Announcement

Collapse
No announcement yet.

Namaz And Satellite In Kashan

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Namaz And Satellite In Kashan

  توی کلاس های درسی اقتصاد یکی از بحث های عمده در مورد تاثیر استفاده از ماهواره و شبکه های تلویزیونی خارجی، اثری بود که می توانست در الگوی مصرف، مطالبات اقتصادی و هنجارها و رفتارهای یک جامعه و افزایش تقاضای محصولات خاص داشته باشه و عموما ترجیح داده می شد که از ممنوعیت استفاده از این شبکه ها در راستای عدم ایجاد مشکلات اقتصادی جدید استقبال بشه.


  توی حوزه مذهبی سنتی هم که نیازی به توضیح نیست که هزار یک دلیل استفاده از این آلات، فسق و فجور محسوب می شه و از نظر قانونی و نگاه رسمی جمهوری اسلامی هم که دیگه هیچ! خودتون بهتر می دونید.توی حوزه سیاسی هم ک عموما این وسیله، ابزاری برای رشد مطالبات مردم و آگاهی و گاهی ترویج لمپنیسم و .....

  اما توی شهر ما این وسیله در خدمت تدین ملت شریف قرار گرفته و استفاده تازه ای پیدا کرده! چند وقت پیش خونه یکی از دوستان کاشانیم بودم و می گفت بعد از ۳۰ سال نماز خوندن تازه فهمیدیم که قبله خونه ما ۹۰ درجه با ان زاویه ای که نماز می خوندیدم فاصله داشته و حالا جرات نمی کنیم به پدرمون بگیم که چه جوری فهمیدیم. وقتی پرسیدم که چه جوری فهمیدید که قبله کجاست گفت چون در طبقه دوم خونه پدرش زندگی می کنه و تازه گی ها آنتن ماهواره نصب کرده و در حین نصب دیش فهمیده که قبله خونشون کجاست  نکته جالب اینکه آقای نصاب محترم اعلام کرده که نگران نباشید و توی شهر ما این داستان قبله چیز تازه ای نیست و خیلی ها بعد از نصب آنتن ماهواره تازه می فهمند که قبله کجاست. بنابراین تازه گی توی کاشون ما انتن ماهواره وسیله ای برای نزدیکی بیشتر ملت به خدا شده و ملت قبله نمای جدیدی پیدا کرده اند.
 • #2
  all of the religious akhounds are liar !!!  Comment

  Working...
  X