her unconscious and suffocated her with bed-sheets before making off with her jewelry.      Comment


      • جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران در اطلاعيه‌اي خواستار ارائه طرحي ثابت و معقول از سوي دست‌اندركاران جهت كنترل آلودگي هواي كلان شهرها بخصوص شهر تهران شد.

       دكتر ايرج خسرونيا رييس هفدهمين كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران و رييس هيات مديره اين جامعه با اشاره به ادامه آلودگي هوا در كلان شهرها و بخصوص شهر تهران يادآور شد: ارائه طرح‌هاي موقتي و تعطيلات مصلحتي چاره ساز اصلي حل مشكل هواي تهران نيست و دولت بايد طرحي اساسي، ثابت و معقول را ارائه كند.

       وي گفت: هواي آلوده تهران باعث مرگ در بين بيماران مبتلا به ناراحتي ريوي و قلبي مي‌شود. آمار نشان مي‌دهد در سالهاي قبل در فصل پاييز كه شدت آلودگي هوا كمتر از سال جاري بود تعداد زيادي از مبتلايان به نارسايي‌هاي تنفسي مجبور بودند از اكسي?ن استفاده كرده و يا در بيمارستانها بستري شوند.

       وي افزود: بالا بودن منواكسيد كربن و سرب و ذرات آلاينده باعث مي‌شود كه اكسي?ن لازم به اعضاي عمده بدن مانند قلب، ريه و مغز نرسد و عوارضي گوناگون از قبيل تنگي نفس، تپش قلب و اختلال در تفكر و ناراحتي عصبي ايجاد كند.

       رييس هفدهمين كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران خاطرنشان كرد: تعداد زيادي از بيماراني كه مبتلا به بيماري COPD هستند در اثر آلودگي هوا در بيمارستان بستري و درصد زيادي از آنها فوت مي‌شوند. بنابراين كليه كساني كه مبتلا به بيماريهاي ريوي و قلبي هستند يا كودكاني كه قدرت دفاعي بدن آنها كم است بايد از رفت و آمد در هواي آلوده خودداري و همگان بايد از ماسك استفاده نمايند.

       وي يادآور شد متاسفانه علاوه بر وسائط نقليه، كارخانه‌هاي اطراف تهران نيز بر اين آلودگي مي‌افزايند و بدليل ساكن بودن هوا، درجه آلودگي هواي تهران را كاهش مي دهند       Comment


       • شهردار شهر بريتيبا ميريم در حومه ابرشهر سائوپولو در برزيل تا دستور ثانوي «مردن» را در اين شهر ممنوع كرد!

        به گزارش خبرگزاري فرانسه، شهردار بريتيبا ميريم اعلام كرد تا دستور ثانوي «مردن» در اين شهر ممنوع است، زيرا در گورستان شهرداري جايي براي دفن اموات وجود ندارد. در حكم شهردار آمده است، تخطي كنندگان از اين ممنوعيت مسوول عواقب عمل خود خواهند بود! شهروندان بايد مراقب سلامتي خود باشند، تا نميرند! ممنوعيت «مردن» تا دستور ثانوي كه هنگام احداث يك گورستان جديد صادر مي‌شود، به قوت خود باقي خواهد بود!

        روبرتو پره‌ييرا داسيلوا شهردار بريتيبا ميريم در پيام خود به شوراي شهر گفت، شايد اين دستور ظاهرا احمقانه باشد، اما احمقانه‌تر از آن قانون 335.3 شوراي ملي محيط زيست است كه به ما اجازه نمي‌دهد يك گورستان تازه در شهر احداث كنيم.
        او هشدار داد، اوضاع فاجعه‌بار است. خانوارهاي شهر ديگر محلي براي دفن امواتشان ندارند. تمام گورهاي قديمي دوباره مورد استفاده قرار گرفته‌اند، در مسيرهاي عبور گورستان گورهاي تازه احداث شده‌اند، حتي در گوشه و كنارهاي گورستان مرده‌ها دفن شده‌اند و ديگر جايي براي دفن اموات وجود ندارد. پس تا دستور ثانوي «مردن» در شهر بريتيبا ميريم ممنوع است        Comment


