Page 80 of 82 FirstFirst ... 3070717273747576777879808182 LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 2031

Thread: Events/Havades

Senior Member Rasputin's Avatar
    مرد مست در جريان دعواي با مادر زنش در شانگهاي چين، دختربچه*10 ماهه*اش را از طبقه هشتم ساختمان به بيرون پرت كرد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، اين بچه از خوش شانسي روي توده زباله*ها فرود آمد و فقط دچار شكستگي پا شد.

«يون دونگرويي» 27 ساله در حالت مستي با مادر زن خود مشاجره لفظي پيدا و عصبانيتش را سر فرزند خود خالي كرد.

همسر اين مرد گفت كه ديگر حاضر نيست با او زندگي كند، چراكه لياقت پدري فرزندشان را ندارد.

كودك در بيمارستان جيادينگ تحت مداوا قرار گرفت و پزشكان اعلام كردند كه هيچ آسيب خطرناكي در او مشاهده نكرده*اند.

«يون دونگرويي» مي*گويد: بچه در آغوش او مشغول بازي بوده كه به طور ناگهاني از دستش رها شده و سقوط كرده است.

سقوط يك فروند هواپيماي مسافربري برزيلي با 176 سرنشين حين فرود در باند فرودگاهي در اين كشور به مرگ تمام سرنشينان آن و 15 تن ديگر روي باند زميني منجر شد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، اين هواپيما پس از سقوط در فرودگاه كونگونهاس در سائوپائولوي برزيل به شدت دچار آتش*سوزي شد.

اين دومين و مرگبارترين حادثه بزرگ هواپيمايي در برزيل طي مدت يك سال بوده و به اين ترتيب نگراني*ها نسبت به امنيت باند فرودگاه در بارندگي*هاي سنگين افزايش يافته است.

دو ساعت پيش از اين حادثه نيز بارندگي سنگين و مداوم، محل وقوع را در برگرفته بود.

هواپيماي مسافربري TAM حين فرود در اين فرودگاه شلوغ با شدت زياد به يك ايستگاه گاز و ساختماني برخورد كرد كه متعلق به خود شركت هواپيمايي بوده است.

علاوه بر 15 نفري كه در روي باند و يا در بيمارستان بر اثر شدت جراحت جان سپردند، 10 تن ديگر نيز مجروح شده و در بيمارستان بستري شدند.

يك مقام دولتي در اين باره، گفت: به من اعلام كردند كه دماي داخل هواپيما تا 1000 درجه سيلسيوس افزايش يافته و به اين ترتيب احتمال نجات مسافران عملا صفر است.

زن 55 ساله با 20 ليتر گازوئيل اقدام به خودسوزي کرد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، طي تماس مردمي با مرکز فرماندهي آتش*نشاني مشهد اعلام شد: پيرزني در منزل مسکوني خود واقع در جاده قديم قوچان، کال زرکش خود را به آتش کشيده است.

آتش*نشانان به محض رسيدن به محل حادثه با صحنه بسيار دلخراشي مواجه و متوجه شدند: اين پيرزن 50 ساله* که به تنهايي زندگي مي*کرده، بر اثر تالمات روحي، خود را به آتش کشيده است.

همچنين بررسي*ها نشان داد كه وي با استفاده از يک گالن 20 ليتري گازوئيل دست به خودسوزي زده و به علت تنها بودن وي،* همسايه*ها نيز دير از موضوع خبردار شده و در نتيجه بر اثر شدت سوختگي جان خود را از دست داده است.

داديار اظهار نظر دادسراي امور جنايي تهران از صدور كيفرخواست براي مرد متهم به قتل همسرش خبر داد.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، صفر خاكي با اعلام اين خبر تصريح كرد: حدود پاييز 85 فردي با زدن حدود 12 تا 13 ضربه چاقو زن 42 ساله خود را در منزل مسكوني در تهران به قتل رساند سپس طي تماسي با ماموران انتظامي از ارتكاب اين قتل خبر داده و ماموران مراجعه مي*كنند به استقبال آنها آمده و اعلام مي*كند كه زنش كشته است و جنازه*ي او را نيز به ماموران نشان مي*دهد.

وي افزود: اين فرد كه بازنشسته است حدود 50 سال سن دارد و مدعي است كه به دليل داشتن سوظن به همسرش اقدام به اين كار كرده است.

خاكي ادامه داد:* با بررسي*هاي مختلف مشخص مي*شود مردي در طبقه*ي بالا خانه*ي اين زن و شوهر زندگي مي*كند كه عضو هيات مديره ساختمان بوده و هرماه براي دريافت حق شارژ به درب منزل اين خانواده مراجعه مي*كرده است.

متهم به قتل پس از چندين بار مراجعه*ي اين همسايه دچار اين توهم مي*شود كه او با همسرش رابطه دارد.

داديار اظهار نظر دادسراي ناحيه*ي 27 تهران افزود: اين فرد به دليل همين سوء ظن اقدام به كنترل و تعقيب شديد همسر خود مي*كند زماني كه روزي از خانه بيرون مي*رود و با منزل تماس مي*گيرد كسي تلفن را برنداشته و ظن او نسبت به آنچه تصور مي*كرده تقويت مي* شود به همين دليل سريعا به خانه بازگشته و از همسر خود سوال مي*كند اما قبل از هر اقدامي با چند ضربه چاقو او را از پاي در مي*آورد.

خاكي با بيان اين*كه پس از قتل موضوع به بهروز هنرمند بازپرس ويژه*ي قتل شعبه*ي چهارم دادسراي جنايي تهران اطلاع داده شده و در صحنه حاضر مي*شود، خاطرنشان كرد: پس از جلسات بازپرسي و انجام تحقيقات و تكميل آن قرار مجرميت براي اين متهم مبني بر اتهام مباشرت در قتل عمدي و كشف مقادير زيادي مشروبات الكلي از سوي بازپرس هنرمند صادر و به واحد اظهار نظر ارجاع شد كه روز گذشته پس از تاييد قرار مجرميت، كيفرخواست براي اين متهم صادر و به دادگاه كيفري استان ارسال شد.

داديار اظهار نظر دادسراي جنايي تهران در پايان خاطرنشان كرد: تمام فرزندان خانواده براي متهم تقاضاي قصاص كرده*اند.

قضات شعبه*ي74 دادگاه كيفري تهران ظهر چهارشنبه پسر افغان متهم به قتل پسردايي*اش را محاكمه كردند.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حيدري نماينده*ي دادستان در تشريح كيفرخواست صادره اظهار داشت: در اين پرونده، «صديق» 18 ساله اهل افغانستان متهم به مباشرت در قتل عمدي «قمرالدين» (پسردايي*اش ) است.

نماينده*ي دادستان افزود: با توجه به اين*كه اولياي دم مقتول در دسترس نيستند دادستان تهران براي اين متهم تقاضاي قصاص كرده است.

وي ادامه داد: با توجه به اقرار صريح متهم، نظريه پزشكي قانوني درباره*ي علت تامه مرگ، گزارشات مراجع انتظامي، بزهكاري متهم از نظر دادسرا محرز است و با استناد به مواد 206 و 266 از قانون مجازات اسلامي كيفر قانوني را از دادگاه تقاضا مي*كنم.

قاضي حسيني كوه كمره*اي متهم به قتل را فرا خواند و اتهام قتل عمدي «فخرالدين» به روش پرتاب تلويزيون به سر مقتول را به وي تفهيم كرد كه متهم گفت اتهام را قبول دارم.

قاضي حسيني كوه كمره*اي درباره*ي علت به قتل رساندن مقتول از متهم به قتل سوال كرد كه وي گفت: در زمان حادثه در حالت طبيعي نبودم زيرا مواد مخدر زيادي مصرف كرده بودم.

متهم به قتل در تشريح زمان حادثه گفت: در آن روز با هم مواد مخدر مصرف كرديم و قبل از اين ماجرا من قصد داشتم موتور بخرم اما او نمي*گذاشت به همين لحاظ با هم درگير شديم من هم تلويزيون را به طرف او پرتاب كردم.

ياورزاده، وكيل تسخيري متهم به قتل در دفاع از موكلش گفت: موكلم در زمان وقوع قتل 15 ساله و معتاد به حشيش بوده كه به قول خودش آنقدر در مصرف مواد مخدر افراط كرده بود كه قوه*ي تميز، تشخيص و شعورش را از دست داده بود و بدون فكر به عاقبت عملش تلويزيون 14 اينچ را به سر او زده بود.

وي گفت: دادسرا تلاشي براي پيدا كردن اولياي دم نكرده است و پدر مقتول كه دايي متهم است به دنبال قصاص وي نيامده و خواهان قصاص نيست آيا درست است در اين وضعيت دادستان راه ديگري را انتخاب و درخواست قصاص كند.

ياورزاده افزود: اولياي دم به علت فقر و نداري، پول براي دادن كرايه ماشين جهت حضور در دادگاه ندارند و درخواست قصاص از سوي دادستان هيچ نفعي براي اولياي دم ندارد.

وي ادامه داد: روش قتل توسط متهم كه تلويزيون را به سر پسردايي اش كوبيده است نشان دهنده*ي آن است كه موكلم در زمان ارتكاب قتل از تعادل ذهني برخوردار نبوده است.

قاضي حسيني كوه كمره*اي متهم به قتل را براي آخرين دفاع فرا خواند كه متهم گفت: دفاعي ندارم.

قضات شعبه*ي 74 دادگاه كيفري استان تهران( حسيني كوه كمره*اي، رحيمي، تردست، سيدي و سالاري) پس از انجام شور حكم اين پرونده را صادر خواهند كرد.

قضات شعبه*ي 74 كيفري تهران صبح چهارشنبه، زن متهم به قتل مردي با ادعاي جلوگيري از تعرض را محاكمه كردند.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حيدري نماينده*ي دادستان در تشريح كيفرخواست صادره از دادسراي جنايي تهران اظهار داشت: در اين پرونده «صدف» 36 ساله فاقد سابقه*ي كيفري، آزاد به لحاظ توديع وثيقه متهم به مباشرت در قتل عمدي «شاهرخ» 27 ساله به وسيله*ي وارد كردن ضربات متعدد چاقو است.

