Results 1 to 3 of 3

Thread: Kourosh Sotoudeh (Iranian Actor)

Senior Member Rasputin's Avatar

Thumbs up Kourosh Sotoudeh (Iranian Actor)

کورش ستوده، عکاس و البته هنرپيشه ۲۸ ساله، که آخرين کارش کافه ستاره الان روی پرده ی سينماهای ايران

اين چهارمين کار تصويری کورش است ( دو تا مجموعه ی تلويزيونی و يک فيلم سينمايی ديگه هم پيش از اين بازی کرده و البته يک کاره سينمايی ديگه هم تو راه داره ). اما تو همين مدت کوتاه به قول قديمی ها يک شبه ره صد ساله رفته و بازی و چهرش مورد استقبال خيلی ها قرار گرفته.

حتی کار به جايی کشيده که بعد از اکران فيلم کافه ستاره مجلات سينمايی ايران، شباهت چهره ای کورش و محمدرضا گلزار را بهانه قرار دادن و تيتر زدن "کورش ستوده رقيب سرسخت محمدرضا گلزار" و حتی چند تا عکس مونتاژی محمدرضا و کورش رو بغل هم چسبوندن تا صحت حرفشون رو بهمه ثابت کنن .

کورش از کافه ستاره شروع کنیم. آخرين کارت که الان روی پرده ی سينماهاست . در مورد نقشت تو اين فيلم برای ما توضيح بده

توی اين فيلم من نقش بهروز رو دارم. نقش پسری که "ممل آمريکايی" ماننده. همش تيکه های انگليسی روی زبونشه و خيلی سعی می کنه خودش رو کلاس بالا و اروپايی نشون بده در صورتيکه اينجوری نيست و جزو قشرهای پايين جامعه حساب ميشه.

من از نقشم خيلی راضيم. چون تماشاچی در سير فيلم کم کم باهاش آشنا می شه و در آخر فيلم متوجه ميشه که نقشش تو فيلم چيه. مشکلی که من سر اين نقش داشتم اين بود که اين نقش از شخصيت واقعيه من خيلی دور بود . بهروز بر خلاف من ، جوونه خيلی شلوغه و خيلی فعاليه و حتی يکی هم لاته ! که در ابتدا برای من سخت بود که خودم رو تو اين نقش جا بندازم ولی با کمک گروه کارگردانی بلاخره تونستم به اون ايده آلی که می خوايم برسيم .

برگرديم عقبتر، چی شد که اصلا وارد سينما شدی. چون من می دونم که تو به صورت خيلی حرفه ای عکاسی می کنی . عکاسی مد، عکاسی تبليغات ... چی شد که يهو از پشت دوربين به جلوی دوربين نقل مکان کردی تا اينکه رسيدی به کافه ستاره ؟

من هميشه به سينما علاقه داشتم و البته اطرافيانم من رو هميشه به سينما تشويق می کردن. خوب من رشته اصلی که در دانشگاه خوندم، طراحی صنعتيه. قبل از ورودم به دانشگاه در کلاس های بازيگری امين تارخ (کارگردان تاتر و سينما )، امتحان دادم و قبول شدم و بعد از گذروندن دوره آموزشی در گروه تاتر آقای مجيد جعفری (کارگردان تاتر) رفتم و دو تا کار تاتر هم کردم.

همزمان با اين فعاليت هام در تاتر، يک نقش سينمايی کوتاه در فيلم "پارتی" آقای سامان مقدم بازی کردم . بعد از يک وقفه ی چند ماهه در کار بازيگريم که به دليل سنگين شدن حجم درس هام در دانشگاه بود با بازی در مجموعه ی تلويزيونی "سفر" مجددا به عرصه ی بازيگری بازگشتم و بعد از اون فعاليتم رو با بازی در مجموعه ی تلويزيونی "يک آسمان ستاره" به کارگردانيه رامبد جوان پی گرفتم که البته اين سريال در شبکه جهانی جام جم برای ايرانيان خارج از کشور پخش شد.

روی صحنه رفتن و جلوی دوربين ظاهر شدن کاره سختيه؟

بازيگری شغلی سراسر همراه با هيجان و اضطراب هست. هيچ وقت يادم نميره زمانی رو که سال ۱۳۷۸ برای اولين بار روی صحنه سالن اصلی تاتر شهر رفتم. واقعا نميدونم چه جوری بايد حس و حال اون لحظه رو براتون توضيح بدم. زمانی که ثانيه های آخر بود برای اينکه نوبت من برسه، احساس ميکردم که زمان داره متوقف ميشه و قلب من داره از جا کنده ميشه و بالاخره اون لحظه رسيد و من بازيم رو انجام دادم. اين چيزايی که گفتم البته حسی هستش که همه بازيگرها و حتی حرفه ای ترين بازيگرها هم دارن و به قول يکی از اساتيد که می گفت، اگه يه روزی ديدين که جلوی دوربين يا رو صحنه دارين ميرين و استرس ندارين يا نگران نيستين ، بدونين که دارين گند ميزنين.

اما بريم سراغ عکاسی، عکاسی را از کجا ياد گرفتی و شروع کردی ؟

من هميشه به هنرهای تصويری خيلی علاقه داشتم. در واقع عکاسی رو از برادرم آرش ياد گرفتم. دوربينی داشت که در اختيارم گذاشت و هميشه من را راهنمايی می کرد که چطوری بايد عکس بگيرم. کار به جايی رسيد که اطرافيان به من گفتند که دارم خوب عکس می گيرم . کم کم نمونه کارهام زياد شد و الان حدوده هفت ساله که عکاسی را دارم به صورت خيلی حرفه ای دنبال می کنم و البته جدای از عکاسی تبليغات و عکاسی مد به عکاسی طبيعت هم خيلی علاقه دارم.

من يک سوالی هميشه برام مطرحه ... شما عکاسها چيزها رو جوره ديگه ای می بينيد؟ يعنی واقعا چی ميشه که يهو بين زمين و آسمون تصميم ميگيرين که از يکچیزی بگيرين ؟

خوب معمولا عکاس ها دنيای اطرافشون رو دقيق تر نگاه می کنن . يعنی چيزهايی که شايد به چشم ديگرا هم مياد ولی بهش دقت نمی کنن ، مورد توجه عکاس ها قرار ميگيره. ولی من خودم در مورد کار خودم بايد بگم که هميشه چيزی رو که بايد ازش عکس بگيريم رو به زيبا ترين حالت ممکن ببينم . و هميشه پيش فرضم اينه که اين آدم خیلی مهمه و اين عکس ميره روی جلد مجلات يا ميره بالای تابلو تبلیغات. من سعی می کنم که يکجوری عکس بگيرم که زندگی توش جريان داشته باشه و طبيعی باشه .

Attached Images Attached Images

Member shazz's Avatar
    Man in KooroSH Ro NavaShnasam Chera..Amma MerC Sia Jan...
    Smile ! Its The The Second Best Thing You Can Do With Your Lips

Senior Member Rasputin's Avatar
    Quote Originally Posted by shazz View Post
    Man in KooroSH Ro NavaShnasam Chera..Amma MerC Sia Jan...
    Injur keh fahmidam,kheili ma'aruf hast dar Iran ! hala shayad ba'adan bishtar azash chizi peida konam.

Tags for this Thread

Bookmarks