        • زن‌ بيوه‌يي‌ با داير كردن‌ خانه‌ فساد، برخي‌ از فوتباليست‌هاي‌ سرشناس‌ را به‌ بهانه‌هاي‌ مختلف‌ به‌ اين‌ مكان‌ مي‌كشاند تا با سوءاستفاده‌ از نام‌ و شهرت‌ آنها دختران‌ و پسران‌ را جذب‌ كند و به‌ مركز فساد خود رونقي‌ ببخشد

         چندي‌ پيش‌ نگهبان‌ يك‌ مجتمع‌ آپارتماني‌ در شهرك‌ غرب‌ تهران‌ با كلانتري‌ 134 شهرك‌ قدس‌ تماس‌ گرفت‌ و گفت‌: در اين‌ ساختمان‌ يك‌ زن‌ جوان‌ و بيوه‌ به‌ اسم‌ مينا زندگي‌ مي‌كند كه‌ آپارتمانش‌ را به‌ يك‌ مركز فساد تبديل‌ كرده‌ است‌ و هر شب‌ و روز تعدادي‌ دختر و پسر به‌ اين‌ خانه‌ رفت‌ و آمد دارند.اين‌ نگهبان‌ در گزارش‌ خود به‌ پليس‌ مشخصات‌ 77 دستگاه‌ اتومبيل‌ مدل‌ بالا را نوشته‌ بود كه‌ سرنشينان‌ اين‌ ماشين‌ها، در مدت‌ چند روز اخير به‌ اين‌ خانه‌ رفت‌ و آمد كرده‌ بودند.پس‌ از طرح‌ اين‌ شكايت‌، اكيپي‌ از ماموران‌ پايگاه‌ دوم‌ آگاهي‌ تهران‌ اين‌ خانه‌ را زير نظر گرفتند و پي‌ بردند كه‌ دايركننده‌ اين‌ محل‌ زني‌ 26 ساله‌ به‌ نام‌ مينا است‌.ماموران‌ به‌ دستور بازپرس‌ دادسراي‌ ارشاد نيمه‌ شب‌ بطور ناگهاني‌ وارد اين‌ آپارتمان‌ شدند و چهار زن‌ و يك‌ مرد را دستگير كردند. كارآگاهان‌ در بازرسي‌ از خانه‌ مينا مقدار زيادي‌ مواد مخدر، مشروبات‌ الكلي‌ و چند قبضه‌ اسلحه‌ كشف‌ كردند.مينا و همراهانش‌ ابتدا فعاليت‌ غيراخلاقي‌ در اين‌ منزل‌ را انكار كردند ولي‌ بررسي‌هاي‌ قضايي‌ و پليسي‌ نشان‌ مي‌داد دختران‌ و پسران‌ زيادي‌ به‌ اين‌ محل‌ رفت‌ و آمد دارند

         مينا سرانجام‌ ناگزير به‌ اعتراف‌ شد و گفت‌: پس‌ از طلاق‌ از شوهرم‌ در آذرماه‌ سال‌ 82 اين‌ آپارتمان‌ را با 6 ميليون‌ پيش‌ پرداخت‌ و اجاره‌ ماهيانه‌ 400 هزار تومان‌ اجاره‌ كرده‌ام‌.وي‌ گفت‌: زنان‌ و مردان‌ زيادي‌ به‌ خانه‌ام‌ رفت‌ و آمد داشتند. چند صاحب‌ كارخانه‌ و مغازه‌دار در كيش‌ و تهران‌ و چند فوتباليست‌ به‌ خانه‌ام‌ مي‌آمدند. اما اينها دليلي‌ بر فاسد بودن‌ من‌ نيست‌. فوتباليست‌ قديمي‌ كه‌ اكنون‌ مربي‌ فوتبال‌ است‌ و يك‌ فوتباليست‌ معروف‌ و يك‌ دروازه‌بان‌ به‌ خانه‌ام‌ رفت‌ و آمد داشتند ولي‌ مرتكب‌ عمل‌ خلافي‌ نمي‌شدند