وي گفت: با توجه به شكايت اولياي دم، اقرار صريح و مقرون به واقع متهم مبني بر ايراد ضربات متعدد عمدي به مقتول به قصد انگيزه*ي دفاع از شرافت و حيثيت، نظريه*ي پزشكي قانوني مبني بر علت تامه فوت، گزارشات مراجع انتظامي، بزهكاري متهم محرز است، كيفر قانوني را از محضر دادگاه تقاضا دارم.

قاضي حسيني كوه كمره*اي، اولياي دم مقتول را براي بيان خواسته*شان از دادگاه فرا خواند كه اولياي دم گفتند: تقاضاي قصاص متهم را داريم.

مادر مقتول در دادگاه گفت: پسرم براي درمان اعتياد به نزد پزشك مشاورش رفت ساعت 16 بعدازظهر از كلانتري به ما زدند و موضوع قتل وي را اطلاع دادند.

قاضي حسيني كوه*كمره*اي، متهم به قتل را فراخواند و اتهام قتل عمدي «شاهرخ» را به وي تفهيم كرد كه «صدف» 36 ساله اتهام قتل عمدي را نپذيرفت و گفت: من از خودم دفاع كردم و اين اتفاق سهوي بوده است. مشخصات كسي را كه قصد تعرض به من داشت به ماموران دادند و گفتند كه او مرده من زدن ضربات را قبول دارم.

قاضي كوه كمره*اي از متهم سوال كرد آشنايي قبلي با مقتول داشتيد كه وي گفت: من در دفتر فرهنگي، هنري منشي بودم و در روز حادثه در دفتر كار مشغول كار بودم كه ناگهان صداي زنگ در به صدا در آمد به سمت آيفون رفتم از داخل مانيتور تصويري مشخص نبود و او را نديدم اما او خودش را مامور گاز معرفي كرد و گفت: آيا كد پستي گاز داريد كه من به او گفتم نداريم و او به من گفت به درب منزل بياييد تا كدپستي را به شما بدهم، من هم پايين رفتم، در را باز كردم مرد جوان و آراسته اي را ديدم كه از من سوال كرد كنترل گازتان كجاست.من براي نشان دادن كنترل گاز او را به داخل ساختمان هدايت كردم و او گفت: موتورخانه*ي ساختمان كجاست و او را به پاركينگ بردم.

اين متهم افزود: مقتول براي ديدن سيستم گاز به داخل آپارتمان آمد كه در حين راه در خصوص تعداد سكنه ساختمان سوالاتي كرد وقتي وارد آپارتمان شديم خيلي ترسيدم براي جلوگيري از هر اتفاقي از آشپزخانه چاقويي برداشتم و داخل آستين مانتوام پنهان كردم كه در حين نشان دادن لوله*ي آب گرم در حياط او خودش را به من چسباند كه من در تمام مدت خودم را آرام نشان مي دادم تا او جريح نشود. وقتي او مطمئن شد كسي داخل ساختمان نيست به سمت من هجوم آورد.به او التماس كردم و گفتم من بچه دارم اما او اهميتي به التماس*هاي من نمي داد.فرياد كشيدم و بعد با چاقو چند ضربه به بازويش زدم تا از من دور شود.

اين متهم به قتل افزود: اگر در آن زمان قدرت داشتم كه او را به قتل برسانم اين كار را مي*كردم اما من فقط چند ضربه به بازويش زدم او سيلي متعدد به صورت من زد و در حالي كه قصد داشت مرا در اتاق محبوس كند فرار كرد.من هم بعد از گذشت دقايقي ماجرا را به پليس اطلاع دادم.

قاضي كوه كمره*اي از متهم به قتل سوال كرد چند ضربه به كجاهاي مقتول زدي؟ كه متهم گفت: نمي*دانم چند ضربه زدم اما فقط به بازوهاي او زدم.

قاضي كوه كمره*اي از متهم سوال كرد آيا فردي غير از تو در آنجا بود كه متهم گفت: كسي ديگري اگر آنجا بود اين اتفاق نمي افتاد.

به گزارش ايسنا، منصور ياورزاده، وكيل تعييني متهم به قتل در دفاع از موكلش گفت: طبق محتويات پرونده فرد سابقه داري به شيوه*ي هميشگي*اش با جعل عناوين ماموران وارد ساختمان محل كار موكلم مي*شود، موكلم از آنجايي كه زن مطلقه*اي است به خاطر اعتياد شوهرش طلاق گرفته بود و سرپرستي دختر 13 ساله*اش را به عهده دارد.

وكيل متهم به قتل افزود: مقتول به عنوان مامور وارد و با كسب اطلاع از خالي از سكنه بودن ساختمان وارد شده و موكلم بنا بر احتياط زنانه*ي خودش احساس خطر كرده و چاقويي برداشته كه اگر از سوي مامور گاز خطري براي او متوجه شد بتواند دفاع كند.

ياورزاده افزود: موكلم ضرباتي را براي حفظ ناموس و حيثيتش به مرد مهاجم و متجاوز وارد مي*كند و مهاجم محل را ترك كرده و در 400 متري محل واقعه مي*افتد.موكلم چون احساس مي*كرده دفاعش مشروع است به پليس زنگ زده زيرا مي ترسيده كه اين مهاجم به ساختمان برگردد.

ياورزاده افزود: موكلم 4 ماه بازداشت بوده كه در اين مدت پليس تحقيقات كرده و متوجه شده هيچ رابطه*ي مشروع يا نامشروع بين موكل و مقتول وجود نداشته است.

وي گفت: مقتول با طرح قبلي قصد تعرض به شرافت و حيثيت موكلم داشته و وي زماني كه متوجه مي*شود به عصمتش خدشه وارد مي*شود به دفاع زنانه پرداخته است.

وي با بيان اين*كه دفاع مشروع حق و واجب اجتماعي است، افزود: موكلم در زمان حادثه شش اسفند سال 84 هيچ راهي براي دفاع از خود نداشته و عمل موكلم دقيقا مصداق دفاع مشروع است و از حد دفاع تجاوز نكرده است.

ياورزاده افزود: خطر هتك ناموس به ناحق بود و موكلم بايد از خودش دفاع مي كرد.

وي گفت: طبق قانون هر كس حق دارد در دفاع از ناموس و حيثيت در مقابل هر گونه تجاوز يا خطر قريب الوقوعي عملي انجام دهد كه جرم باشد دفاع در مقابل تعرض را قانونگذار جايز دانسته است.

وي مدعي شد: هر ضربه*اي كه به بدن مقتول وارد شده موكلش به قصد دفاع از ناموسش زده و هيچ كينه، عداوت و دشمني بين متهم به قتل است و مقتول وجود نداشته است.

ياورزاده خطاب به قضات گفت: صدور حكم معافيت از مجازات پاداشي است براي موكلم در جهت دفاع از ناموسشان.

قاضي حسيني كوه كمره*اي متهم به قتل را براي بيان آخرين دفاع فرا خواند كه وي در بيان آخرين دفاع گفت: من از حيثيت، ناموس و شرفم دفاع كردم.

قضات شعبه*ي 74 دادگاه كيفري استان تهران (حسيني كوه*كمره*اي ، رحيمي، تردست ، سيدي و سالاري ) پس از انجام شور حكم اين پرونده را صادر خواهند كرد.

دو جوان كه به بهانه تمام شدن بنزين با توقف در حاشيه جاده «قم - اصفهان» درخواست كمك مي*كردند، به همسر مرد موتورسوار كه براي پاسخ به نياز آنها در حال باز كردن باك وسيله نقليه*اش بود، جلوي چشمان وي تعرض كردند؛ رييس پليس امنيت عمومي استان قم با اشاره به برخي شگردهاي مجرمان، توجه شهروندان به هشدارهاي پليسي را خواستار شد.

ترفند متهمان براي فريب زوج جوان

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 15 شانزدهم تير ماه سال جاري، زوج جوان در جاده قديم «قم ــ* اصفهان» در حركت بودند. مرد به تازگي موتورسيكلت را خريده بود و زن نيز سوار بر ترك آن به مقصدي معلوم مي*رفتند. نيم ساعتي از حركتشان گذشته بودند كه توقف دو پسر جوان در كنار جاده، توجهشان را جلب كرد. انگار درخواست كمك مي*كردند، مرد موتورسوار براي كمك به آن دو كنار جاده متوقف شد. دو جوان منتظر در حالي كه به شدت خود را نگران نشان مي*دادند، مدعي شدند: «بنزينمان تمام شده، راه به جايي نداريم، مي*توانيد به ما كمك كنيد».

مرد به قصد كمك، همسرش را از ترك موتورسيكلت پياده كرد. مشغول باز كردن باك موتورش بود كه با صداي جيغ كوتاه همسرش وحشت*زده برگشت و در كمال ناباوري ديد، يكي از آن دو جوان، چاقويي زير گلوي همسرش قرار داده و او را تهديد به مرگ مي*كند. نمي*دانست چه واكنشي نشان دهد. ثانيه*ها به سختي مي*گذشت. جوان ديگر كه بزرگتر از آن يكي به نظر مي*رسيد نيز با چاقوي ديگري به او حمله*ور شده و با تهديد، دست و پاي و چشمان هر دو را بسته و سوار بر موتورسيكلت آنها را به نقطه نامعلومي بردند. زماني كه موتورسيكلت متوقف شد، از محيط اطراف مي*شد حدس زد آنجا منطقه*اي خارج از شهر است.

در اين زمان، اقدام شوم متهمان كه قصد تجاوز به عنف داشتند، فاش شد. مرد جوان كه ديگر چشم*بندي نداشت و شاهد دردناكترين صحنه*هاي زندگيش بود ... تعرض به همسرش ... داد و فريادها نتيجه*اي نداشت.

كاري از دستش بر نمي*آمد، لحظات سختي بود. پس از اين اقدام شنيع، متهمان آن زوج را همانجا رها و با موتورسيكلت فرار كردند.

