Announcement

Collapse
No announcement yet.

2010 World Cup (Spain Is The World Champion)

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #61
  اسپانيا قهرمان جام جهاني فوتبال شد  تيم ملي اسپانيا در مسابقه هيجان انگيز و نفسگير پاياني جام جهاني ۲۰۱۰ با تك گل آندرس فابرگاس در وقت اضافي يك بر صفر تيم ده نفري هلند را شكست داد و پس از قهرماني اروپا به جام جهاني رسيد.

  هلند از دقيقه ۱۱۰ با دو اخطاره شدن و اخراج مدافعش يان هاتينخا ده نفري به بازي ادامه داد و در دقيقه ۱۱۶ پاس فابرگاس به آندرس ايني يستا با شليك محكم بازيكن ارزنده اسپانيايي سد دروازه مقاوم هلند شكست تا اسپانيا قهرمان جام جهاني شود. روي اين گل هلنديها اعتراض داشتند و ماتهاسن آخرين اخطار را گرفت.

  آرين روبن هلندي پيش از مسابقه گفته بود كه خطرناكترين بازيكنان اسپانيا ژاوي هرناندز و آندرس ايني يستا هستند و نه داويد وي يا.
  در وقت معمول پيكار دو قدرت برتر جام بدون گل پايان يافت. اسپانيا با پرس حريف در نيمه اش، كنترل و چسب توپ عالي و پاسهاي پياپي و كوتاه، ابتدا برتر از هلند نشان داد و حتي با دو حضور خطرناك راموس به گلزني نزديك شد. در يك بازي پرخطا و پر كارت زرد و يك اخراجي از تيم هلند مسابقه از كنترل داور انگليسي خارج شد. با خطاي آشكاري كه ده يونگ هلندي در نيمه نخست مرتكب شد، سزاوار كارت قرمز بود تا داور كم كم احاطه اش را از دست بدهد.

  در شروع بازي،هلند با بازيكنان تكنيكي خط حمله، به ويژه روبن، كم كم خود را بازيافت و با يك ضربه آزاد اسنايدر، كه به كاسي ياس رسيد، نارنجي ها هم حضور در نيمه اسپانيا را نشان دادند و خطرهاي گاه و بيگاه چند بار اسپانياييها را تكان داد. در اين خود يابي مرد اول هلند آرين روبن بود كه از راست چند بار دفاع اسپانيا را سراسيمه و مجبور به كرنر ساخت. روبن براي هلند و راموس براي اسپانيا (با ضربه سر) دروازه بانان را به واكنشهاي سريع واداشتند.

  آرين روبن در دقيقه ۶۱ يك موقعيت تك به تك و استثنايي را هدر داد و كاسي ياس با پا توپ را به كرنر فرستاد. هشت دقيقه بعد روي لحظه اي غفلت فان در ويل، دروازه هلند تا استانه ريزش پيش رفت كه دروازه بان شجاع هلندي در برابر وي يا، مهاجم گلزن اسپانيا به كرنر تن داد.
  در دقيقه ۸۳ داور از خطاي پويل به هنگام فرار روبن به داخل محوطه جريمه بي تفاوت نشان داد و اعتراض روبن با اخطار رو به رو شد.
  مسابقه در حالي به وقت اضافي كشيد كه اسپانيا بيشتر در نيمه هلند و صاحب توپ بود. در دقيقه پنجم وقت اضافي حضور تك به تك فابره گاس با خروج عالي دروازه بان تيم آژاكس آمستردام دفع شد و در برگشت ضربه كرنر روبن با ضربه سر ماتهايسن پيش تاخته به بالاي دروازه اسپانيا رفت.

  هلند: مارتن استكلنبورخ- گريگوري فان در ويل، يان هايتينخا، يوريس ماتهايسن، جيوواني فان برونكهورست (كاپيتان) ( از دقيقه ۱۰۵ ادسون برايدهاف ) – مارك فان بومل، نايخل ده يونگ (از دقيقه ۱۰۰ رافائل فان در فارت) - آرين روبن، وسلي اسنايدر- درك كايت (از دقيقه ۷۱ اليرو الي يا) و روبن فان پرسي،.

  اسپانيا: ايكر كاسي ياس (كاپيتان) – سرجيو راموس، كارل پويل، جرالد پيكه، خوآن كاپده ويلا - آندرس اينيستا، ژاوي، ژابي آلونسو (از دقيقه ۸۶ فابره گاس)، سرجيو بوسكتس– پدرو ( از دقيقه ۶۰ خسوس ناواس)، داويد وي يا.

  رقابت گلزني و سلي اسنايدر و داويد وي*يا

  مسابقه پاياني جام جهاني از يك سو رقابت براي قهرماني بود و از سوي ديگر يك رقابت تن به تن بين وسلي اسنايدر هلندي و داويد وي ياي اسپانيايي، كه هر كدام با پنج گل زده بر سر بردن كفش طلايي بهترين گلزن جام رقابت مي كردند. ناكامي در گلزني اين دو به بهاي شريك شدن در اين عنوان با ديه گو فورلان از اروگوئه، و ميروسلاو كلوزه و توماس مولر از آلمان انجاميد. هلند و اسپانيا با هنر گلزني اين دو بزرگ به فينال راه يافتند؛ در حالي كه انتظار درخشش و گلزني از سوي ستارگان جواني چون ليونل مسي آرژانتيني، كريستيانو رونالدو از پرتغال و وين روني انگليسي هرگز به واقعيت نرسيد. اين رقابت براي بردن جايزه توپ طلايي بهترين بازيكن نيز دنبال شد.