         در اين‌ تجسس‌ مشخا شد يكي‌ از اين‌ سه‌ فوتباليست‌ با دختري‌ معروف‌ به‌ نرگس‌ كه‌ از دوستان‌ مينا است‌ رابطه‌ دوستي‌ داشته‌اند و مينا ادعا كرد كه‌ با نرگس‌ در يك‌ شوي‌ لباس‌ آشنا شده‌ است‌.مينا در ادامه‌ گفت‌: يك‌ روز براي‌ تماس‌ تلفني‌ به‌ باجه‌ تلفني‌ در فاز يك‌ شهرك‌ غرب‌ رفته‌ بودم‌. در آنجا فردي‌ كه‌ بعداصفهميدم‌ دروازه‌بان‌ است‌ با من‌ آشنا شد.اعضاي‌ تيم‌ تحقيق‌ آگاهي‌ پي‌ بردند مينا و همدستانش‌ براي‌ رونق‌ كار خود از فوتباليست‌ها سوء استفاده‌ تبليغاتي‌ مي‌كردند. در ادامه‌ تحقيقات‌ ردپايي‌ از رييس‌ استاديوم‌ كوچكي‌ به‌ دست‌ آمد. اين‌ مرد 55 ساله‌ در بازجويي‌ ارتباط‌ پنهاني‌ خود با مينا را پذيرفت‌ و گفت‌: من‌ ناخواسته‌ در دام‌ فساد مينا گرفتار شدم‌ و او با سوءاستفاده‌ از موقعيتم‌ به‌ اخاذي‌ از من‌ مي‌پرداخت‌.وقتي‌ با مينا آشنا شدم‌ و فهميدم‌ كه‌ او رييس‌ يك‌ خانه‌ فساد است‌ مي‌خواستم‌ ديگر به‌ خانه‌اش‌ پا نگذارم‌ اما او مرا تهديد مي‌كرد كه‌ به‌ محل‌ كارم‌ مي‌آيد و آبرويم‌ را مي‌برد. بخاطر همين‌ مي‌ترسيدم‌ و به‌ ناچار ارتباطم‌ را با مينا ادامه‌ مي‌دادم‌.به‌ گزارش‌ خبرنگار ما، رييس‌ استاديوم‌ كوچك‌ ورزشي‌ در اين‌ پرونده‌ متهم‌ دوم‌ شناخته‌ شده‌ و بازپرس‌ دادسراي‌ ارشاد، مينا را متهم‌ اول‌ شناخته‌ است‌

         همچنين‌ براي‌ سه‌ فوتباليست‌ سرشناس‌ ديگر قرار منع‌ تعقيب‌ صادر شده‌ است‌ اما دروازه‌بان‌ قديمي‌ به‌ دوبي‌ فرار كرده‌ و تحت‌ تعقيب‌ قرار دارد.

         در اين‌ پرونده‌ جنجالي‌ اسامي‌ 9 متهم‌ به‌ چشم‌ مي‌خورد كه‌ عبارتند از مينا، خواهرش‌ ، چهار زن‌ و دختر ، يك‌ مرد، رييس‌ استاديوم‌ ورزشي‌ و دروازه‌بان‌ فوتبال‌ كه‌ اكنون‌ در دوبي‌ بسر مي‌برد         Comment


         • نخستين حيوان همانندسازي شده در كشور، اواخر بهمن ماه متولد مي‌شود

          يكي‎ از گوسفندهاي‎‎ طرح همانندسازي در پژوهشكده رويان جهاد دانشگاهي، دوقلو باردار است‎. دكتر ايماني، عضو هيات علمي پژوهشكده رويان جهاد دانشگاهي و مجري نخستين طرح همانندسازي در ايران با اعلام اين مطلب به خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) گفت: محققان اين پژوهشكده با هدف دستيابي به فن‌آوري شبيه سازي حيوانات نسبت به كلونينگ چند راس ميش و گاو اقدام كرده‌اند كه درصد انتقال جنين‌هاي كلون شده و وضعيت نمونه‌هاي منتقل شده خوب است. اين در حالي است كه روند كلونينگ حيوانات در پژوهشكده ادامه دارد.