اعلام شكايت

با وقوع اين حادثه، آن دو براي اعلام شكايت به نزديكترين كلانتري رفته و ماجرا را براي ماموران بازگو كردند و به اين ترتيب با تشكيل پرونده اوليه، شاكيان براي ادامه تحقيقات به پليس امنيت عمومي شهرستان قم منتقل شدند تا سرنخهايي از دو متهم متواري به دست آيد.

سرانجام با توجه به شماره موتورسيكلت مسروقه و شگردهاي پليسي و اطلاعات سرانجام دو جوان با احتمال دست داشتن در اين تجاوز دستگير شدند.

زماني كه دو مظنون وارد مقر انتظامي شدند، در بازجويي*هاي اوليه منكر اتهام خود بودند، اما پس از شناسايي در جريان مواجهه حضوري چاره*اي جز بيان حقيقت نداشتند.

اعتراف متهمان

متهمان به نامهاي «امير ــ ح» 21 ساله و «رضا ــ گ» 27 ساله بودند، اظهار كردند: پس از آن كه اين زوج جوان را به بهانه تمام شدن بنزين در جاده «قم ــ* اصفهان» متوقف كرديم، براي عملي كردن نقشه تجاوز، آنها را به بيابانهاي اطراف جاده كشانده و در حالي كه دست و پاي مرد و چشم زن را بسته بوديم، همسر مرد موتورسوار را مورد تجاوز قرار داديم.

با اعترافات تكان دهنده دو متهم به آدم*ربايي و تجاوز به عنف، پرونده تكميل و به مقام قضايي ارجاع شد و به اين ترتيب در ادامه بررسي*ها هر دو متهم پس از صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

سرهنگ خراساني، رييس پليس امنيت عمومي استان قم با اعلام اين خبر به ديگر شگردهاي متهمان براي ارتكاب جرم اشاره كرد و به ايسنا گفت: ممكن است عده*اي كنار جاده خوابيده و وانمود كنند كه تصادف كرده*اند و يا اين كه فردي بيمار يا شخصي كه اعضاي بدنش شكسته، آنها را همراهي كند كه همه اين شگردها براي فريب شهروندان است، از اين رو افراد بايد در برخورد با مجرمان هوشيار بوده و براي كمك و درخواست افراد ناشناس مشكوك در اماكن خلوت، دقت لازم را داشته باشند.

جسد مثله شده مرد ناشناسي كه 10 روز از مرگش گذشته بود، در اطراف مشهد كشف شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، چوپان جواني كه در كوه*هاي صعب*العبور روستاي «كرتيان» مشهد در حال چراندن گوسفندانش بود، ناگهان با جسد مردي روبه*رو شد كه قطعه قطعه شده بود.

او كه از ديدن اين صحنه فجيع خيلي ترسيده بود، بلافاصله از محل دور شد و موضوع را به فوريت*هاي پليسي 110 اطلاع داد.

در پي كسب اين گزارش، تيم*هاي عمليات و تجسس كلانتري «سيدي» مشهد در محل حاضر و جسد مرد جوان كه مثله شده و حدود 10 روز از مرگش مي*گذشت را كشف كردند.

به دستور مقامات قضايي، تحقيقات وسيعي براي شناسايي و احراز هويت مقتول و شناسايي قاتل يا قاتلان از سوي كارآگاهان زبده پليس آگاهي خراسان رضوي آغاز شده است.

مرگ مشكوك نوعروس 20 ساله در مشهد

زن جواني كه به تازگي ازدواج كرده بود، به علت نامعلومي در يكي از مراكز درماني شهر مشهد جان باخت.

به گزارش ايسنا، در پي اعلام گزارشي مبني بر مرگ زني جوان در يكي از مراكز درماني به مركز فرماندهي و كنترل پليس (110) مشهد، بلافاصله اكيپ عمليات و تجسس پاسگاه انتظامي فردوسي براي پيگيري موضوع به محل اعزام شدند.

بررسي*هاي پليسي نشان داد: زن20 ساله*اي كه به تازگي ازدواج كرده به علت وخيم بودن وضعيت تنفسي توسط اطرافيانش به درمانگاه فردوسي مشهد انتقال داده شده، اما به رغم تلاش*هاي پزشكي، وي جان خود را از دست داده است.

در اين رابطه، تحقيقات وسيعي براي روشن شدن علت مرگ اين زن جوان از سوي پليس مشهد آغاز شد.

دستگيري 130 تبعه افغاني غيرمجاز در مشهد

تيم*هاي پليس اطلاعات و امنيت عمومي خراسان رضوي تعدادي از اتباع افغاني غيرمجاز را شناسايي و دستگير كردند.

به گزارش ايسنا تيم*هاي گشتي پليس اطلاعات و امنيت عمومي خراسان رضوي با كنترل خيابان*ها و معابر شهر مشهد موفق شدند، 130 تبعه افغاني غيرمجاز و فاقد مدارك را شناسايي و دستگير كنند.

مزرعه گندم حوالي چناران طعمه حريق شد

وقوع آتش*سوزي در يك مزرعه گندم، 30 ميليون ريال خسارت به وجود آورد.

به گزارش ايسنا دو مرد روستايي در حالي كه پس از پايان فعاليت روزانه در مزرعه گندم به طرف منازل خود به راه افتادند، متوجه سر و صداي اهالي روستا مبني بر وقوع يك آتش*سوزي شدند، از اين رو به سوي زمينهاي كشاورزي دويدند، اما با كمال ناباوري مشاهده كردند شعله*هاي آتش، خرمن گندم آ*نها را احاطه كرده است.

موضوع بلافاصله به پليس (110) گزارش شد و دقايقي بعد اكيپ گشتي كلانتري 11 چناران و تيم*هاي امداد و نجات آتش*نشاني در محل حاضر شده و آتش*سوزي كه ساير زمينهاي كشاورزي را نيز تهديد مي*كرد، مهار شد.

براساس اين گزارش خسارت وارده به اين دو مرد روستايي بيش از 30 ميليون ريال برآورد شده است.

قضات شعبه*ي 71 دادگاه كيفري استان تهران صبح سه*شنبه مادري را كه متهم است نوزاد پنج روزه*اش را با پنج ضربه*ي چاقو به قتل رسانده، محاكمه كردند.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،علي دلداري نماينده*ي دادستان در تشريح كيفرخواست صادره از دادسراي امور جنايي تهران، اظهار داشت: در اين پرونده «سهيلا» 27 ساله به اتهام مباشرت در قتل عمدي طفل پنج روزه*ي خودش از چهاردهم شهريور ماه سال 85 در بازداشت به سر مي*برد.

وي افزود: به ماموران كلانتري 123 نياوران پيدا شدن جسد طفل تازه متولد شده (نوزاد پسر) گزارش مي*شود كه به تبع آن مشخص مي*شود مادر اين كودك اقدام به قتل كرده بود.

دلداري افزود: با توجه به اظهارات گواهان و مطلعان، اعترافات صريح و منطبق بر واقعيت متهمه مبني بر قتل فرزند پنج روزه*اش با كارد ميوه*خوري، نظريه*ي پزشكي قانوني، معاينه*ي جسد، بازسازي صحنه، تقاضاي دادستان مبني بر قصاص متهم، عدم دسترسي به ولي دم مقتول و كشف آلت قتاله با استناد به مواد 205، 206، 231، 232 و 237 از قانون مجازات اسلامي تقاضاي كيفر قانوني را دارم.

پزشكي قانوني علت تامه*ي فوت را قطع عناصر حياتي گردن اعلام كرده است.

قاضي عزيزمحمدي متهمه را فراخواند و اتهام قتل عمدي نوزادش و زناي غير محصنه را به وي تفهيم كرد كه متهم، گفت: اين اتهامات را قبول دارم. من پدر و مادر ندارم و دلايل زيادي براي انجام اين كار دارم. به خاطر اين*كه خشونت*هاي زيادي از مردها ديده بودم سنگدل شدم و اين كار را كردم.

وي مدعي شد: پدرم وصيت كرده بود كه تا زماني كه او زنده است حق ندارم با هيچكس ارتباطي داشته باشم. او مي*گفت هر وقت من مرده*ام، هر كاري دوست داشتي انجام بده و اعمال منافي عفت عمومي را به لحاظ عمل به وصيت پدرم انجام دادم.

متهمه به قتل با بيان اين ادعا *كه خانواده*اش به لحاظ اين*كه پدرش ارتباطات نامشروع داشته نفرين شده*اند، افزود: از آنجايي كه متوجه شدم جواب آزمايش HIV مثبت است و مي*دانستم ايدز، درماني ندارد مجبور شدم بچه*ام را راحت كنم.

قاضي عزيزمحمدي اتهام زناي غير محصنه را به وي تفهيم كرد كه متهم، مدعي شد: من اين اتهام را قبول ندارم و از آنجايي كه هر دختري با اجازه*ي پدرش ازدواج مي*كند من هم به وصيت او عمل كرده*ام.

متهم به قتل با بيان اين*كه من حكم مفسد في*الارض را دارم اعدامم كنيد، افزود: وقتي نوزادم به دنيا آمد من احساس كردم گنج قارون به من دادند اما زماني كه بهزيستي مي*خواست او را از من بگيرد يا اين*كه او را به خانواده*اي بدهند تا در فرانسه زندگي كند مجبور شدم اين كار را انجام بدهم.

قاضي از متهم سوال كرد چرا بچه*ات را به اين صورت فجيع مثله كردي كه متهم گفت: مي*خواستم ياد بگيرم جان آدم*ها چگونه گرفته مي*شود به خاطر همين او را مثله كردم.

قاضي از متهم سوال كرد آيا سابقه*ي سفر به كشورهاي عربي حاشيه*ي خليج فارس را داشتي كه متهم گفت:از كشور تنها خارج نشده*ام. در سن 16 سالگي با پسر مورد علاقه*ام از خانه فرار كردم و چهار سال در يكي از كشورهاي اطراف ايران با او زندگي كردم سپس به ايران بازگشتم.