  مسابقه پاياني فرصتي بود تا هلند در برابر قهرمان اروپا از همه توان خود سود برد تا با قهرماني نامش را به فهرست اروگوئه، ايتاليا، برزيل، انگلستان، آرژانتين و فرانسه اضافه كند. اما اين افتخار نصيب اسپانيا شد.

  با پيش نگاهي به اين بازي، پيروزي و قهرماني براي دو تيم هلند و اسپانيا آسان نبود. پس از جام جهاني ۲۰۰۶، پرونده دو تيم سرشار از نتايج پيروزي بار بود. هلند در قهرماني اروپا تيمهاي ايتاليا و فرانسه – فيناليستهاي دوره پيش – را در هم كوبيد تا شكست در برابر روسيه تنها نقطه سياه ولي سنگين پس از آن باشد. هلند با شكست از روسيه از جام قهرماني اروپا بيرون رفت، اما به رهبري بارت فان ماروايك بي شكست تا مسابقه پاياني جام جهاني پيش آمد و در وقت اضافي مسابقه در دردناكترين لحظه براي هلنديها شكست حادث شد. (در ماههاي نخست دوره فان ماروايك تنها يك شكست با تيم ذخيره ها در بازي دوستانه در برابر استراليا به ثبت رسيد.)

  اما حذف هلند از قهرماني اروپا به قهرماني اسپانيا منجر شد كه اين تيم نيز دوران بي شكستي را سپري كرد و حتي برزيل و ديگر بزرگان را از صدر رده بندي فيفا به زير كشيد. اسپانيا در جام جهاني نيز تنها شكست را در حالي در برابر تيم ملي سوييس بجا گذاشت كه آنان براي رسيدن به جام جهاني بيدار شدند.

  سومين ناكامي هلند در فينال

  تيم ملقب به اورانيه دو بار در جام جهاني تا مسابقه پاياني پيش رفته و در هر دو بار مغلوب ميزبان جام شده بود: در ۱۹۷۴ با يوهان كرويف و در ۱۹۷۸ بدون كرويف. و سرانجام سومي در آفريقاي جنوبي و در برابر.

  پيشينه پيكارهاي رو در روي دو تيم تهاجمي اروپا در نه ديدار گذشته برابر بود: چهار پيروزي و يك تساوي. اسپانيا به گونه اي ديگر به اوج رسيده است: پس از ۴۴ سال دست خالي در ميدانهاي بزرگ و حتي به هنگامي ميزباني جام جهاني ۱۹۸۲، سرانجام به قهرماني در يورو ۲۰۰۸ رسيد كه چندان دست كمي از جام جهاني نداشت، ولي به هر حال جام جهاني چيز ديگري بود.

  هشمين فينال تمام اروپايي در ۱۹ دوره تاريخ جام جهاني، اين بار در خارج از قاره اروپا شكل گرفت. در ۱۶ دوره جام، يك يا دو تيم اروپايي در مسابقه پاياني حاضر بودند. تنها در دو دوره تنها تيمهاي آمريكاي جنوبي در فينال بودند: ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰.

  هلند تا رسيدن به فينال تنها تيمي بود كه هر شش بازي اش را برد؛ ۱۲ گل زد و پنج گل خورد. تيم پيروز در اين مسابقه طلسم قهرمان نشدن اروپاييان در خارج از قاره خود را هم شكست.

  اسپانيا فوتبال تكضرب و رو به جلو را با پنج پيروزي پياپي و تنها يك شكست در آغاز جام به نمايش گذاشت، اما هفت گل زده و دو گل خورده از سوييس و شيلي قابل مقايسه با خط آتش تيمي چون آلمان نبود كه با يك گل از اسپانيا شكست خورد و سرانجام سوم شد.

  مراسم پاياني با حضور نلسون ماندلا

  با حضور نلسون ماندلاي پير، مرد افسانه اي آفريقاي جنوبي ، مراسم پر زرق و برق پاياني جام نوزدهم توسط هنرمندان آفريقايي به شكل كاملا منطبق با روحيه پر رقص و آواز مردم اين قاره و همچنين با حضور شكيرا، خواننده مشهور كلمبيايي در ساكر سيتي ژوهانسبورگ انجام شد. پيش از ورود ماندلا بر روي يك ارابه تا مدتها صداي ممتد ووووزلا لحظه اي قطع نشد.

  نارنجي پوشان ميدان نلسون ماندلا

  يك روز پيش از اين نارنجي پوشان با شيپور و مرداني با لباس قرمز سرخپوستان مي توانستند اين مفهوم را داشته باشند: هلندي ها در شهر هستند. ميدان نلسون ماندلا در تسخير ارتش اورانيه (لقب تيم ملي هلند) بود زيرا ژوهانسبورگ خود را آماده آخرين فصل يك جام جهاني بيادماندني كرد. و هلند آماده شد تا در آخرين پرده نمايش فوتبال جهاني با اسپانيا نبردي در چارچوب سبز داشته باشد.

  Comment


  • #62
   http://www.fifa.com/worldcup/awards/index.html   Comment


   • #63
    Ya it will be great if they both get active on this forum...
    and share their exp. with gaming...
    Last edited by Rasputin; 10-22-2010, 06:16 AM. Reason: adds is forbbiden.
    how to copy ps3 games
    ps3 download games

    Comment


    • #64
     Wretched but i'm just out

     First the lagnappe: in the supervision of cured or worse, it may be easiest to download this fritter eyes of if you already? Big white chief as a result help to atone critically articles I'd state. This is the cardinal everything I frequented your website page and up to every now? I surprised with the division you made to act as if this definite heave up awesome. Imaginary make!

     Comment

     Working...
     X