          وي با بيان اين كه انتقال اولين جنين‎ هاي‎‎ شبيه‎‎‎ سازي شده به رحم گوسفندها اواخر شهريورماه سال جاري انجام شده و پـس‎ از شش هفته‎ گوسفندان‎ باردار شدند، اظهار داشت: درايـن‎ طرح، سلول‎ غيرجنسي‎ از گوش‎ گوسفندي‎‎ كه‎‎ قرار است‎ شبيه‌سازي شـود جدا شده و هسته‎ اين‎‎ سلول‎ پس‎ از جداسازي‎ درون يك‎‎ سلول‎ جنسي ماده كه‎ هسته آن خارج شده بود،‎ قـرار گرفت و در نهايت سلول‌ها پس‎ از تكثيـر، به رحم گوسفند منتقل شدند.

          به گزارش ايسنا، با تلاش محققان پژوهشكده رويان جهاد دانشگاهي، جمهوري اسلامي ايران به جمع معدود كشورهاي صاحب فن‌آوري همانندسازي (كلونينگ) حيوانات در جهان پيوسته است.

          دستيابي به فن‌آوري همانندسازي حيوانات به ويژه در زمينه تكثير حيوانات ترانس ژنيك (تراريخت) با صفات ويژه از اهميت خاصي برخودار است.          Comment


          • جمعى از خانواده‌هاى آسيب‌ديده در سانحه هواپيماى C-130 در مقابل بلوك 52 شهرك توحيد محل وقوع حادثه، تجمع كردند.

           تجمع‌كنندگان، ساكنانى از بلوك 52 اين شهرك بودند كه از مسؤولان خواستار رسيدگى هر چه سريعتر به وضعيت خانه‌هاى مسكونى خود شدند.

           بر اثر حادثه مذكور، 36 خانوار بلوك 52 شهرك توحيد، بي‌خانمان و تا كنون مجبور به سكونت در منازل اقوام و بستگان خود شده‌اند.

           يكى از ساكنان طبقه 5 اين ساختمان حادثه ديده با بيان اين كه تمامى اسباب و اثاثيه منزلش از ميان رفته است،گفت: از زمان وقوع حادثه تا كنون به دو خانوار ،كليد منازلى جهت اسكان تحويل داده‌اند و اين در حاليست كه منازل فوق، فاقد هر گونه وسايل اوليه زندگى و حتى يك تخته موكت است           Comment


           • معلم ?اپني دانش آموزي را كه با او مشاجره كرد با چاقو كشت.سايانو هوريموتو، 12 ساله روز شنبه در كلاس درس كشته شد.
            به گزارش بي.بي.سي ، پليس گفت يو هاگينو، معلم 23 ساله يك مدرسه خصوصي در شهر يوجي در استان كيوتو، به اتهام قتل اين دختر مدرسه اي دستگير شده است.
            يو گفت به اين دليل دختر را كشته كه با او مشاجره كرده بود.
            رسانه هاي محلي گفتند متهم ادعا ?رده دختر او را مسخره كرده بود. پليس گفت دوربين مخفي كلاس پيش از اين جنايت از كار انداخته شده بود            Comment


            • پدر عصباني با پرت كردن كودكش از پشت بام به حياط در شهريار، باعث مرگ او شد.