حمزه*كيا، وكيل تسخيري متهم به قتل در دفاع از موكلش، گفت: صحبت*هاي موكلم در ارتباط با چگونگي فرار از خانه داراي تناقض است و به نوعي از افرادي كه در زندگي او بودند و احساس مي*كند آنها به او كمك كرده*اند را نمي*آورد.

وي ادامه داد: ماده*ي 237 قانون مجازات اسلامي مندرج در كيفرخواست را به لحاظ اين*كه شهودي در صحنه*ي قتل ديده نشده قبول ندارم و تنها به اقرار متهمه مي*توان استناد كرد كه در اقاريرش تضاد و تناقض وجود دارد.

حمزه*كيا افزود: اين نوع قتل كه بچه تازه متولدش را به صورت فجيع به قتل برساند حكايت از نوعي جنون دارد و موكلم اختلالات خاصي داشته كه عوامل ديگر از جمله عدم تحويل گرفتن فرزندش، استفاده*ي او براي نظافت در دوران بارداري و معتاد كردن او به هروئين در تشديد موضوع نقش داشته و او را از نظر روحي تحت فشار قرار داده تا در يك لحظه مرتكب اين امر شود.

وي تقاضاي معاينه*ي روان*شناسي موكلش را كرد و گفت: اين دختر در يك مسير خيلي بد بدون هويت در شهرهاي مختلف تنها و بي*سرپرست بوده و به ورطه*ي مسائل خاصي كشيده شده كه نهايت به اينجا كشيده شده است.

قاضي عزيزمحمدي در اين بخش از دادگاه، اظهار داشت: پزشكان پزشكي قانوني اعلام كرده*اند كه متهمه جنون نداشته و خودش نيز در اين پرونده موضوع را عنوان كرده است.

قاضي عزيزمحمدي اتهام قتل عمدي نوزاد پنج روزه و زناي غير محصنه را به وي براي اخذ آخرين دفاع تفهيم كرد كه متهم گفت: وقتي مرتكب قتل شدم مي*فهميدم چه كار مي*كنم. عمدا كشتمش تا تجربه*اي برايم شود و آدم*كشي را ياد بگيرم تا اگر از بهزيستي بيرونم كردند اگر فردي خواست دوباره به من تعرض كند او را بكشم.

قاضي رحيمي از متهم سوال كرد: كودكت به تو چه ظلمي كرده بود كه اينگونه او را كشتي؟ كه متهم گفت: آن آدم*هايي كه به من ظلم كرده بودند اراذل و اوباش بودند آنها را اعدام كنيد من هم مفسد في*الارض هستم مرا نيز اعدام كنيد.

متهم به قتل در بيان آخرين دفاع، گفت: من اتهامات را قبول دارم.

قضات شعبه*ي 71 دادگاه كيفري استان تهران (عزيزمحمدي، عبداللهي، رحيمي، سالاري و ملكي) پس از انجام شور حكم اين پرونده را صادر خواهند كرد.

شكايت زني 45 ساله از پسري 26 ساله با ادعاي تجاوز به عنف و تهيه عكس غيراخلاقي در شعبه*ي سوم بازپرسي دادسراي جنايي تهران رسيدگي مي*شود.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بازپرس روشن درباره اين پرونده اظهار كرد: روز 17 تيرماه سال جاري زني با اعلام شكايت از فردي عنوان كرد كه در يك شركت خدماتي كار مي*كند و از طريق اين شركت به كار پرستاري در خانه*اي مشغول است در ساختمان روبه روي آن منزل پسري نيز كه از همين شركت مشغول پرستاري براي فردي است كار مي*كند.

وي افزود:* اين زن مدعي است كه پسر براي گرفتن غذا و بهانه*هايي از اين دست به وي مراجعه مي*كرده و پس از رفت و آمدهاي زياد، حالت صميمي با هم پيدا كردند تا آنجا كه به وي پيشنهاد ازدواج داده اما اين زن به او گفته كه سن*شان با هم متناسب نيست و نپذيرفته به همين دليل پسر گفته خانه*اي بگيريند و با هم زندگي كنند.

روشن ادامه داد: اين شاكي در ادامه*ي ادعاهاي خود اظهار كرد كه متهم گوشي تلفن همراه او را براي تماس گرفتن گرفته است و سپس متواري شده هر چقدر به او زنگ زده تا گوشي را بدهد نداده تا اين*كه يك روز تماس گرفته و با دادن نشاني يك منزل از او خواسته كه برود و گوشي*اش را دريافت كند وقتي به آن نشاني مراجعه كرده و داخل شده دو نفر كه يكي از آنها متهم بوده حضور داشتند و پس از گذشت زماني اقدام به تجاوز به وي كرده و عكس نيز از اين كار تهيه كردند همچنين يك كمد پر از پول را به او نشان دادند و گفتند كه كار ما همين است كه با آوردن دختران و زنان به آنها تجاوز كرده و از آنان عكس تهيه *كنيم.

بازپرس شعبه*ي 3 دادسراي جنايي تهران در همين زمينه گفت: *وقتي ماموران به محل مراجعه كردند آدرس صحت داشت و عكس نيز از اين زن تهيه شده بود. متهم دستگير شده اتهام رابطه*ي نامشروع را قبول دارد اما فرد دوم كه متهم مدعي است پسرخاله*ي اوست، متواري است.

به گزارش ايسنا، شاكي اين پرونده در حين اظهارات دچار تناقض گويي* شد از جمله آنكه يك بار ادعا كرد از همسر خود جدا شده و دقايقي بعد اين مساله را انكار كرد.

اسكلت زني كه 9 سال پيش مفقود شده بود، هنگام پي كني در يكي از محلات اردبيل كشف شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مركز اطلاع رساني پليس اردبيل اعلام كرد: عده*اي از كارگران ساختماني كه در حال پي كني خانه*اي در يكي از محلات شهر اردبيل بودند، حين انجام عمليات با اسكلتي متعلق به پيكر انسان مواجه شدند.

آنها در تماس با مركز فوريتهاي پليسي «110»، پليس را در جريان گذاشتند و به اين ترتيب ماموران كلانتري 11 در محل حاضر شدند.

با بررسي*هاي به عمل آمده مشخص شد: اسكلت كشف شده متعلق به زني است كه حدود 9 سال پيش به طرز مشكوك و نامعلومي مفقود شده بود.

تحقيقات بيشتر در اين خصوص ادامه دارد.

مرد مكزيكي فاقد حس بويايي سه روز بعد از مرگ همسرش متوجه موضوع شد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، همسر «يوجين پيلو» 50 ساله براي آوردن چيزي به زيرزمين خانه*شان رفت، اما در آنجا بر اثر عارضه*اي فوت كرد.

جنازه او سه روز در آنجا *ماند تا آن كه دخترشان از راه *رسيد و از بوي متعفن متوجه موضوع شد.

«يوجين پيلو» مبتلا به ديابت و آرتروز گردن نيز هست.

داد و فريادهاي زني در جايگاه سوخت كه كارت سوختش تعويض شده بود، منجر شد تا نقشه سرقت كارگر شياد برملا شود.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ظهر چهاردهم مرداد ماه سال جاري، داد و فريادهاي متوالي زني جوان در جايگاه سوخت اتوبان «همت»، اهالي منطقه و كارگران پمپ بنزين را به سمت او هدايت كرد و زماني كه ماموران در محل حاضر شدند، مشخص شد: اين زن مورد كلاهبرداري از سوي كارگر پمپ بنزين قرار گرفته است.

ماجرا از اين قرار بود كه اين زن پس از وارد كردن كارت سوخت خودرواش در دستگاه با اظهارات عجيب كارگر جايگاه سوخت مبني بر خالي بودن كارتش مواجه شد. او كه به تازگي تنها چند ليتر از كارت سوختش را استفاده كرده بود، از اين اظهارات كارگر برآشفت و زماني كه متوجه شد اين كارت متعلق به او نيست، شروع به داد و فرياد كرد.

كارگر شياد نيز كه خود، كارت سوخت اين زن را با كارت ديگري تعويض كرده بود، زماني كه با داد و فريادهاي مشتري مواجه شد وحشت*زده كارت سوخت اصلي را از جيبش بيرون آورده و به صاحب آن پس داد.

اين در حالي بود كه راننده خودرو كه متوجه كلاهبرداري كارگر پمپ بنزين شده بود، با داد و فرياد بيشتر از حاضران در محل درخواست كرد تا ماموران پليس را در جريان موضوع قرار دهند.

دقايقي نگذشت كه ماموران كلانتري 140 «باغ فيض» براي بررسي موضوع در جايگاه سوخت حاضر شدند. به محض حضور ماموران و بررسي*هاي اوليه، زماني كه كارگر پمپ متوجه شد كه دستش در برابر پليس رو شده ناچار به اعتراف شد و به ماموران گفت: اين شيوه را از يكي از كارگران به نام «رضا ــ ك» ياد گرفته است، از اين رو ماموران به سراغ كمد «رضا» رفته و در آنجا يك كارت سوخت متعلق به موتورسيكلت به دست آوردند.

بدين ترتيب با انتقال «ابراهيم» 32 ساله به كلانتري، متهم ديگر نيز پس از چند ساعت به بازداشتگاه منتقل شد و در جريان بازجويي*ها، سه تن از شهروندان تهراني كه چندي پيش كارت سوخت خودروشان در همين پمپ بنزين به سرقت رفته بود، براي اعلام شكايت به كلانتري مربوطه مراجعه كردند.

اين اعلام شكايات در حالي بود كه با ارجاع پرونده به پايگاه نهم پليس آگاهي، كارآگاهان براي تحقيقات تكميلي به سراغ جايگاه سوخت رفته و با بازبيني دوربين مداربسته پمپ بنزين متوجه شدند كه چند روز پيش، يك دستگاه پژو 206 با مراجعه به اين جايگاه سوخت پس از پر كردن باك خودرواش بدون گرفتن كارت سوخت، آن محل را ترك كرده و بلافاصله بعد از آن، يك خودرو پرايد به محل آمده و با كارت سوخت راننده پژو اقدام به سوخت*گيري كرده و سپس كارت را نيز با خود برده است.

«ابراهيم» در بازجويي*هاي اوليه انگيزه خود از ارتكاب سرقت را يك ماه بيكاري خود و مشكلات مالي اعلام كرد.

تحقيقات تكميلي براي روشن شدن جزييات اين پرونده از سوي كارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي ادامه دارد.

در اين گزارش، گروه «حوادث»* ايسنا به دنبال دريافت پاسخي به عينيت*هاي يك فاجعه اخلاقي براي قربانيان تعرضات جنسي ناشي از رابطه*هاي دوستي است.

يكشنبه هفدهم تيرماه، دو دختر به كلانتري 13 «رودهن» مراجعه و اظهار كردند: سه تن به نامهاي «عليرضا، فرزين و حميد» كه پيش از اين با آنها دوست بوديم، در راه باشگاه سه راه رودهن، ما را سوار خودرو پرايد كرده و پايين*تر از كارخانه گدوك با تهديد قمه داخل باغي برده و مورد آزار و اذيت قرار دادند و در جريان آن فيلمبرداري نيز كردند.

اين دو شاكي در ادامه شرح حادثه عنوان كردند: متعرضان ضمن تهديد به اين كه اگر با آنها رفاقت نداشته باشيم و تن به خواسته*هاي شيطاني*شان ندهيم، فيلم را در اختيار خانواده*هايمان قرار مي*دهند، رهايمان كردند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، با شكايت اين دختران، پس از هماهنگي*هاي قضايي يكي از متهمان به نام «عليرضا» دستگير و به كلانتري منتقل شده است.

اشاره سرهنگ قاسمي، رييس اداره اجتماعي پليس آگاهي نيروي انتظامي به آمار تكان دهنده سال 85 حاكي از آنست كه 40 درصد پرونده*هاي تجاوزات جنسي عليه دختران و زنان طي اين مدت در پي دوستي*هاي خياباني و روابط پنهان رخ داده و اين در حالي بوده كه گفته مي*شود اغلب اين دوستي*ها به بهانه شناخت قبل از ازدواج شكل گرفته است.

بر اساس اظهارات اين مقام انتظامي، 40 درصد قربانيان تجاوز به عنف با نوع پوشش و رفتار خود، امكان و فرصت برقراري رابطه پنهاني را براي متجاوز فراهم كرده*اند و در نهايت نيات شيطاني مجرم نيز با كشاندن قرباني به جايي دور از چشم خانواده و مكانهاي متروك به بروز فاجعه منجر مي*شود.

اما بخش تاريك و تاسف*بار ماجرا از نگاه رييس اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا در مورد پرونده*هاي خياباني آنست كه معمولا مجرمان ردپايي از خود به جا نمي*گذارند و تمامي مشخصاتي كه از سوي مجرمان براي جلب*نظر دختران در رابطه عنوان شده، جعلي و ساختگي است، به طوري كه با مراجعه قرباني به پليس، كارآگاهان با مشخصات هويتي صوري و آدرس*هايي كه به واقع وجود خارجي ندارند، مواجه مي*شوند و به اين ترتيب روند دستگيري به تأخير مي*افتد.

اين دسته از شكارچيان اطمينان دارند، ترس از آبروريزي، طعمه*هايشان را كمتر به سوي پليس مي*كشاند و به اين ترتيب براحتي، اقدامات پليدشان را با انتخاب طعمه*هاي جديد ادامه *مي*دهند؛ در حالي كه اگر پليس در جريان موضوع قرار بگيرد، اين احتمال قوي وجود دارد كه «اولين قرباني، آخرين قرباني باشد».

لطفا «منو از جاده نترسون»

استدلال جوانان، اين روزها حول محور شناخت پيش از ازدواج مي*چرخد:«مي*خواهيم خودمان با چشمان باز دست به انتخاب بزنيم. شريك زندگيمان را در روابط اجتماعي و شخصي بشناسيم، پس لطفا «منو از جاده نترسون».

ازدواجهاي سنتي، روابط و اختلافات پدر و مادرها، پوچي و افسردگي ديده شده در تجارب ازدواج ديگران به دليل عدم شناخت صحيح، ترس از شكست و يكهزار استدلال محكم و پولادين ديگر در كنار حس مقايسه با دختران همسن و سال، رسيدن به احساس خواسته شدن، كسب تجربه، آنها را در پافشاري به دوستي با پسري وا مي*دارد كه اظهار علاقه كرده است.

اشكالي، اينجا وجود دارد و آن اشاره آمارها در اين باره هست: «فقط 4 درصد دوستي*هاي ميان دختران و پسران به ازدواج منتهي مي*شود كه البته در بيشتر موارد، زندگي*ها به طلاق منجر مي*شود.

با همه اين آمارها، برخي جوانان بر اين تصورند كه براي پا گذاشتن به جاده دوستي*هاي خياباني، سياه*نمايي مي*شود.

به گزارش ايسنا جامعه*شناسان مي*گويند: مهمترين بنيان فكري هر فرد از خانواده ريشه مي*گيرد و اين درحاليست كه اصل بنيان فكري هنوز هم به نسل دختران جوان مي*گويد: «ازدواج، كليد خوشبختي و رسيدن به آرزوهاست».

در اين ميان براي عده*اي ازدواج، رهايي از امر و نهي*هاي دست و پاگير خانواده است و در نهايت تحقق ازدواج يعني پايان دادن به مهمترين دغدغه*اي كه به علت بيدار شدن غرايز و پاسخ به نيازهاي عاطفي و احساسي شكل گرفته است.

اين روزها ديگر دختران، موجودات چشم و گوش بسته*اي نيستند كه توان حرف زدن از عقايد، احساسات و انتظارات خود را نداشته باشند، پس مي*خواهند دست به انتخاب بزنند، اما دكتر صديقه يگانه، روانشناس جوانان در تحليل خود از دوستي*هاي خياباني به واقعيتي انكارناپذير اشاره مي*كند و مي*گويد: اصولا تحول عاطفي دختران متفاوت از پسران است. پسران نسبت به تخليات غريزي خود غافل باقي مي*مانند، اما دختران در اين جنبه به دنبال عشق آرماني و رمانتيك هستند. آنها، اين دوستي*ها را آسماني و پاك مي*دانند و خيانت را گناهي نابخشودني.

«موش رمانتيك، گربه گرسنه را احساساتي ديد»!

اين روانشناس معتقد است: بنابر اين دوستي*هاي پسر و دختر ايراني شباهت زيادي به دوستي موش و گربه دارد.

«موش» همواره براي «گربه» لذت*بخش است و به همين دليل مي*توان هر حيله*اي را براي گربه*اي تصور كرد كه مي*خواهد موش بخورد.

اما در شرايط اجتماعي كه بسياري از پسران توان تشكيل خانواده از طريق ازدواج را ندارند، عده*اي از آنان در جهت برطرف كردن نيازهاي جنسي و عاطفي خود از طريق دوستي برمي*آيند؛ دوستي كه اغلب با وعده*هاي فريبنده و دروغين ازدواج همراه است.

«والديني كه فقط مجري مراسم ازدواجند»

جعفري، رييس مجتمع قضايي خانواده با اشاره به افزايش آمار طلاق در كشور مي*گويد: اين در حاليست كه بر اساس آمارهاي سال 85، از هر 4 مورد ازدواج، يكي در حالي به طلاق ختم شده كه زوجين، نداشتن تفاهم را علت طلاق عنوان كرده*اند.

ازدواج*هايي كه سرچشمه بسياري از آنها طي چند سال اخير از دوستي و برقراري رابطه*اي ميان پسر و دختر نشأت گرفته است و به اصطلاح دو طرف با طرح علاقه و تفاهم بين خود تصميم به ازدواج گرفتند و در اين ميان گويا براي والدين نقشي جز مجري برگزاركننده مراسم تعريف نشده است!

آشنايي*هاي دختران و پسران از چتهاي اينترنتي، مهماني*هاي خصوصي، پارك، خيابان، مزاحمتهاي تلفني و ... آغاز شده و با گذشت ماه*ها از اين روابط، پدر و مادر با ناديده گرفتن و يا بي*توجهي به موضوع در نهايت مقابل عمل انجام شده*اي قرار مي*گيرند كه در بهترين حالت آن، دختر به ازدواج با پسري فاقد شرايط لازم اصرار دارد و يا در دامي مي*افتد كه آبرويش در معرض خطر قرار مي*گيرد.

سرهنگ قاسمي، رييس اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا به ايسنا مي*گويد: اگر مجرمان بدانند هر گونه رابطه*اي از ابتدا از سوي فرزندان به خانواده و والدين انتقال داده مي*شود، قطعا به سرعت به آن رابطه پايان مي*دهند و گرنه طبيعي*ترين حالت ممكن، آن است كه هر جوان سالمي با نيت ازدوج و تشكيل خانواده با فاصله اندكي از آشنايي با خانواده دختر مورد علاقه*اش ارتباط برقرار كرده تا از وضعيت فاميلي و محيط خانوادگي دختر اطلاع پيدا كند.

اين گزارش حاكيست: در حال حاضر تمامي مراكز پليس آگاهي كشور به تيم مشاوره و مددكاري مجهز هستند و در موارد وقوع حادثه*اي ناگوار نيز افراد مي*توانند با اطمينان به اين كه پليس امين و محرم اسرار خصوصي زندگيشان است، موضوع را با افسران زن حاضر در آگاهي در ميان بگذارند.

«راه*حل*هاي پيش*رو را بشناسيد»

پيشنهاد دكتر يگانه، روانشناس براي پيشگيري از بروز چنين آسيبهايي آگاهي دادن خانواده به فرزندان است.

والدين بايد نسبت به نيازهاي عاطفي و روحي فرزندان آگاه بوده و شيوه*هاي صحيح پاسخگويي به نيازها را بشناسانند.

آموزش اصول اجتناب از آسان*گيري فرزندان، پرهيز از سخت*گيري و تنبيه و نيز رعايت تعادل و دوري از بي*بند و باري، راه*حل*هاي پيش*روي خانواده است.