             ماموران پليس آگاهي استان تهران هفته گذشته از يك مورد فوت مشكوك كودكي در بيمارستان مطلع شدند.
             پس از اطلاع ماموران بلافاصله در محل حاضر و آثار كبودي و خراشيدگي را روي صورت و بدن كودك به نام عزت اله مشاهده كردند.
             در بررسي هاي ابتدايي، مادر كودك به نام حليمه 18 ساله اظهار داشت: با همسرم به نام احمد مشاجره و دعوا كردم كه ناگهان وي با عصبانيت بچه را بغل در بغل گرفت و به كف حياط پرت كرد و به اين ترتيب باعث ايجاد جراحات شديد و در نهايت مرگ كودك شد.
             ماموران در ادامه از پدر كودك بازجويي كردند كه او ادعا كرد، قصد كشتن بچه را نداشته و به خاطر سهل انگاري كودك از دستش رها شده و به داخل حياط افتاده است.             Comment


             • پرونده سه پسر جوان كه با ربودن دختر 17 ساله او را مورد آزار و اذيت جنسي قرار داده بودند، براي تحقيقات بيشتر از دادگاه به دادسرا بازگردانده شد.

              15 خردادماه امسال دختر 17 ساله‌اي همراه پدرش به پليس آگاهي تهران مراجعه كرده و از آزار جنسي خود از سوي سه پسر جوان خبر داد.
              شاكي با نام الناز در شكايت خود گفت: ديروز به منزل دوستم رفته بود. ساعت 18 وقتي خواستم به خانه‌امان برگردم در خيابان مقداد دو پسر جوان به زور مرا سوار خودروي پيكاني كردند. يكي از آدم‌ربايان را مي‌شناسم او ميثم نام دارد و پيش از اين نيز براي من ايجاد مزاحمت كرده بود.
              همدست ميثم سر من را زير صندولي برده بود و تهديد مي‌كرد اگر سر و صدا كنم مرا مي‌كشد. آنها من را به خانه‌اي در ورامين بردند كه در آنجا دو نفر ديگر نيز حضور داشتند.
              سه نفر از متهمان مرا به شدت كتك زدند و پس از پاره كردن لباسهايم مورد آزار و اذيت جنسي قرار دادند. اما يكي از متهمان فقط نظاره گر اين صحنه بود.
              آنها در اين حين ضربه محكمي به سر من زدند كه باعث شد حالم بد شود. متهمان با ديدن اين صحنه مرا به درمانگاهي برده و در آنجا رها كردند.
              با مطرح شدن اين شكايت ماموران تحقيقات خود را آغاز كرده و پس از يك هفته موفق شدند ميثم را دستگير كنند.
              ميثم پس از دستگيري با رد ادعاهاي اين دختر گفت: الناز با من دوست بود و من او را به زور به خانه دوستم در ورامين نبرده بودم و او دروغ مي‌گويد.
              كارآگاهان سپس با همكاري ميثم سه همدست او را به نامهاي محمد، هادي و احمد دستگير كردند كه آنها نيز ادعاهاي مثيم را تكرار كردند.
              بازپرس جنايي تهران اتهام آدم‌ربايي را از سوي متهمان رد و براي آنها در اين زمينه قرار منع تعقيب صادر كرد.
              با تاييد قرار صادره و صدور كيفرخواست پرونده به دادگاه عمومي تهران فرستاده شد كه قاضي دادگاه با نقض تحقيقات در رابطه با اتهام آدم‌ربايي پرونده را براي رسيدگي بيشتر به دادسراي جنايي تهران فرستاد.
              متهمان پرونده صبح ديروز از سوي صفرخاكي قاضي اظهارنظر دادسراي جنايي تهران مورد بازجويي قرار گرفتند.
              متهمان در بازجويي دوباره مدعي شدند، در بردن دختر نوجوان به آن خانه هيچ اجباري در كار نبوده و شاكي با ميل خودش همراه آنها رفته است              Comment


              • وقوع آتش سوزی دريکی از مراکز نگهداری 'کارتن خوابها' در تهران منجر به مرگ دو نفر از آنها شده است.
               بنابر گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، اين حادثه پس از نيمه شب گذشته (20 آذرماه) در چادر "گرمخانه" پارک المهدی واقع در نبش بلوار آيت الله سعيدی رخ داده است. در اين چادر 92 کارتن خواب ديگر هم مستقر بوده اند که ظاهر جان سالم بدر برده اند.