اين هشدار جدي پليس به زنان و دختران بزه*ديده است، خلاء عاطفي، حاكم نبودن روابط محبت*آميز بر روابط زن و شوهر يا ساير اعضاي خانه، تهديد، ارعاب و اعمال خشونت عليه زنان و دختران، عزت نفس آنها را از ميان برده و فرد را تشنه كوچكترين نگاه محبت*آميز مي*كند.

تفكر در ارزشهاي انساني بايد به جوانان آموخته شود تا عظمت خود را دريابند و در معامله*اي زيانبار، وجودشان را براي لذات* لحظه*اي فدا نكنند.

كيفرخواست براي مردي كه متهم است با معاونت همسر فردي، وي را به قتل رسانده از سوي داديار اظهارنظر دادسراي جنايي تهران صادر شد.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روز 23 خرداد ماه سال 85 خانمي به نام «زهره» اقدام به اعلام فقدان شوهرش كرده و اظهار مي*كند كه همسرش از منزل خارج شده و بازنگشته است. بعد از مدتي اين خانم با آگاهي تماس گرفته و مدعي مي*شود كه شوهرش شمال بوده و بازگشته است در نتيجه پرونده در دادسرا بسته مي*شود.

روز 16 آبان ماه سال 85 برادر شخصي كه براي او اعلام مفقودي شده بود، به دادسرا مراجعه كرده و مي*گويد برادرش هنوز پيدا نشده و به بسته شدن پرونده معترض مي*شود. او ادعا مي*كند كه مدتي پيش، فردي ناشناس با وي تماس گرفته و اظهار داشته كه همسر برادرش با شخصي ارتباط دارد به همين دليل با همدستي با آن شخص، برادر او را به قتل رسانده*اند.

با وارد شدن موضوع به فازي جديد، پرونده*اي مبني بر قتل در شعبه*ي اول بازپرسي (ويژه قتل) دادسراي جنايي تهران تحت نظر قاضي محمدحسين شاملو به جريان افتاده و بازپرس، دستور بررسي و انجام تحقيقات از اهالي محل سكونت «زهره» را صادر مي*كند.

در تحقيقات از اهالي محل، آنها ادعا مي*كنند كه «زهره» از مدت*ها قبل با شخصي به نام «امير» در ارتباط بوده و اين شخص رفت و آمدهاي مشكوكي نيز به خانه «زهره» داشته است.

با صدور دستور قضايي، «امير» به محض شناسايي، دستگير و هنگام دستگيري، عكس «زهره» در جيب او يافت مي*شود.

از ابتداي مراحل بازپرسي، زن مدعي مي*شود كه به دليل تهمت زدن از همه شكايت خواهد كرد و در تمام مراحل نيز با سرسختي هر چه تمام*تر سعي در جلوگيري از پيشرفت تحقيقات مي*كند اما «امير» سرانجام در مقابل بازپرس شاملو لب به اعتراف گشوده و از راز اين قتل پرده بر مي*دارد.

وي بارها در مراحل مختلف بازپرسي به ارتكاب قتل اعتراف كرده و در بيان جزييات قتل مي*گويد كه روز حادثه با هماهنگي كه از قبل با «زهره» كرده بود به درب منزل مراجعه كرده و زنگ مي*زند. «زهره» در را باز كرده و متهم به طبقه*ي بالا مي*رود و زماني كه مقتول در خواب بوده او را با فرود آوردن 6 ضربه چاقو به ناحيه گردنش از پاي در مي*آورد. سپس با همكاري «زهره» جنازه*ي مقتول را داخل يك روفرشي پيچيده و جسد را به جاده قديم كرج مي*برند و در آن*جا جنازه مقتول را به آتش مي*كشند.

با اعترافات متهم به قتل، تلاش براي يافتن جنازه مقتول آغاز شد كه نهايتا مشخص شد ساعت 8 صبح روز 26 خرداد ماه 85 اين جنازه توسط ماموران كلانتري شهر قدس پيدا شده و چون هويتش معلوم نبوده پرونده*ي آن بايگاني شده كه البته آثار ضربات چاقو بر گردن جسد هويدا بود.

به گزارش ايسنا، با صدور قرار مجرميت براي اين فرد و همسر مقتول، پرونده به واحد اظهارنظر دادسراي جنايي تهران ارجاع شد و امروز با صدور كيفرخواست اين افراد مبني بر تقاضاي مجازات قانوني به دليل ارتباط نامشروع، مشاركت در جنايت بر ميت مسلمان و معاونت در قتل عمد براي همسر مقتول به دادگاه كيفري استان تهران ارجاع شد.

قاضي علي دلداري، داديار اظهارنظر دادسراي جنايي تهران درخصوص سوزاندن جسد پس از ارتكاب قتل در اين قبيل پرونده*ها به خبرنگار ايسنا گفت: در قتل*هايي كه با تصميم قبلي ارتكاب مي*يابند، قاتلان در زمان طرح*ريزي و نقشه كشيدن براي ارتكاب قتل به زمان بعد از قتل نيز مي*انديشند و به فكر امحاي آثار و دلايل جرم هستند. در اين پرونده، متهمان براي جلوگيري از كشف قتل و از بين بردن دلايل با انتقال جسد به بيابان، آن را به آتش كشيده*اند كه البته تحقيقات جامع پليس و بازپرس پرونده مانع از تحقق هدف شوم آنان شده است.

وي افزود: بنابراين علاوه بر اتهامات مباشرت و معاونت در قتل و هم*چنين ارتباط نامشروع، در كيفرخواست صادره براي متهمان تقاضاي مجازات قانوني به دليل مشاركت در جنايت بر ميت مسلمانان نيز شده است.

رييس مركز اطلاع*رساني نيروي انتظامي تهران بزرگ با اعلام دستگيري «ملك كماندو» شرور سابقه*دار منطقه شمال غرب پايتخت، پرونده جنايات سياه او را تشريح كرد.

سرهنگ مهدي احمدي در گفت*وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا در تشريح نحوه شناسايي و دستگيري «ملك كماندو» شرور سابقه*دار و فراري از سوي پليس امنيت، گفت: «ملك محمد ــ ش» معروف به «ملك كماندو» متهم 38 ساله با ريش و موهاي بلند و ژوليده و از اشرار به*نام و معروف منطقه شمال غرب تهران و به صورت دقيق*تر محله «كامپ» اطراف ستارخان است كه فعاليتهاي مجرمانه خود را از دهه هفتاد آغاز كرد و با گذشت چندين سال در سال 79، در پي يك درگيري خياباني و قمه*كشي به همراه فردي به نام «بهمن» معروف به «كابير تركه» دستگير شد.

وي افزود: با گذشت مدت زماني، به رغم اين كه براي همدست «ملك» به خاطر سنگيني اتهامات، حكم اعدام صادر و اجرا شد، او پس از گذشت مدت زماني نه چندان طولاني، در حالي كه يك سابقه كيفري را در پرونده خود يدك مي*كشيد، بعد از طي محكوميت از زندان آزاد شد و اين بار با فراگرفتن شيوه*هاي جديد شرارت با قدرت پوشالي بيشتر به منطقه شمال غرب تهران بازگشته و به اين ترتيب با تجهيزات كامل*تر به گونه*اي ترس و وحشت را در دل اهالي منطقه ايجاد كرده بود كه هيچ*كس از ترس تيزي قمه*ها، گوش خراشي عربده*ها و حتي حفظ جان جرأت نداشت تا گزارشي از فعاليت*هاي خلافكارانه اين متهم را به گوش پليس برساند.

سرهنگ احمدي در ادامه تشريح اقدامات مجرمانه اين شرور به ايسنا گفت: «ملك» كه در اقدامات مجرمانه*اش آنقدر زيركانه عمل مي*كرد كه حتي ردپايي از خود نيز به جا نمي*گذاشت، همواره پليس را مستاصل مي*كرد. قدرتنمايي اين متهم 38 ساله به حدي بود كه حتي دو اوباش به*نام و سابقه*دار به نامهاي «علي مطلب» (شرور به قتل رسيده) و «حامد خطر» (متهم دستگير شده) نيز از او حساب *برده و به اين ترتيب «گنده لات» اراذل بود.

وي ادامه داد: گردن كلفتي*هاي «ملك» به همين موارد ختم نشد و به استناد سوابقش در پايگاه دوم پليس امنيت تهران كه از سال 80 تاكنون در حال بررسي است، شرور خطرناكي به حساب مي*آيد، به طوري كه در چندين فقره درگيري خياباني و مسلحانه حضور جدي داشته كه درگيري دسته*جمعي و چاقوكشي در پمپ بنزين ولنجك در سال 80 از جمله آن است؛ در اين نزاع «ملك» به همراه يكي از اراذل و اوباش معروف به *نام «محسن خ...» كه براي يكي از زنان مزاحمت ايجاد كرده و در جريان آن،* اهالي محل كه شاهد ماجرا بودند به هواخواهي از آن زن وارد عمل شده بودند، با چاقو و قمه علاوه بر مضروب كردن يكي از جوانان، زن عابر را نيز مجروح كرده و به رغم دستگيري «محسن» از سوي پليس، موفق به فرار شد.

به گفته رييس مركز اطلاع*رساني پليس پايتخت، درگيري و قمه*كشي در منطقه جواديه تهران كه طي آن اين متهم سابقه*دار به همراه تعدادي از نوچه*هايش به سراغ سه برادر نمايشگاه*دار به نامهاي «سعيد» ، «شهرام» و «محمد» رفته و آنها را با قمه مضروب كرده بود، از ديگر موارد مندرج در پرونده سياه «ملك» است؛ در اين درگيري هر چند كه سه برادر مضروب، خود از اراذل و اوباش منطقه جواديه بودند، اما در برابر شرارتهاي اين متهم، ضعف نشان داده و تسليم او شدند.

سرهنگ احمدي همچنين گفت: سرقت مسلحانه از يكي از شعب بانك صادرات در سال 85 و همچنين درگيري در ايستگاه مترو طرشت در سال 84 از ديگر اقدامات مجرمانه اين كماندوست. در ادامه «ملك» به همراه نوچه*هايش «حسين ــ* الف» و «بهروز ــ م» براي تصفيه*حساب با برادران «طيب - ل» به ايستگاه مترو طرشت رفته و پس از درگيري مسلحانه با شليك گلوله و چاقو، «طيب» را از ناحيه پا و چند ناحيه ديگر مجروح كرده و سپس خود پا به فرار گذاشت. همه متهمان به غير از «ملك» در اين پرونده دستگير شدند، اما «ملك» باز هم موفق به فرار شد. «بهروز ــ م» نيز پس از آزادي از زندان در يكي از همان درگيري*هاي خياباني از سوي يكي از اراذل به قتل رسيد.

رييس مركز اطلاع*رساني نيروي انتظامي تهران بزرگ با بيان اين كه اين متهم سالهاست كه تعقيب پليس است، خاطرنشان كرد: در مرحله دستگيري اراذل و اوباش در طرح ارتقاي امنيت اجتماعي، «ملك كماندو» به عنوان شرور خطرناك منطقه شمال غرب تهران در ليست اشرار «سطح يك» قرار گرفت و دستگيري او در دستور كار بود و سرانجام پس از آن كه پليس امنيت پس از روزها عملياتهاي شبانه*روزي و تحت نظر قرار دادن پاتوقهاي اين متهم مطلع شد سه*شنبه بيست و دوم مرداد ماه «ملك» قصد انجام معامله موادمخدر از نوع شيشه زير پل ستارخان را دارد، در اقدامي غافلگيرانه در خيابان آذربايجان روبه*روي بيمارستان شهريار، او را تحت محاصره قرار داده و سرانجام كماندوي گريزپا را دستگير كردند.

سرهنگ احمدي اظهار كرد: در بازرسي بدني از اين متهم، يك قبضه سلاح كمري مكارف آماده شليك به همراه دو خشاب و 14 تير جنگي و همچنين يك قمه 50 سانتي*متري و 34 گرم شيشه به همراه مقاديري وجه نقد و تراول*چك به دست آمد. همچنين پس از آن كه با مقام قضايي براي بازرسي از منزل متهم در شهرك انديشه هماهنگي شد، دو قبضه شمشير 50 سانتي نيز كشف و ضميمه پرونده «ملك» شد.

رييس مركز اطلاع*رساني نيروي انتظامي تهران بزرگ به ايسنا گفت: بررسي سوابق متهم نشان داد كه بازار سياه شيشه غرب تهران در دست «ملك» بود، به طوري كه در معاملات سنگين باند ياكوزاها نيز نقش گردن كلفت و اسكورت كننده را بر عهده داشت، از اين شرور براي انجام معامله*ها استفاده مي*شد. متهم در بازجويي*هاي پليس امنيت به محل اسلحه و درگيري*هاي مسلحانه، قمه كشي و توزيع موادمخدر اعتراف كرد.

متهم نقابداري كه به قصد سرقت وارد واحد پنجم يك ساختمان مسكوني شده بود، پس از آن كه دختر صاحبخانه، او را از ناحيه دست گاز گرفت، از ترس دستگيري و جيغ*هاي متوالي او پا به فرار گذاشت؛* كفش*ها و پلاستيك متهم، او را به دام انداخت.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 13:30 بيست و چهارم مرداد ماه سال جاري، جيغ*هاي متوالي دختر ساكن واحد 5 ساختمان مسكوني، همسايه*ها را براي بررسي موضوع به طبقه پنجم كشاند. ساكنان ساختمان كه از چهره مضطرب دختر جوان و درب باز منزل مسكوني مورد نظر متعجب شده بودند، در پرس*وجوهاي اوليه متوجه شدند دقايقي قبل، مرد ناشناسي در حالي كه نقاب پلاستيكي بر صورت داشته، پس از زدن درب، وارد خانه شده و با تهديد چاقو قصد سرقت داشته است، اما زماني كه دستش را به دور گلوي دختر 18 ساله قرار داد، با واكنش او مبني بر گاز گرفتن دست مواجه شد كه به دليل درد ايجاد شده و داد و فريادهاي دختر، محل را ترك كرد.

دقايقي نگذشته بود كه ماموران كلانتري 161 «ابوذر» به درب منزل مورد نظر واقع در خيابان بلورسازي رفته و با اظهارات دختر جوان مواجه شدند و براي دستگيري سارق با وجود اين احتمال كه متهم از نبود پدر و مادر دختر جوان در منزل اطلاع داشته، تحقيقات پليسي را از همسايه*ها آغاز كردند.

در برررسي*ها، وجود كفش و پلاستيك مشكلي رنگ بر روي زمين و پشت درب يكي از واحدهاي مسكوني همان ساختمان، توجه ماموران را جلب كرد، از اين رو پسر يكي از همسايه*ها را به عنوان مظنون به زورگيري دستگير و به كلانتري 161 منتقل كردند.

«مرتضي» كه تمامي مدارك را عليه خود مي*ديد، ناچار به اعتراف شد و اظهار كرد: به دليل بيكاري و فقر مالي دست به چنين اقدامي زده است.

با تشكيل پرونده زورگيري، *تحقيقات تكميلي از متهم در دستور كار پليس قرار گرفت

با وقوع يك جنايت در خيابان شوش تهران كه طي آن مردي به قتل رسيد و زني مجروح شد، برادر تحت تعقيب متهم به قتل پس از دستگيري مدعي شد: برادرم به دليل مصرف موادمخدر سابقه توهم داشت و روز حادثه با اين تصور كه همسرش با مردي رابطه دارد مرتكب جنايت شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، عقربه*هاي ساعت 17:30 دوازدهم مرداد ماه سال جاري را نشان مي*داد: وقوع حادثه در يكي از كوچه*هاي خيابان شوش سيل جمعيت را به آنجا كشانده بود و جسد غرق به خون مرد جوان و جيغ*هاي شبيه به ناله زني در همان اطراف از حادثه*اي ناگواري حكايت داشت.

با حضور ماموران كلانتري 159 «بي*سيم» كه از طريق مركز فوريتهاي پليسي «110» از وقوع درگيري در خيابان شوش اطلاع پيدا كرده بودند، تحقيقات براي بررسي جوانب موضوع آغاز شد، چرا كه با توجه به اظهارات شاهدان محلي، مردي به نام «حسن ــ خ» در حالي كه چاقويي به همراه داشت با «مرتضي ــ الف» درگير شد و با چندين ضربه، او را به قتل رسانده و در ادامه نزاع، «زهرا» همسرش را نيز با ضربات چاقو مجروح كرده بود.

بدين ترتيب بررسي*هاي پليس براي مشخص كردن جزئيات پرونده از «زهرا» مصدوم اين جنايت كه براي درمان به بيمارستان منتقل شده بود، آغاز شد.

در اين ميان پرونده براي ادامه تحقيقات به پليس آگاهي و مركز تشخيص هويت آگاهي ارجاع شد كه طي آن دستگيري متهم به قتل فراري در دستور كار قرار گرفت تا اين كه وي در يك اقدام ضربتي دستگير شد.

او كه از جنايت رخ داده مطلع بود، در بازجويي*ها، اظهار كرد: از مدتها پيش به همراه «مرتضي» موادمخدر مصرف مي*كنم و در اين مدت برادرم «علي ــ خ» به طور مكرر به من مي*گفت همسرم «زهرا» با «مرتضي» رابطه نامشروع دارد. بر اين اساس روز حادثه پس از مصرف موادمخدر با چاقويي كه در دست داشتم، ابتدا به «مرتضي» حمله و سپس «زهرا» را مجروح كرده و متواري شدم.

با اعترافات متهم، پليس براي دستگيري «علي» به عنوان كسي كه قاتل را براي ارتكاب جرم تحريك كرده است، وارد عمل شد و بيست و يكم مرداد ماه، او را دستگير كند.

«علي» در بازجويي*ها منكر ادعاهاي برادرش شد و گفت: «حسن» به خاطر مصرف موادمخدر دچار توهم شده است و پيش از اين چندين بار اين حالت به او دست داده و روز حادثه نيز با تصور غلط مرتكب قتل شد.

با اظهارات برادر متهم و كشف آلت قتاله، پرونده براي تحقيقات بيشتر از سوي كارآگاهان پليس آگاهي مورد بررسي قرار گرفت.

در دو حادثه جداگانه در دو نقطه از استان فارس، دو زن جوان خودکشي کردند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مرکز اطلاع*رساني فرماندهي انتظامي فارس اعلام كرد: زن جواني با يک قبضه سلاح شکاري غيرمجاز پدرش در يکي از روستاهاي اطراف شهرستان خودکشي کرد.

اين زن به هويت « زرين» 21 ساله بنا به دلائل نامعلوم با يک قبضه سلاح ساچمه*زني فاقد مجوز خودزني كرد و جان خود را از دست داد.

با حضور مأموران پليس، جسد وي به سردخانه منتقل و تحقيقات پليس در اين خصوص آغاز شد.

همچنين در حادثه ديگر در شيراز، زني 25 ساله بر اثر اختلاف با همسرش، با مصرف قرص خودکشي کرد.

وي که در يکي از محلات جنوب شرقي شيراز زندگي مي*کرد، با همسرش اختلاف داشته و پرونده آنها در خصوص طلاق در حال رسيدگي بوده است.

تحقيقات پليس در اين خصوص نيز ادامه دارد.

به گزارش ايسنا از شيراز، شکارچيان غيرمجاز كه يك پدر و پسر بودند، در ني*ريز پس از درگيري با مأموران محيط زيست از صحنه فرار کردند.

اين دو شکارچي پس از درگيري، يک رأس شکار از نوع ميش کوهي، 47 قطعه کبک و تيهو از محل متواري شدند.

پليس در حال بررسي اين موضوع است.

به گزارش ايسنا، مأموران انتظامي مرودشت نيز موفق به کشف دو قطعه ته ستون تاريخي متعلق به مجموعه تخت جمشيد شدند.

اين قطعات تاريخي در بازرسي از منزل فردي به نام «عليمراد» در يکي از خيابان*هاي مرودشت کشف شد.