               ادامه بی توجهی نسبت به وضعيت کارتن خواب ها در سطح شهر تهران مورد انتقاد شديد برخی مقامات ايران بوده است (روزنامه جوان، شماره روز 16 آذر). موسی الرضا ثروتی، يکی از اعضای کميسيون اجتماعی مجلس، به تازگی در اين ارتباط گفته است: "در تهران به طور يقين هر شب ۱۵ کارتن خواب می ميرند. دولت به لحاظ قانون اساسی موظف است نسبت به پوشش کارتن خواب ها اقدام کند."

               گرمخانه ها

               چادرهای موسوم به گرمخانه، از سوی شهرداری تهران برای اسکان بی خانمانها در نقاط مختلف شهر تهران برپا شده که قرار است به زودی (تا يک هفته ديگر) برچيده شوند و کارتن خواب ها به اقامتگاه های ثابت منتقل شوند. محمد رضا فردين، مدير امور آسيب های اجتماعی شهرداری تهران به خبرگزاری ايسنا گفته است که 4 مرکز جديد برای نگهداری از يک هزار کارتن خواب فعال خواهند شد.

               چندی پيش ايسنا به نقل از آقای فردين گزارش کرده بود که در بيش از يکسال گذشته حدود 77 هزار و پانصد نفر بی خانمان به گرمخانه های تهران مراجعه کرده اند که حدود 44 هزار نفر از آنها بی خانمان هايی هستند که امسال (1384) از خدمات گرمخانه استفاده کرده اند.

               در حالی که بيکاری يکی از دلايل اصلی بی خانمانی است، بخش اعظم اين آمار (حدود 65 هزار نفر) مربوط به مهاجران از شهرستان ها و کارگران فصلی در تهران می شود. بيکاری، اعتياد، سوءپيشينه و تجرد از ديگر دلايل کارتن خوابی افراد بی خانمان است. همچنين شماری از کارتن خوابها دارای تحصيلات راهنمايی و شمار کمتری دارای مدرک ليسانس و بالاتر هستند               Comment


               • قراراست جسد گنجشکی که در هلند بخاطر بهم زدن بيش از۲۳ هزار قطعه دومينو با تفنگ بادی کشته شد، در موزه تاريخ طبيعی روتردام هلند به نمايش گذاشته شود.
                اين پرنده قبل از کشته شدن کم مانده بود که يک نمايش تلويزيونی دومينو برای شکستن رکورد جهانی اين سرگرمی را بهم بزند.

                کشتن اين گنجشگ موجب خشم عمومی شد و گروه های حمايت از حيوانات، ماه گذشته اين عمل را محکوم کردند و يک سايت اينترنتی برای اعتراض به کشتن اين گنجشگ براه افتاد.

                هفته گذشته عامل تيراندازی به اين پرنده محکوم به پرداخت ۱۷۰ يورو جريمه نقدی شد. مردم خشمگين وی را تهديد کرده بودند.

                برگزارکنندگان مسابقه دومينو در توجيه کشتن گنجشک می گفتند از آنجا که بيش از صد نفر ماه ها برای چيدن قطعات دومينو وقت صرف کرده بودند، اين کار موجه بوده است، هرچند آنها يک مراسم يادبود تلويزيونی برای اين پرنده برگزارکردند.

                آنها بالاخره توانستند چهار میلیون قطعه دومينو را سرنگون کنند و رکورد جهانی را بشکنند، ولی هنوز کتاب رکوردهای گينس آن را تایید نکرده است
                پس از آنکه اين ماجرا جنبه جنايی پيدا کرد، جسد گنجشک در يک فريزردولتی قرار داده شد.

                سال آينده ميلادی اين جسد بر روی يک جعبه ساخته شده از قطعات دومينو در نمايشگاه گنجشگ ها، در موزه روتردام در معرض ديد مردم قرار خواهد گرفت.

                هلند از سال ۱۹۸۶ هر سال ميزبان نمايش دومينو بوده است. مضمون صحنه های نمايش امسال "تئاتر داستانهای ابدی" بود
                Last edited by Rasputin; 07-20-2006, 01:39 AM.                Comment

                Working...
                X