پرونده*ي دختري *١٦ ساله كه در پي اختلاف و درگيري با والدين، متواري شد و اكنون متهم به سرقت برخي اموال پدر است، در دادسراي نوجوانان رسيدگي مي*شود.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «س»، دختري *١٦ ساله كه پس از جدايي والدين، حضانت او بر عهده*ي مادر است، پس از چند سال زندگي با مادر به علت اختلاف با او در تاريخ *٢٥ آبان *٨٥ توسط مادر از خانه بيرون و فرداي آن روز توسط كلانتري به پدر تحويل مي*شود.

پدر دختر *١٠ روز بعد در تاريخ *٨/٩/٨٥ هنگام مراجعه به منزل متوجه بسته بودن در مي*شود كه پس از باز كردن در با كمك سرايدار با وضعيت آشفته داخل آپارتمان مواجه و متوجه مي*شود كه دختر از منزل متواري شده و دو ساك و چمدان، انگشتر طلا و مقداري وجه نقد نيز در خانه موجود نيست. به همين دليل پدر از دختر به اتهام سرقت شكايتي را به دادسراي نوجوانان مطرح مي*كند. ظاهرا «س» پس از فرار از منزل چهار شب به منزل دوستش مي*رود و يك شب نيز به منزل مادر مراجعه مي*كند اما وي او را به داخل خانه راه نمي*دهد؛ البته مادر اين مساله را در بازپرسي انكار كرده است.

«س» در اظهارات خود در دادسرا عنوان كرده است كه در مدت *١٠ شبي كه نزد پدرم بودم به من فحاشي مي*كرد و كتكم مي*زد و وقتي از خانه رفتم از مادرم خواستم مرا بپذيرد اما او گفت اين بازي تو و پدرت است.

پس از جلسه*ي بازپرسي در شعبه*ي دوم دادسراي نوجوانان، مادر مجبور به پذيرش دختري *١٦ ساله مي*شود اما پس از احضار مجدد دادسرا مشخص شد كه دختر در منزل مادر نيست. به همين دليل دادسرا از تاريخ *٢٣ مردادماه *٨٦ براي يافتن دختر آگهي مي*دهد؛ جلسه*ي بعدي اين پرونده براي تاريخ *٤ مهر *٨٦ تعيين وقت شده است.

زني از اهالي شهر جوپلين در ايالت ميسوري آمريكا در كمتر از دو سال، دو فرزندش را خفه كرد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، اين زن ادعا مي*كند كه هر دو كودك وي به طور تصادفي جان سپرده*اند.

وي در مورد پسر چهار ماهه*اش مي*گويد كه شب در كنارش خوابيده، ولي صبح با جسد او مواجه شده است.

پليس هنوز اين زن را مظنون و متهم نمي*داند و معتقد است كه هنگام خواب به طور اتفاقي كودكش را كشته است.

اين دومين كودك اين زن است كه به اين شيوه در كنار وي جان خود را از دست داد.

پليس همچنين از افشاي نام اين مادر امتناع كرد، اما اشاره كرد كه كودك شش ماهه* وي نيز بر اثر خفگي مرده است.

مرد استراليايي كه براي فرار از كروكوديل*ها به بالاي يك درخت پناه برده بود، پس از 7 روز روي درخت به كمك يك هليكوپتر نظامي نجات يافت.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، اين مرد يك هفته قبل از اين كه نجات داده شود، به طور تصادفي در محل استراحت كروكوديل*ها سقوط كرد و ناچار شد كه براي نجات جان خود از درخت بالا برود و 7 روز را روي يك درخت گذراند تا يك هليكوپتر نظامي وي را نجات داد.

«ديويد جورج» 53 ساله كه يك مزرعه*دار است و به طور اتفاقي در اين حادثه گرفتار شد، پس از نجات يافتن به خبرگزاري رويتر، گفت: هر شب دو كروكوديل در پايين درخت مرا تعقيب مي*كردند و از پايين به من زل مي*زدند.

تنها چيزي كه من مي*ديدم، جفتهايي از چشمان قرمز بود كه تا حدود شش متري از درخت ادامه داشتند.

«جورج» گفت: در اين 7 روز با دو ساندويچ زنده مانده و خود را به درخت محكم بسته بودم تا اگر خوابم برد از روي درخت سقوط نكنم.

وي گفت: بين دو شاخه درخت از برگها تختخوابي براي خود ساخته بودم كه بيشتر مواقع روي آن چرت مي*زدم و يا براي پسرم نامه مي*نوشتم و دعا مي*كردم تا روزي كه يك هليكوپتر نظامي آمريكايي مرا پيدا كرده و نجات داد.

جسد پسربچه 4 ماهه مقابل بيمارستان مرودشت کشف شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در پي كشف جسد پسربچه چهار ماهه در يک جعبه کارتن مقابل بيمارستان مرودشت، تحقيقات پليس جنايي براي يافتن علت مرگ اين كودك آغاز شد.

در اين جعبه مبلغ 14 هزار تومان وجه نقد و يادداشتي مبني بر تحويل کارتن به نگهبان بيمارستان نيز کشف شد.

در بازبيني پليس هيچ*گونه آثار ضرب و جرح بر روي جسد مشاهده نشده و اين درحاليست كه در جريان تحقيقات صورت گرفته، کارکنان بيمارستان نيز نسبت به اتفاق رخ داده اظهار بي*اطلاعي كرده*اند.

قضات شعبه*ي *٧٤ دادگاه كيفري استان تهران به زودي پرونده*اي را كه در آن ارتباط نامشروع زن و مردي منتهي به قتل همسر زن شده است را بررسي مي*كنند.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق كيفرخواست صادره در اين پرونده «اميروحيد» *٢٧ ساله فاقد سابقه*ي كيفري متهم به مباشرت در قتل عمدي «حسين »20 ساله با ايراد *٦ ضربه چاقو به ناحيه*ي گردن و مباشرت در جنايت بر ميت مسلمان برقراري رابطه نامشروع با همسر مقتول است و «زهره*» *٢٦ ساله (همسر مقتول) متهم به معاونت در قتل عمدي حسين (هسرش) و برقراري رابطه*ي نامشروع با متهم رديف اول است.

طبق محتويات پرونده، در تاريخ *١٦/٨/٨٥ شخصي به هويت «حسن» به دادسراي امور جنايي تهران مراجعه و اعلام مي*كند حسين، برادرش از تاريخ *٢٣/٣/٨٥ مفقود شده و اطلاعي از وي ندارد و فردي ناشناس طي دو تماس تلفني مدعي شده زهره همسر برادرش كه با مردي در ارتباط بوده با همدستي وي اقدام به قتل حسين كرده است و از دادسرا تقاضاي رسيدگي مي*كند كه داديار شعبه سوم دادياري دادسراي امور جنايي پرونده را تكميل و به شعبه*ي اول بازپرسي ويژه*ي قتل ارجاع مي دهد.

طبق كيفرخواست صادره، جسد مقتول در ساعت *٨ صبح *٢٤/٣/٨٥ توسط عوامل كلانتري چهارده*ي قدس كه از كانال آبي حوالي جاده*ي قديم كرج كشف مي*شود. با مطرح شدن ارتباط همسر مقتول با متهم، متهمه منكر اتهامات انتسابي شد.

با تحقيقات به عمل آمده، ماموران با متهم رديف اول قرار صوري مي*گذارند و او را دستگير مي*كنند كه وي از ابتداي دستگيري اعتراف مي*كند كه با همسر مقتول در ارتباط بوده و مقتول را با ضرباتي به گردن از پاي در آورده در حالي كه زهره ضربه*اي نزده، جسد را داخل روفرشي پيچيده و در صندوق عقب خودرواش گذاشت و در جاده قديم كرج جسد را آتش زده به داخل كانال آب انداخته و متواري مي*شود.

همسر مقتول در ابتداي دستگيري مدعي شده است «امير» را نمي*شناخته كه بعد از دستگيري و اعتراف به قتل از سوي متهم رديف اول، وي مدعي شده است او را به اسم وحيد مي*شناخته و شهادت دختر *٧ ساله*ي مقتول مبني بر اين*كه وي در انجام قتل دست داشته به او از سوي خانواده*ي پدرش آموزش داده شده است.

طبق محتويات پرونده، متهم رديف اول در خصوص آشنايي با اين خانواده در بازجويي*ها گفته است كه زهره و همسرش مستاجر سابق پسر عمه*ي وي بودند و در مواردي با خودرواش آنها را به محل كارشان مي*رسانده و با مقتول ارتباط دوستي داشته و برايش سي دي تكثير مي*كرده و از آنجايي كه مقتول و همسرش اختلافات شديد داشتند و قصد طلاق داشتند او مي*خواسته با زهره ازدواج كند.

پزشكي قانوني علت تامه مرگ را خونريزي متعاقب بريدگي عروق حياتي گردن در اثر ارتباط جسم نوك تيز و برنده اعلام و سوختگي جسد را تاييد كرده است.

طبق محتويات پرونده متهم رديف اول در تشريح چگونگي حادثه در بازجويي گفته است كه زهره با او تماس گرفته و بعد از تماس تلفني او به منزلشان رفته و مقتول را در حالي كه در خواب بوده با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

داديار اظهار نظر دادسراي امور جنايي تهران با عنايت به اقرار متهم، تقاضاي اولياي دم و نظريه*ي پزشكي قانوني با استناد به مواد *٢٠٦ ، *٢٠٧ ،*٢٣١،*٢٣٢،*٦٤٧،*٤٩٤ قانون مجازات اسلامي تقاضاي كيفر قانوني در *١٧/٥/٨٦ را كرده و با توجه به انكار متهم رديف دوم با وجود اطلاع كامل وي از موضوع تقاضاي حكم تكميلي و تتميمي براي متهمه در قالب تفكيك مجازات را كرده است.

قضات شعبه*ي *٧٤ دادگاه كيفري استان تهران با صدور كيفرخواست از سوي داديار اظهار نظر دادسراي امور جنايي رسيدگي به اين پرونده را در دستور كارشان قرار مي*دهند.

Tags for this Thread

Bookmarks